Férfi kosár NB I: megszerezte második győzelmét a Szeged

I. SZ.I. SZ.
2019.12.12. 19:57
A szegediek hátrányból nyertek az Oroszlány ellen (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)
A Szeged az Oroszlány ellen szoros első félidő után megszerezte idénybeli második győzelmét a férfi kosárlabda NB I-ben. A hazai csapatból összesen heten léptek pályára, 91 pontjából 81-et a kezdő ötös tagjai szereztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NATURTEX–SZTE-SZEDEÁK–OSE LIONS 91–84
(26–30, 21–19, 29–17, 15–18)
Szeged, 1200
néző. V: Győrffy, Frányó, Balogh Gy.
SZEGED: MILISZAVLJEVICS 17/9, Wirth 2, BALMAZOVICS 23/9, KRAPIC 19/6, ASBURY 20. Csere: Kerpel-Fronius B. 5/3, Vágvölgyi 5/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
OSE: E. Washington 8, ABELL 26, RIZVIC 20/6, Zsíros 7/3, Hayes 7. Csere: Garamvölgyi, ILLÉS 12/3, Demeter, Mohácsi 4. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 7. p.: 16–22. 12. p.: 30–32. 18. p.: 44–43. 23. p.: 57–52. 27. p.: 65–56. 32. p.: 80–66. 38. p.: 89–80
Kipontozódott: Garamvölgyi (34. p.), Balmazovics (40. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Az első félidőben nagyon jól kosárlabdázott az Oroszlány. Ekkor támadásban hullámzó volt a játékunk. Térfélcsere után csapatunk elszántan küzdve rákényszerítette akaratát ellenfelére, és öt, sorozatban elvesztett mérkőzés után fontos győzelmet aratott.
Sebastjan Krasovec: – Nyolcvannégy dobott ponttal idegenben is lehet meccset nyerni. A második félidőben nem működött a védekezésünk, elsősorban ennek tudható be a vereségünk.