MTK: a fellebbviteli bizottság megszüntette az eljárást

2008.03.03. 20:09
Címkék
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fellebbviteli bizottsága megszüntette az MTK Budapest ellen indított eljárást, ami azt jelenti, hogy nem vonnak le hat pontot a Soproni Liga listavezetőjétől.
A szövetség honlapjának tájékoztatása szerint hétfőn tárgyalta az MLSZ fellebbviteli bizottsága az úgynevezett MTK-ügyet, amelynek előzménye: a szövetség fegyelmi bizottsága január 8-i határozatával 6 pont levonásával sújtotta a Soproni Liga éllovasát, mert - megszegve a Sporttörvény, illetve az MLSZ elnökségének idevonatkozó rendelkezéseit - Németh Krisztián és Simon András tavaly nyári Liverpoolba szerződésekor a kontraktusban nem rögzítette, hogy ki állja az átigazolási díj ellenértéke után az MLSZ-nek járó, s utánpótlás-nevelésre fordítandó 4+1 százalékos összeget.

A fellebbviteli bizottság - indoklásában bizonyos határidők be nem tartására hivatkozva - megváltoztatta a fegyelmi bizottság döntését, s megszüntette az eljárást.

Ez természetesen egyet jelent azzal, hogy az MTK-nak nem kell tartania büntetőpontok levonásától.
Legfrissebb hírek

Hét korosztályos magyar érem a Maraton kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
4 perce

Haaland tényleg csak a kispadon lesz a franciák ellen?

Foci vb 2026
15 perce

Sajtóhírek szerint az amerikaiak további négy évre csábítják Pochettinót

Foci vb 2026
23 perce

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
46 perce

Vissza a jelenbe: nem akármilyen sorozatban vannak a franciák

Foci vb 2026
54 perce

Egy pillantás a régmúltba: Johan Cruyff így szedte szét az argentin védelmet

Foci vb 2026
1 órája

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
1 órája

Irán legutóbbi vb-győzelme nem akárhogyan született meg

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik