Sok volt az eladott labda, negyedik lett a Sopron az Euroligában

FAZEKAS ZOLTÁN, GYŐRI FERENC (SOPRON)FAZEKAS ZOLTÁN, GYŐRI FERENC (SOPRON)
2019.04.14. 17:16
A Sopron a bronzérem megszerzésének reményében lépett pályára a cseh USK Praha ellen az Euroliga négyes döntőjében, de a rengeteg eladott labda miatt nem sikerült a cél teljesítése, a csehek 11 ponttal nyertek.
A Sopron nem bírt a prágai csapattal (Fotó: Koncz György)
A GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA NYÍLIK MEG!
A Sopron nem bírt a prágai csapattal (Fotó: Koncz György) A GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA NYÍLIK MEG!

NŐI KOSÁRLABDAEUROLIGA
NÉGYES DÖNTŐ, SOPRON
BRONZMÉRKŐZÉS

ZVVZ USK PRAHA (cseh)–SOPRON BASKET 64–53 (16–15, 22–16, 10–15, 16–7)

Sopron, 2800
néző. V: Jurasz (szerb), Cici (albán), Csender (román)
PRAHA:
Oblak 4, Katerina Elhotová 10/3, AYAYI 14/3, THOMAS 13, Rezan 6. Csere: HARRISON 12, Karolína Elhotová 3/3, Romero 2, Hanusová
Edző:
Natália Hejková
SOPRON:
Fegyverneky 3/3, Turner 12, CRVENDAKICS 12/6, Dupree 9, Határ. Csere: T. Jovanovics 4, Casas 7, Zahui 6, Honti, Dubei
Edző:
Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 3. perc:
4–4. 6. p.: 14–6. 10. p.: 16–15. 14. p.: 28–17. 19. p.: 37–23. 21. p.: 38–33. 29. p.: 46–46. 33. p.: 52–46. 36. p.: 59–48. 37. p.: 59–53. 40. p.: 64–53
Kiállítva:
Oblak (36. p.)

Natália Hejková:
– A piros szemüveg az optimizmusom jele volt ezen a napon. Fáradt csapatok találkoztak, de nagy szívvel játszottunk. Bár a rotációnk nem túl széles, küzdöttünk és megszereztük a bronzot. Ötvenhárom ponton tartottuk a Sopront, ami a védekezésünket dicséri. Rengeteg eladott labda volt a meccsen, a nézők azt láthatták, hogy két kimerült együttes mérkőzött egymással.
Roberto Íniguez: – Nagyon büszke vagyok a játékosaimra és nagyon elégedett vagyok. Dobhattunk és védekezhettünk volna jobban, de egy álmot váltottunk valóra azzal, hogy egymásután kétszer bejutottunk a final fourba, mindegy, hogy másodikok vagy negyedikek lettünk. Állatokként dolgoztak a játékosok, sokat fejlődtek a fiatalok, minden alkalommal, amikor beléptem az öltözőbe, boldog voltam. Az utóbbi három-négy hónapban azonban azt éreztem, a kosárlabda már nem elég fontos itt, más tényezőkre is kellett koncentrálni. Amikor ideérkeztem két éve, még egyértelműen a kosárlabda volt a középpontban. Ez volt az utolsó Euroliga-mérkőzésem a Sopron edzőjeként, eljött a távozás és talán a pihenés ideje. Imádom a klubot, de remélem, megértenek. Bár Fegyverneky Zsófi és Amanda Zahui is sérüléssel küzd, fontos, hogy a magyar bajnokság rájátszását megfelelően fejezzük be.

DÖNTŐ
UGMK Jekatyerinburg (orosz)–Dinamo Kurszk (orosz) 91–67 (21–17, 27–15, 24–16, 19–19)

Bronzérme még nem volt a Sopron Basketnek az Euroligában: 2009-ben negyedik lett Salamancában, tavaly ezüstérmet szerzett, s vasárnap azért lépett parkettre a helyosztón, hogy újból éremmel zárja a hazai rendezésű final fourt. Ez nem sikerült, elsősorban azért, mert vagy a görcsös akarás, vagy a koncentráció hiánya miatt az Euroliga-szezon egyik leggyengébb produkcióját tette az asztalra a házigazda.

Határ Bernadett a kezdőben találta magát – az elődöntőben egy másodpercet sem kapott, ez meglepetés volt –, ám a válogatott center hamar újra a kispadon ült, két perc sem telt el, amikor második személyi hibáját követően már le is ültette őt Roberto Íniguez vezetőedző. Aki a 6. percben kért először időt, ekkor 12–6-ra elhúzott a gyors lefutásokkal operáló cseh együttes. Hogy mindkét csapat nagyon szeretett volna nyerni, azt a játékosok idegessége is mutatta, alig nyolc perc után már tízszer adták el a labdát a felek, s emellett a legkönnyebb ziccerek is kimaradtak mind a két oldalon.

A szezon második felére „hazaigazoló” Honti Kata is pályára került a második negyedben, de Isabelle Harrison kettesével már 11 ponttal vezettek a prágaiak. Tegyük hozzá, megérdemelten, mert pontatlanul támadott és gyengén védekezett a Sopron.

A fordulás után is roppant alacsony színvonalú játékkal folytatódott a csata, rengeteg rossz megoldás és ki nem kényszerített hiba borzolta a kedélyeket mind a két oldalon. A lelkesedést értékelő közönség segítségével próbált meg kimászni a gödörből a rosszul játszó, ám óriás elánnal küzdő hazai együttes, s 46-nál utolérte ellenfelét, amely összekapta magát, és 13–2-es etappal felelt, így eldöntötte a meccset.

A lefújás után még ünnepelte kicsit a betegséggel küzdő Török Zoltán ügyvezetőt a publikum, amely úgy tűnt, egyáltalán nem bánta, hogy elmaradt az érem – mi annál inkább, mert a saját tudásához képest közepes teljesítménnyel a Sopron legyőzhette volna a cseheket…

4. NEGYED

40. perc: Vége a meccsnek, az Euroliga harmadik helyét az USK Praha szerezte meg. 53–64
40. perc: Jovanovic
dobása nem sikerült, vége.
40. perc: Ez nem jött be… Harrison labdát lopott, végigvitte, és elegánsan bedobta a ziccert. Az ellentámadásból is támadó szabálytalanságot fújtak a bírók. A büntető Thomasnak büntető, de egyet azért bedobott. 53–64

40. perc: Újabb soproni időkérés.
40. perc: Thomasnak
nem megy a büntetőzés, de egyet így is bepakolt… 53–61
39. perc: Dupree
dobása kiperdült a gyűrűből, innen nagyon nehéz lesz…
39. perc: Soproni időkérés.
39. perc: Thomas dobhatott két büntetőt, amelyből az egyik bement. 53–60
39. perc: Turner
tört be, de kapott egy „prakkert” Harrisontól.
38. perc: Romero
óriási homálya után Jovanovics kapott megint ziccerlabdát, de rosszul tette fel.
38. perc: Thomasnál támadófaultot fújtak, Casas nagy labdát adott Jovanovicsnak, aki elhibázta.
37. perc: Aztán Ayayi rossz dobása után Casas labdát szerzett, viszont a soproni támadás sem volt jó.
37. perc: Casas maradt szabadon, és több kihagyott helyzet után most végre bedobta. 53–59
36. perc: Turner
labdát lopott, Oblak sportszerűtlen faultot könyvelhetett el. A két büntetőből végre mindkettőt bedobta, és maradt a labda a Sopronnál. Turner hárompontossal próbálkozott, de Crvendakics megszerezte a lepattanót, és szabálytalankodtak vele. 51–59
36. perc: Casas
jutott két dobáshoz, miután szabálytalankodtak vele, de csak az egyik ment be. 49–59
36. perc:
Újabb eladott labda után Thomas szerzett könnyű pontokat. 48–59
35. perc: Crvendakics
a sarokból kísérletezett hármassal, de rosszul. Az ellentámadásból Oblak betört, senki nem állította meg, ő pedig bedobta. 48–57
35. perc:
Videóztak a bírók, és azt hozták ki belőle, hogy nem hoztak ki belőle semmit.
35. perc: Soproni időkérés. Kevés a gondolkodás jelenleg a magyar csapatban, ráadásul 19 eladott labdánál járnunk.
35. perc: Turner dobása kiperdült a gyűrűből, Ayayi egyedül maradt a hárompontosvonalnál, és biztosan bedobta. 48–55
34. perc: Jovanovics
szerzett lepattanót Thomas elhibázott dobása után, majd nagy soproni helyzet maradt kihasználatlanul.
33. perc: Elhotová végre beleállt egy dobásba, amely duplát ért. Úgy tűnt, a soproni támadás hamvába holt, de Dupree valahogy megszerezte a labdát, és értékesítette a ziccert. 48–52
32. perc: Crvendakics,
majd Oblak hibázott távoli dobást. Zahui kapott labdát, próbálkozott ugyan, de a labda kijött a gyűrűről.
31. perc: Zahui hibázott a Sopronban, az ellenakcióból viszont Thomas bedobta a duplát. 46–50
31. perc:
A csehek kezdték ezt a játékrészt, Harrison térült-fordult, és kiharcolt egy faultot. Utána Thomas került ziccerbe, de a labda leszédült a gyűrűről.
31. perc: Elkezdődött a negyedik negyed.

3. NEGYED

30. perc: Vége a harmadik negyednek, apró előnye maradt az USK Prahának. 46–48
30. perc:
Kétpontos prágai előny lett a harmad vége, mert Harrison két pontra váltotta Oblak átadását. 46–48
30. perc: Harrison
a jó védekezéssel szemben nem tudott kosarat szerezni, viszont az ellentámadásból sem sikerült kosárra dobnia a Sopronnak.
29. perc: Úgy tűnt, labdát veszt a Sopron, de Zahui megszerezte, és meg is lett az egyenlítés. 46–46
28. perc: Elhotová
próbálkozott egy triplával, de elrontotta. Zahui is megpróbálta, és az övé is kiperdült a gyűrűből. Elhotová betörés után hibázott, az egyenlítésért támadhatott a Sopron.
27. perc: Viszont mivel sportszerűtlen hiba volt, jöhetett a Sopron, Crvendakic egyedül maradt a palánk alatt, és be is dobta. 44–46
27. perc:
Megjött a soproni közönség hangja, Turner két büntetőjéből viszont mind a kettőt elhibázta.

27. perc: Jött is a cseh időkérés.
27. perc: Romero kapta a Prága ötödik faultját a negyedben.
27. perc: Crvendakic maradt szabadon távol, el is engedte a hárompontost, a labda pedig ideális ívben hullott a gyűrűbe. 42–46
26. perc: Rezan
kapott remek labdát, és könnyedén dobott kosarat szinte ziccerből. 39–46
26. perc: Turner
tört be a palánk alá, Ayayi lépett rá a lábára, ez két büntetőt jelentett. Turner az elsőt és a másodikat is bedobta. 39–44
26. perc:
Elrontott prágai támadás után Zahui engedte el a tempót, amely bement. Az ellentámadásból Harrison kapott csodás átadást Romerótól, a ziccer pedig nem jelentett neki gondot. 37–44
25. perc: Harrison
szabálytalansága után Jovanovics dobhatott két büntetőt. Mind a kettőt kihagyta.
25. perc: Elhotová rontott egy hátrompontos kísérletet, majd kisvártatva újra próbálkozott, most aztán bedobta, de csak kettőt ért. 35–42
24. perc: Turner
tört be remekül, nem bántották, ő pedig dobott egy duplát. 35–40
23. perc: Elhotová
kiváló tempója újra csak növelte a prágai előnyt, majd Crvendakics eladta, szerencsére viszont elrontották a vendégek is. 33–40
23. perc: Kölcsönös hibázások után Dupree dobása jött le a palánkról, majd Turner is hibázott, így került a csehekhez a labda.
22. perc: Casas tört be a palánk alá, aztán szépen dobott egy duplát. Az ellentámadásból Harrison kihagyta a ziccerét, de ugyanez történt Turnerrel is. 33–38
21. perc: Crvendakicsnak
alakítottak ki helyzetet, majd a lepattanót megszerezte a Sopron. Jovanovics kezéből aztán kicsúszott a labda.
21. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, méghozzá soproni támadással.

2. NEGYED

20. perc: Vége a második negyednek, hétpontos a hátrány, jön a szünet. 31–38
20. perc: Dupree
egy-egyezhetett, és az utolsó másodpercekben valamivel közelebb hozta a csapatát. 31–38
20. perc: Dubei
szabálytalansága után Elhotová dobhatott kettőt, a másodikat bedobta. 29–38
20. perc: Ayayi
elrontotta a hármast, a másik oldalon viszont Crvendakics nem! 29–37
19. perc: Oblak
előbb hárompontossal kísérletezett, majd mivel a lepattanót Dupree szerezte meg, faultolt egyet. Büntetőzhetett a soproni. Az elsőt kihagyta, a másodikat bedobta. 26–37
19. perc: Casas
egészen fura helyzetből, az utolsó pillanatban eldobott labdája hullott be a gyűrűbe. 25–37
19. perc:
A rengeteg eladott labda miatt könnyű kosarakat szereznek a prágaiak, akik jobban is védekeznek.

19. perc: Soproni időkérés.
18. perc: Harrison újabb két pontja után Casas hibázott hárompontos dobást. Dubei megszerezte, de újabb hazai eladott labda után Ayayi végigrobogott a pályán, és újabb könnyű kosarat szerzett. 23–37
17. perc: Harrison
dobott duplát lépéshibája ellenére, megadták. A másik oldalon Turnert nem bántották, bedobta. 23–33
16. perc:
Egy tripla maradt Elhotová zsákjában, majd az ellentámadásból Zahui zárkózott fel egy kicsit. 21–33
16. perc:
Elhibázott prágai támadás után Dupree maradt egyedül a palánk alatt, befordult, és bedobta. 19–28
15. perc: Dubei
hárompontosa nem találta el a gyűrűt sem, de a Sopron szerencséjére maradt a labda náluk. Thomas a büntetővonalról engedett el egy dobást, amely kijött a gyűrűről.
14. perc: Turner elhibázta a középtávolit, indultak a csehek, Thomas bedobta. Ráadásul újabb eladott labda után Harrison dobott gólt. 17–28
14. perc:
Szabálytalan elzárás a magyar csapatnál, aztán az Ayayi ellen elkövetett szabálytalanság miatt dobhatott kettőt a prágai pontfelelős. Az egyiket bedobta. 17–24
13. perc: Elhotová
maradt teljesen egyedül, be is dobta a hármast. Utána Honti adta el a labdát, ez volt a tizedik soproni részről, majd Romero dobta be a maga dupláját. 17–23
13. perc: Ayayi
megpróbált odarúgni az előző jelenetnél Casasnak, ezt videón is megnézték a bírók, de csak egy hétköznapi támadófault lett belőle.
labdát vesztett, aztán Zahui szabálytalankodott Romeróval.
12. perc: Thomas
elcsúszott, megszereztük a labdát, de Honti sajnos ellépte a másik oldalon.
11. perc: Ayayi csapott oda Jovanovicsnak, majd Casas passzából Jovanovics dobott pontokat a palánkról. 17–18
11. perc: Jovanovicsnál
lépéshibát fújtak, megúszták a prágaiak. Sőt, még egy gyönyörű betörés után Ayayi remek duplát szerzett. 15–18
11. perc: Oblak
ellen fújnak sportszerűtlen hibát, Casas dobhatott büntetőket. Elsőre a gyűrűt sem találta el, de a többiek biztatták. A második büntető is kimaradt.
11. perc: Elkezdődött a második negyed.

1. NEGYED

10. perc: Vége az első negyednek, egy pont a prágai előny. 15–16
10. perc:
Rengeteg a hiba a meccsen, de Fegyverneky egy gyönyörű hármassal hozta közelebb a Sopront, majd a csehek eladott labdája után Jovanovics ejtette a kosárba a labdát. 15–16
9. perc: Casas
tört be, de „lesapkázták”. Maradt a labda a Sopronnál, Zahui próbálkozott egy hármassal, eredmény nélkül. Az ellentámadásból Harrison hagyta ki szerencsére a ziccert.
8. perc: Újabb eladott labda után Oblak elhibázta a ziccert.
7. perc: Turner labdaszerzése után nem sikerült a ziccer, nyilván azonnal indult a Prága, Thomas bedobta.10–16
7. perc: Jovanovics szerzett labdát, majd Turner indult gyorsan, és szerezte a tizedik soproni pontot. 10–14
6. perc: Turner nagyszerű cselét ette meg Rezan, így a dupla mellé még egy büntető is jöhetett, de ezt elhibázta. Visszaszereztük a labdát, Crvendakicspróbákozott egy hárompontossal, de nem sikerült neki. 8–14
6. perc:
Jött a Sopronba Casas, de Crvendakicseladta a labdát, ez eddig nem néz ki jól. Főleg úgy, hogy befutott Rezan, és könnyű gólt szerzett. 6–14
6. perc: Soproni időkérés.
6. perc: Fegyverneky
dobása kijött a gyűrűről, Thomas már indult is, kapta a labdát, a ziccer pedig gyerekjáték volt neki. 6–12
5. perc:
Újabb soproni labdavesztés után Oblak próbálkozott, de hibázott.Turner azt reklamálta, hogy szabálytalankodtak vele, ez nem izgatta Ayayit, aki újabb ziccerrel növelte négyre a prágai előnyt. 6–10
4. perc: Crvendakics
találta meg a gyűrűt duplát érően, de szinte pillanatokon belül egyenlített Ayayi. Gyors labdavesztés után Ayayi kígyózott végig, majd bedobta a ziccert. 6–8
3. perc: Dupree
középtávolija kijött a gyűrűről, a csehek támadását faulttal állította meg Crvendakics, azt viszont nem tudta megakadályozni, hogy Rezan oldalról be ne dobja. 4–4
3. perc:
Támadóhiba a Sopronnál, majd Elhotova adta el.
2. perc:
Kölcsönös hibázások után Oblak rossz hárompontos kísérlete után visszapattant a labda a Prágához, Oblak megint próbálkozott, ezúttal duplát, de ez bement. 4–2
1. perc:
A Sopron szerezte meg a vezetést Crvendakicsrévén (2–0), majd Dupree süllyesztett el egy duplát. 4–0

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

A Sopron Basket kiváló első félidőt játszott a női kosárlabda Euroliga hazai rendezésű final fourjának elődöntőjében, a nagyszünet után aztán a címvédő Jekatyerinburgérvényesítette a papírformát, és 81–59-re győzött.A másik elődöntőben a szintén orosz Kurszk 84–67-re nyert a cseh USK Praha ellen.