Kosár Eb: a spanyolok sem tudták megfékezni a szlovén hengert

2017.09.14. 22:13
A Pau Gasol-vezette spanyol válogatott húsz ponttal kapott ki Szlovéniától az elődöntőben (Fotó: AFP)
A spanyolok ellen is folytatta remek szereplését Szlovénia a férfi kosárlabda Európa-bajnokságon, így bejutott az isztambuli torna fináléjába.

Az isztambuli Eb-végjáték első elődöntőjének 19. másodpercében Marc Gasol ziccerével Spanyolország szerzett vezetést. Ekkor még senki sem gondolta, hogy többé nem lesznek előnyben a legutóbbi négy Európa-bajnokságból hármat megnyerő spanyolok.

Pedig nem voltak, sőt, döntetlenre is csak 6–6-nál álltak.

A 15-15 pontig jutó Anthony Randolph, Goran Dragic duó vezette szlovén csapat az első félidőben őrizte néhány pontos előnyét, hogy aztán a nagyszünet után robbantson és állva hagyja a címvédőt, amelynek a negyedik negyedben végig húszpontos hátrányban játszva esélye sem volt a győzelemre,. vagy hogy egyáltalán megközelítse ellenfelét.

Az Eb-n százszázalékos Szlovénia úgy nyert húsz ponttal, összesen 92 pontot szerezve, hogy egy játékosa sem jutott 15 pont fölé, de öten is túljutottak tízen – igazi csapat, amely a torna legvégére került csúcsformába.

A döntőben Szerbia vagy Oroszország próbálkozhat azzal, hogy legyőzze.