Férfi kosár NB I: hosszabbítás után maradt bent a Sopron

2018.05.15. 21:28
A Sopron hosszabbítás után 95–92-es győzelmet aratott a MAFC vendégeként, ezzel bent maradt a férfi kosárlabda NB I-ben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A BENNMARADÁSÉRT, 2. MÉRKŐZÉS

MAFC–SOPRON KC 92–95 (23–18, 19–16, 16–22, 23–25, 11–14) – hosszabbítás után
Gabányi-sportcsarnok, 700
néző. V: Cziffra, Győrffy, Ádám
MAFC: HOT 21/9, FODOR M. 14/3, MCCRAY 32/6, Djukics 14/12, Cvetkovics 5/3. Csere: Peringer 2, Lakosa Zs., Misek, Lakits 4. Edző: Garai Péter
SOPRON: PARKER 21/9, EL-AMIN 13, MÉSZÁROS MÁTÉ 10, HENDERSON 22, WATKINS 23. Csere: Tóth G., Duvnjak 6, Takács N. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–7. 8. p.: 21–16. 12. p.: 28–23. 17. p.: 31–27. 23. p.: 48–44. 28. p.: 57–52. 33. p.: 63–66. 38. p.: 77–77. 43. p.: 86–87
Kipontozódott: Lakits (44. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Sopron javára
Garai Péter:
– Gratulálok a Sopronnak!
Sabáli Balázs: – Ebben a meccsben benne volt az egész szezonunk. Az első félidőben nagyon gyengén védekeztünk, kaptunk nyolc triplát, amíg mi egyet sem dobtunk. Érződött, hogy egészen más Sopron jött ki a második félidőre, öt perc alatt ledolgoztuk a hátrányunkat, de a végén serdülőhibát követtünk el. Megköszönhetjük a Jóistennek ezt a győzelmet, mert a játék képe alapján nem biztos, hogy megérdemeltük. Köztudott, hogy dolgoztam a MAFC-nál is, jó barátságban vagyok ellenfelünk vezetőivel, nem a hagyományos módon élem meg a bentmaradást. FÉRFI KOSÁRLABDA NB I