Férfi kosárlabda NB I: kiütéssel nyert az Alba Nyíregyházán

2013.02.23. 20:03
Hollis tizenöt ponttal segítette az Albát (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Simán nyert a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 21. fordulójában az Alba Fehérvár, az Atomerőmű, a Kaposvár, illetve a Jászberény, a Körmend viszont szoros meccsen győzött Szegeden.

Hiába a Nyíregyháza tiszteletet parancsoló hazai mérlege, a listavezető Alba Fehérvár megerőltetés nélkül tudott nyerni a szabolcsiak csarnokában. Az Alba egy 10–2-es rohammal nyitott, és nem engedte vissza a meccsbe a Nyíregyházát: az első negyed végén 14, a nagyszünetben pedig már 25 (29–54) volt a különbség. A fehérváriak nem engedték ki a szorításból a Nyíregyházát, a harmadik negyed végére harminccal elhúztak, és kiütéses, 94–63-as győzelmet arattak. Az Albából Brandon, Keller, a Debrecenből érkezett Kevin Smith és Hollis is eljutott legalább 15 pontig.

Az Atomerőmű sokáig szenvedett Pécsett: a PVSK az első és a második negyedet követően is előnyben volt a kevés pontot hozó mérkőzésen. A harmadik negyed elején Vojvoda Dávid gyorsan dobott hat pontot, és ugyan a PVSK ekkor még vissza tudta venni a vezetést, 54–49 után az Atomerőmű egy 16–0-s szériával állva hagyta ellenfelét, és végül magabiztosan megnyerte a meccset.

A Kaposvár a második etapban tudta kissé leszakítani a Sopront, és a nagyszünetig két számjegyűre növelte a különbséget. A jó csapatjátékkal előrukkoló Kaposvár – amelyben öten is tíz pontig vagy a fölé jutottak – a záró játékrészre már könnyedén tartotta kézben a mérkőzést, és végül 80–65-re nyert. A mezőny legeredményesebbje a 21 pontos Drahos Gábor volt.

Jászberényben semmi esélye sem volt a ZTE-nek: a hazaiak délszláv légiósai megint megszórták magukat, az egerszegiek pedig utoljára 4–4-nél látták szorosnak az eredményt. A Jászberény előnye már a 6. percben tíz pont fölé nőtt, majd jött a közte húsz, harminc – a vége 90–62, tehát harmincon belüli különbség lett. A Jászberényben a Rakics, Markovics, Dramicsanin, Soós kvartett 61 pontot vállalt a kilencvenből.

A késéssel kezdődött Szeged–Körmend mérkőzés a többi találkozóval ellentétben kiélezett csatát hozott: a vendégek minimális előnnyel mentek bele a hajrába. Ferencz Csaba ötödik hárompontosa után, 71–80-nál elúszni látszott a hajó a hazaiaknak, de Jones elkezdte szórni a pontokat, és 22.8 másodperccel a vége előtt csak mínusz egy (83–84) volt hazai szempontból. A büntetőpárbajból végül a Körmend jött ki jobban, és két ponttal megnyerte a mérkőzést – Jones utolsó triplája nem talált célba.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ

MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–ALBA FEHÉRVÁR 63–94 (14–28, 15–26, 12–17, 22–23)

Nyíregyháza, 700 néző. V: Papp P., Jakab L., Boros T.
NYÍREGYHÁZA: NELSON 22/6, Polyák 2, Berkis 13/9, B. Davis 18/3, Varga M. 6. Cs: Mondzinger 2, Siska, Molnár M., Kósa T. Edző: Ferenczi Tamás
FEHÉRVÁR: Moore 6, WOOD 20/12, Hollis 15, Szabó Zs. 8, KELLER Á. 15. Cs: SMITH 17, Lekli 5, Bódi, Juhos, Supola 8. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–10. 7. p.: 11–15. 9. p.: 11–21. 13. p.: 16–35. 18. p.: 24–50. 25. p.: 31–64. 32. p.: 49–75. 37. p: 59–82
Ferenczi Tamás: – Az Alba remekül érvényesítette fizikai fölényét, azt, hogy magassági és erőfölényben voltak. Mindezeknek köszönhetően lepattanózásban is alaposan fölénk kerekedtek, és sok könnyű kosarat szerezve kerekedtek fölénk.
Dzunics Braniszlav: – Elsősorban az első félidei jó védekezésünknek köszönhetően tudtuk abba a mederbe terelni a meccset, ami nekünk kedvezett. A viszonylag könnyű győzelem annak köszönhető, hogy a srácok végig remekül dolgoztak.

KAPOSVÁRI KK–SOPRONI KC 80–65 (17–17, 26–16, 20–15, 17–17)
Kaposvár, 900 néző. V: Vígh P., Kapitány G., Török R.
KAPOSVÁR: DUNN 18/3, DRAHOS 21/12, Swanston 11/6, HENDLEIN 10/3, DÁVID 11/3. Csere: Kovács S. 5/3, Fekete N., Benke 2, Bíró, Papp P. 2, Fonai. Vezetőedző: Fekete Ádám.
SOPRON: Bus 2, Hinkle 10, TAKÁCS N. 17/9, Tóth G. 13/3, BAROVICS 16. Csere: Vesztergom 2, Molnár A. 5/3, Keresztes. Vezetőedző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 7. perc: 11–11. 12. perc: 25–21. 17. perc: 37–26. 23. perc: 46–35. 27. perc: 56–38. 32. perc: 65–50. 37. perc: 74–56.
Fekete Ádám: – Nagyon örülök a csapat hozzáállásának, hogy ilyen tartalékos összeállításban is megmutatták mire képesek. Ha nem is mindig játszottunk jól végül megérdemelten arattunk magabiztos győzelmet. Köszönöm a közönség támogatását!
Meszlényi Róbert: – Voltak nagyon jó periódusaink, de támadásban nem tudtunk olyan ritmusban kosárlabdázni, amit korábban megszokhattunk. Sok hibával játszottunk, s bár mindenki mindent megtett, ezúttal ennél többre nem voltunk képesek.

TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 90–62 (28–15, 20–9, 23–15, 19–23)
Jászberény, 900 néző. V: Benczur, Farkas G., Söjtöry
JÁSZBERÉNY: RAKICS 14, MARKOVICS 20, SOÓS G. 13/3, DRAMICSANIN 14/3, Horti 4. Cs: Mladenovics 6, Török R. 8, Szabó P. 5/3, Varga I., Szögi 4, Molnár B. 2. Edző: Földi Sándor
ZALAEGERSZEG: COPELAND 19/6, Koma 10, Gáspár 4, Hudson 2, Simovics 7. Cs: Borszéki 3/3, Baki 6/3, Kovács Á. 10, Vertetics Á., Puszta 1. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 12–4. 8. p.: 21–11. 14 p.: 39–17. 18. p.: 43–20. 24. p.: 55–26. 28. p.: 61–31. 34. p.: 75–43
Kipontozódott: Gáspár (29. p.), Koma (40. p.)
Földi Sándor: – Köszönöm a fiúknak a nagyszerű játékot, a közönségnek pedig a frenetikus biztatást, ez is kellett, hogy ezt a nagyszerű eredményt elérjük. Kár, hogy a ZTE csak egy órával a kezdés előtt érkezett, de ez nem csökkenti sikerünk értékét.
Völgyi Péter: – Kilencórás utazás és a negyedórás bemelegítés után nem várhattam csodát csapatomtól. Ezzel együtt a Jászberény jobb volt nálunk, és megérdemelten győzött.

PVSK-PANNONPOWER–ATOMERŐMŰ SE 64–80 (18–13, 12–15, 22–18, 12–34)
Pécs, 1500 néző. V: Földházi, Hegedűs, Fodor A.
PÉCS: LOESING 15/6, KOVÁCS P. 16/6, Legion 2, Tóth N. 5, HENDLEY 14. Cs: Bödör, Nagy K. 5/3, Csabay 2, Bíró O. 5. Edző: Csirke Ferenc
ATOMERŐMŰ: WILLIAMS 16, LEVY 14, VOJVODA 29/12, Kámán 6/6, Tóth Á. 2. Cs: Körtélyesi 7/3, Idlet, Kovács Á. 6/6, Czinger, Kerpel-Fronius, Illés M. Edző: Enrique Gutiérrez García
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–6. 8. p.: 16–11. 13. p.: 23–18. 18. p.: 26–23. 23. p.: 30–34. 27. p.: 44–39. 33. p.: 54–52. 37. p.: 61–71
Csirke Ferenc: – Az utolsó negyedben veszítettük el a mérkőzést. Sajnos nagyon rosszul dobtunk, a Paks pedig jobb csapat annál, hogy ne használja ki a hibáinkat.
Enrique Gutiérrez García: – Nagyon nehéz meccs volt, az első félidőben gyengén dobtunk, de a kitartásunkat dicséri, hogy nem törtünk meg. Az utolsó negyedben szerencsére jól ment a csapatnak.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–LAMI-VÉD KÖRMEND 85–87 (17–21, 22–23, 18–19, 28–24)
Szeged, 800 néző. V: Ádám J., Frányó, Szabó G.
SZEGED: FEKETE 16/6, Gurley 7/3, JONES 28/9, DJUKICS 17/9, Csorvási M. 5. Cs: Tanács, Kiss Zs. 2, Vida 6, Csorvási L. 4. Edző: Bonifert Domonkos
KÖRMEND: RUJÁK 15/9, Fodor G. 4, Ferencz 17/15, AUSTIN 21, SHAW 18/3. Cs: Grebenár 6, Sonyák 3/3, Kutasi 3. Edző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 9. p.: 17–19. 12. p.: 24–21. 17. p.: 28–34. 27. p.: 45–63. 32. p.: 61–63. 35. p.: 65–73.
Kipontozódott: Csorvási M. (39. p.), Shaw (40. p.), Fekete (40. p.)
Bonifert Domonkos: – Nem csak mi hibáztunk a kritikus pillanatokban.
Hencsey Tamás: – Az idény legjobb, legfegyelmezettebb játékával nyertünk s szereztünk örömöt maroknyi lelkes szurkolónknak.