Női kosár Ek: a Szekszárd a Győrt is legyőzte

FAZEKAS ZOLTÁN, MOHAY GÁBORFAZEKAS ZOLTÁN, MOHAY GÁBOR
2021.01.22. 22:18
A Szekszárd 75–67-re legyőzte a Győrt a női kosárlabda Európa-kupa A-csoportjának pénteki mérkőzésén, így csak a tolnaiak jutottak be a nyolcaddöntőbe, a házigazda győriek nem.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A fehér mezes szekszárdiaknak sikerült jobban a pénteki magyar derbi (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Az már a félidőben kiderült, hogy az ukránok nem nyernek meccset – a győri minitorna utolsó előtti találkozójáról, a Prometej–Kayseri összecsapásról ennél többet nagyon nem is érdemes értekezni. A lényeget már fél hét körül mindenki tudta: az esti, zárómérkőzésen dől el, hogy melyik két csapat jut tovább az A-csoportból. A matek már csütörtök este, a második játéknap végén megkezdődött, és elég hamar be is fejeződött: a Kayseri sikere – pipa – esetén a Győr csak akkor jut tovább, ha minimum 12 ponttal nyer, ez esetben a két magyar kvalifikálja magát a folytatásra. Amennyiben kevesebbel győz vagy kikap, kiesik, ha netán 20 ponttal vagy többel megveri a tolnaiakat, akkor a Szekszárd búcsúzik.

„Nyerni akarunk, nem kérdés. Nem vagyunk a legfrissebbek és ugye Maja Skorics most sem játszik a sérülése miatt, de ez van” – mondta fél órával a feldobás előtt Szabó Gergő, az Atomerőmű ügyvezető elnöke. Nyilván a törökök, akik az egész tornán meglehetősen antipatikusan viselkedtek és nyafogtak, is tisztában voltak azzal, hogy a két magyar úgymond kigolyózhatja őket, ehhez „csak” egy 12-19 pont közötti győri győzelem kellett...

Ám aki ismeri a két csapat idénybeli múltját (a Győr mindkét bajnokin megverte a kék-fehéreket) és a szekszárdi filozófiát, továbbá Djokics Zseljko győzni akarását, az fel sem tételezhette, hogy az Atom „lefekszik” a zöld-fehéreknek.

Sok hibával kezdtek a csapatok, a csütörtökön harminc pontot szerző szlovén Zala Friskovec triplájával hárommal vezetett a KSC a nyitó negyed elején, de kevés pont esett, s ezután felváltva vezettek a csapatok, nem engedték nagyon el egymást. Egészen a 13. percig, ekkor Török Ágnes harmadik hárompontosával hét ponttal meglépett a házigazda. Ekkor már csak öt pont hiányzott a helyzet tétjének megfelelően nagy elánnal játszó zöld mezeseknek a továbbjutást érő mennyiséghez. Ki más, mint Friskovec pontjaival újra meccsbe került a Szekszárd, amely kétpontos hátrányban vonult a nagyszünetre.

Húsz percük volt a hazaiaknak, hogy tíz egységnyivel megnöveljék előnyüket a lefújásig, ez nem tűnt lehetetlennek az első félidőben látottak alapján, de egyszerűnek sem. A felek legutóbbi randevúján, december 29-én a Győr 75–64-re nyert bajnokin – ettől nagyon messze kerültek Iványi Dalmáék, ugyanis a harmadik negyedet egy 9–2-es etappal kezdte a Szekszárd. Amely ekkor zónavédekezésre váltott, s ez láthatóan egyáltalán nem ízlett a hazaiaknak, akik sorra eladták a labdát vagy pontatlanul céloztak a támadásaik során, így a 30. percben már tíz egységnyivel voltak lemaradva a tolnaiaktól.

Innen már csoda, azaz 22 pluszpontos zárónegyed kellett volna a Győr továbbjutásához – ez már csak azért sem sikerülhetett, mert a tornát hibátlanul záró Atomerőmű jobban játszott, és simán, megérdemelten nyert.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT (GYŐR)

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 75–67 18–19, 21–22, 24–12, 12–14)
Győr,
zárt kapuk mögött. V: Ortis (francia), Zenis (szlovák), Cankovic (horvát)
SZEKSZÁRD: Studer Á. 10, FRISKOVEC 21/15, Szabó F., MCCALL 14/6, GOREE 19. Csere: Krnjics 8, Theodoreán 3/3, Bálint, Zele. Edző: Djokics Zseljko
GYŐR: KIESEL 23/3, Weninger 4, Dubei 2, Török Á. 13/9, Mompremier 11. Csere: Dombai 5, Lass, Barnai 6, Varga Zs. 3. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 4. p.: 7–4. 8. p.: 14–15. 13. p.: 22–29. 16. p.: 32–33. 24. p.: 48–43. 26. p.: 54–46. 28. p.: 58–53. 32. p.: 66–55. 39. p.: 71–65. 40. p.: 75–65
Kipontozódott: Goree (39. p.)
Mezőnybeli dobószázalék: 28/58 (48%), ill. 25/59 (42%)
Hárompontosok dobószázaléka: 8/19 (42%), ill. 4/17 (23%)
Büntetők dobószázaléka: 11/13 (85%), ill. 13/19 (68%)
Lepattanók (támadó): 41 (11), ill. 28 (9)
Legtöbb lepattanó: McCall 10, ill. Mompremier 7
Gólpasszok: 19, ill. 14
Legtöbb gólpassz: Studer Á. 7, ill. Weninger 5
Szerzett/eladott labda: 5/21, ill. 10/14
Djokics Zseljko:
– Kemény mérkőzést játszottunk, mindkét csapat kitett magáért. Az első félidőben sok kosarat kaptunk lepattanó labdákból, de a másodikban ezen drasztikusan tudtunk változtatni. Ezen az úton kell tovább haladnunk, mert a győri tornán minden alkalommal más-más taktikával folyamatosan javult a védekezésünk, mérkőzésről mérkőzésre kevesebb kosarat kaptunk.
Iványi Dalma: – Három kemény, jelentős mérkőzést játszottunk, három teljesen különböző csapattal. Rengeteg tapasztalatot szereztünk, mert még a két vesztes találkozón, a Kayseri ellenében, de a Szekszárddal szemben is számos jó megoldást láttam a lányoktól. Egységesen játszottunk, csak megint a második félidő eleje nem sikerült úgy, ahogyan szerettük volna. A bajnokságban mutatott tudatos játékunk fejlesztése eredményezhet előrelépést a nemzetközi színtéren.