FTC: a középpályás tervei között már nem szerepel a nyári Eb

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.02.13. 11:33
Gyömbér Gábor, a labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros hosszú ideje sérüléssel bajlódó középpályása szerint nincs esélye rá, hogy a magyar válogatott tagja legyen az Európa-bajnokságon.

Gyömbér Gábor a delmagyar.hu-nak elmondta, Gyömbér Norberthez, az AS Roma játékosához csak névrokoni szál fűzi, ám amíg a szlovákiai labdarúgó minden bizonnyal ott lesz az Eb-n, az FTC középpályása nem érzi úgy, hogy lenne rá esélye.delmagyar.hu-nak elmondta, Gyömbér Norberthez, az AS Roma játékosához csak névrokoni szál fűzi, ám amíg a szlovákiai labdarúgó minden bizonnyal ott lesz az Eb-n, az FTC középpályása nem érzi úgy, hogy lenne rá esélye.

„A közeljövőre tervezett céljaim között ez most nem szerepel – mondta Gyömbér Gábor. – Hosszú sérülés után tértem vissza, és kezdtem el a csapattal edzeni, így ezen a tavaszon egészen másról gondolkodom.”

„Először ezeket a terveket szeretném megvalósítani, az Európa-bajnokság most csak távlati cél lehet. Más kérdés, hogy elérhető is, hiszen a német szövetségi kapitány bátran nyúl új játékosokhoz. A sérülésem miatt azonban még egyszer sem látott játszani.”

A mieink csoportellenfele Portugália, amelynek legnagyobb sztárjával, Cristiano Ronaldóval már találkozott Gyömbér.

„Más, amikor a stadionban, és más, amikor a magánéletben találkozunk egy ikonnal. Nagy élmény volt, hogy Madridban az egyik edzés után összefuthattam vele, ennél is nagyobb lehetne azonban, ha mindez sikerülne június huszonkettedikén, Lyonban.”

A középpályás azonban egyelőre arra koncentrál, hogy teljesen felépüljön sérüléséből, valamint hogy visszaverekedje magát a Ferencvárosba.

„Az őszi ötödik fordulóban, az MTK ellen sérültem meg, majd mozaikplasztikázni kellett a térdem. Amikor már-már úgy éreztem, visszatérhetek a keretbe, jöttek a különböző izomsérülések, amelyek hátráltatták a felépülésemet. Ezek bosszantottak, de remélem, a múlté minden gondom.”

„Vasárnap óta teljes intenzitással a csapattal edzhetek. Nem könnyű a csapatba bekerülni, mert lehetett látni, hogy az ősszel kimagaslóan szerepelt a Fradi. Megpróbálok minél több időt eltölteni a pályán, rajtam nem múlhat.”

 

Legfrissebb hírek

Kettőt is változtatott El-selejtezős keretén a Ferencváros

Európa-liga
5 órája

El-selejtező: továbbjutás esetén a Trabzonsporral játszik a Fradi a rájátszásban

Európa-liga
11 órája

Következhet José Mourinho budapesti BL-építkezése

Spanyol labdarúgás
15 órája

El-selejtező: szűkítették a Ferencváros lehetséges ellenfeleit a rájátszásra

Európa-liga
16 órája

A Ferencváros döntetlent játszott a Vasassal, így két mérkőzés után is nyeretlen az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.08.02. 19:24

Nagy Ádám ma már örül, hogy tizenkét évesen nem adta fel

Labdarúgó NB I
2026.08.01. 13:58

IX. kerület, Joseph-város

Európa-liga
2026.08.01. 09:26

Spanyol és olasz játékvezető a Ferencváros Európa-liga-meccsein

Európa-liga
2026.08.01. 09:06