Női kosár NB I: csak 17-tel nyert a Sopron, dupla edzés lesz

2018.01.13. 20:52
A fehér mezes Tina Jovanovics tíz ponttal zárt a Sopronban (Fotó: kosarsport.hu)
A veretlenül éllovas Szekszárd és a címvédő Sopron is győzelemmel tudta le a női kosárlabda NB I szombaton megrendezett 13. fordulóját.

A Cegléd nagyszerűen tartotta magát a százszázalékos éllovas Szekszárd ellen, sőt: az első negyedben 11–0 szakasszal meg is ugrott (19–11), és a harmadik negyed elejéig nála volt az előny. 51–48 után aztán a szekszárdiak vágtak ki egy 9–0-s rohamot, és innentől érvényesítették a papírformát fáradó ellenfelükkel szemben.

A Sopron uralta az első félidőt a DVTK ellen, a második negyedben el is döntötte a meccset – ezt kihasználva a vendégek a folytatásban húsz ponton belülre kapaszkodtak. Roberto Íniguez vezetőedző nem is titkolta elégedetlenségét.

Az idénybeli harmadik győzelmét elkönyvelő Vasas 88 pontja, illetve a pontkülönbség (24) egyaránt piros-kék klubcsúcs ebben a bajnokságban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
13. FORDULÓ

VBW CEKK CEGLÉD–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 68–80 (22–17, 18–22, 15–21, 13–20)
Cegléd, 600
néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Balogh Gy.
CEGLÉD: MEDGYESSY 13, Kányási 2, Katona 5, Zsovár 10/6, Mokango 8. Csere: Makszimovics 11, POPOVICS 19/9, Révész B., Kobolák, Serbán. Edző: Cziczás László
SZEKSZÁRD: Studer Á. 4, OBLAK 19/6, THEODOREÁN 15/6, Bálint, MCCALL 15/3. Csere: Mansaré 8, Krnjics 10, Erkic 3, Gereben 6, Studer Zs., Kiss V. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 5. perc: 7–9. 8. p.: 17–11. 13. p.: 22–21. 18. p.: 36–34. 28. p.: 51–57. 33. p.: 57–68
Kipontozódott: McCall (35. p.), Gereben (38. p.), Zsovár (39. p.)
Cziczás László:
– Nagyon küzdöttek a lányok az ország egyik legjobb csapata ellen. A két együttes között egy Teja Oblaknyi különbség volt.
Djokics Zseljko: – Egymás után harmadik idegenbeli mérkőzésünket nyertük meg, elismerés jár érte. De rászolgált a dicséretre a Cegléd is, amelyet hazai környezetben nagyon nehéz legyőzni. Kicsit fáradtak voltunk.

SOPRON BASKET–ALUINVENT DVTK MISKOLC 79–62 (19–15, 31–13, 19–12, 10–22)
Sopron, 800
néző. Vezette: Papp P., Praksch, Surányi
SOPRON: Fegyverneky 2, Dubei 9/3, CRVENDAKICS 11/3, Langhorne 4, JOVANOVICS 10. Csere: Turner 9/6, Salvadores 10/6, WENINGER 14/9, Határ 6, Czukor 4, Bakó, Böröndy D. Edző: Roberto Íniguez
DVTK: FONTENETTE 18/3, Bach 4, Burkholder 4, Zele 6, Melnika. Csere: Raksányi 6, Pecková 3/3, SZABÓ FLÓRA 11/9, Kiss A. 6, Aldazabal, Vukov 4. Edző: Stefan Svitek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–0. 6. p.: 14–6. 8. p.: 15–15. 13. p.: 29–15. 17. p.: 42–21. 22. p.: 50–30. 26. p.: 58–31. 28. p.: 63–33. 33. p.: 73–47. 36. p.: 77–56. 39. p.: 77–59
Kipontozódott: Határ (38. p.)
Roberto Íniguez:
– Az jólesett nekünk, hogy vendégeink a mérkőzés végéig küzdöttek. A mieinkről csak annyit: nagyon mérges vagyok, és vasárnap dupla edzés lesz mindenkinek, mert ilyen motiválatlanul nem lehet játszani, ahogyan mi játszottunk a második félidőben.
Stefan Svitek: – Ilyen jó csapat ellen, mint a Sopron, nehéz játszani. Rosszul kezdtünk, majd felzárkóztunk, de egy pillanatig sem adta fel csapatom, és végig nagy elszántsággal küzdöttünk.

MTK BUDAPEST–PEAC-PÉCS 50–80 (11–19, 15–20, 14–19, 10–22)
Városmajor, 100
néző. Vezette: Hervay, Radnóti, Lövész
MTK: Horváth B. 2, ZÓLYOMI 8/6, Adamecz 3/3, Szabó Flóra 10, CVITKOVICS 14. Csere: Székely-Horváth 4, Wéber 2, Koch, Szeitl 2, Pál 3/3, Szabó B. 2. Edző: Nagy Dorottya
PEAC: MANDICS 9/6, ROBERSON 15/9, Wentzel 3, LICSKAI 11/6, IMOVBIOH 16. Csere: VUCSUROVICS 16, Szücs R. 8, Demeter N., Tenyér, Szücs L. 2. Edző: Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–8. 8. p.: 7–15. 13. p.: 15–25. 18. p.: 22–37. 22. p.: 28–47. 27. p.: 34–51. 34. p.: 45–64. 38. p.: 48–71
Kipontozódott: Szabó Flóra (34. p.)
Nagy Dorottya:
– Szorosabb meccsre számítottam, de ilyen rossz mezőny- és büntetődobó-százalékkal nemhogy nyerni nem lehet, de szorosabb meccset játszani sem. Védekezésünk a múlt heti, Szekszárd elleni találkozón mutatottat meg sem közelítette.
Gabriel Carrasco: – Nagyon örülök annak, hogy magas intenzitású mérkőzést tudtunk játszani. Véleményem szerint az egész találkozón domináltunk lepattanózásban, és védekezésünk is jól működött. Igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget adni, rotálni együttesemet.

PINKK-PÉCSI 424–ZTE NKK 55–72 (16–9, 16–12, 15–24, 8–27)
Kozármisleny, 150
néző. Vezette: Fodor A., Kovács N., Vida B.
PINKK: Ruják N. 6, BENKE S. 14/12, GÉMES-SAROK 11/9, Slaughter 8, Cheslek 7. Csere: Sánta 2, Jakovina 5/3, Kovalcsik, Csukics 2. Edző: Jens Tillman
ZTE: KOIZAR 21/6, Jeffery 6/3, Kovács G., HEGEDÜS-ŐRI 7, PAVEL 17. Csere: PARKER 15, Szalay V. 6/3. Edző: Gáspár Dávid
Kipontozódott: Slaughter (38. p.)
Jens Tillman:
– Jól kezdtünk, és az első félidőben kifejezetten jól is védekeztünk. A másodikban körülményesek és puhák lettünk, a Zalaegerszeg tíz támadólepattanót is vissza tudott szedni, és sok volt az eladott labdánk is.
Gáspár Dávid: – Hosszú volt a szünet a decemberi utolsó mérkőzésünk óta, ez látszott is az első félidő ritmusán. A lányok azonban átlépték saját árnyékukat a nyolc közé jutás szempontjából is kiemelten fontos mérkőzésen.

BEAC ÚJBUDA–VASAS AKADÉMIA 64–88 (12–25, 17–27, 17–15, 18–21)
Budapest, Gabányi-sportcsarnok, 150
néző. Vezette: Frányó, Jurák, Nagy V.
BEAC: Szabó D. 7/3, Suppán 5, Süle 9, GYÖRGY 9, Barnai 13. Csere: Pusztai P. 10/3, Angyal 1, Király 4, Pusztai S. 6, Galántai. Edző: Balogh Judit
VASAS: KALU 16, BÖRÖNDY V. 19/9, Tóth O. 11, Kaposi-Demeter 2, KARAKASEVICS 18. Csere: Dombai 11/3, Ambrus 2, Farkas F., HELJIC 9, Tóth D. Edző: Földi Attila
Balogh Judit:
– Ha egy Trabanttal akarunk autóversenyen indulni, akkor annak a Trabantnak bizony nagyon különlegesnek kell lennie ahhoz, hogy eséllyel szálljon be a küzdelembe.
Földi Attila: – Elsősorban gratulálok a csapatomnak, nagyon fontos volt számunkra ez a mérkőzés, úgy is készültünk, és szerintem látszott, hogy úgy is álltunk hozzá. Nagyon boldogok vagyunk.

Szabadnapos: CMB CARGO UNI Győr

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 12 12 928–692 1.000