Női kosár Euroliga: a Szekszárd az utolsó negyedben bukta el a győzelmet

MTI, K. T. I.MTI, K. T. I.
2021.12.01. 20:59
Nagyot küzdött, de alulmaradt a KSC (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)
Hiába vezetett sokáig az Atomerőmű KSC Szekszárd, a csapat 68–65-re kikapott hazai pályán a lett TTT Rigától a női kosárlabda Euroliga csoportkörének szerda esti mérkőzésén. A csapat ezzel továbbra is nyeretlen a sorozat jelenlegi kiírásában.

Hetedik mérkőzését is elveszítette az Atomerőmű KSC Szekszárd a női kosárlabda Euroligában, melynek szerdai mérkőzésén kikapott a vendég lett Rigától, így továbbra is nyeretlen a kupasorozatban.

A szekszárdiak az első és a második negyedben szoros küzdelemben ugyan, de ellenfelük fölé tudtak kerekedni, így a félidőre hatpontos előny birtokában vonulhattak. A folytatásban aztán összeszedték magukat a lettek, akik előbb egyenlőre hozták a harmadik negyedet, majd az utolsó játékrészt nagy rohammal kezdve, valamint jól hajrázva kis különbséggel, de megnyerték a találkozót.

A szekszárdiak legközelebb jövő szerdán az olasz Veneziát fogadják.

KOSÁRLABDA
EUROLIGA, CSOPORTKÖR
NŐK
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–TTT RIGA (lett) 65–68 (20–17, 18–15, 14–14, 13–22)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Stan (román), Perlic (horvát), Famina (fehérorosz)
SZEKSZÁRD: Studer 5, Evans 17/3, GEREBEN 16/3, GOREE 13, KRNJICS 14. Csere: Friskovec, Bálint R., Miklós M. Edző: Djokics Zseljko
RIGA: THOMAS 14/3, PULVERE 25/21, Basko 3/3, Handy 5/3, SARAUSKAITE 12. Csere: Jasa 5/3, Sila 4, Klakocka, Gilday.Edző: Martins Gulbis
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–2. 7. p.: 16–6. 9. p.: 20–15. 12. p.: 20–19. 16. p.: 28–28. 19. p.: 35–31. 21. p.: 38–34. 23. p.: 38–39. 27. p.: 46–44. 30. p.: 52–46. 32. p.: 52–54. 36. p.: 56–61. 38. p.: 61–61.
Djokics Zseljko: – Jobban kellett volna csapatként játszani. Nyerni szerettünk volna, ezért kevesebbet is rotáltam, ez utólag talán hiba volt, mert az utolsó negyedet nagyon elveszítettük, akkor már nem volt meg a kellő energiánk.
Martins Gulbis: – Az első negyedben nagyon gyengén játszottunk, tudtam, hogy többre vagyunk képesek. A szünet után ezt bizonyították is a játékosaim. Annak különösen örülök, hogy láttam a csapat karakterét, ez vezetett a sikerhez.