Férfi kosár NB I: dupla fehérvári siker a ZTE ellen

2016.03.25. 20:47
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának első fordulójában a Fehérvár pályaválasztóként bedarálta a Zalaegerszeget, és remek hajrával kiütéses győzelmet aratott. A fehérváriak ezzel a sikerükkel a győzelem/vereség mutatóban beérték a legyőzött zalaiakat, sőt, jobb pontkülönbségüknek köszönhetően pillanatnyilag meg is előzték őket.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 1. FORDULÓ, FELSŐHÁZ

TLI-ALBA FEHÉRVÁR–ZALAKERÁMIA ZTE KK 94–66 (24–21, 24–21, 22–17, 24–7)
Székesfehérvár, 1800
néző. V: Kapitány, Frányó, Gorka
FEHÉRVÁR: CHERY 20/3, Myles 10, PEARSON 11/3, Spurlock 2, LÓRÁNT 13. Cs: CSORVÁSI 8, Supola 7/3, Markovics 8, Simon B. 7, Wright 8, Filipovics. Edző: Dzunics Braniszlav
ZALAEGERSZEG: KINNEY 20/9, Govens 10/3, Kerpel-Fronius 12/9, MOHÁCSI 9/9, Pantelics 8. Cs: Balmazovics 2, Fekete V. 3/3, Velkey 2, Czinger. Edző: Bencze Tamás
Kipontozódott: Kinney (33. p.)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–6. 6. p.: 13–14. 8. p: 17–17. 12. p.: 30–23. 15. p.: 38–31. 18. p.: 44–36. 22. p.: 48–44. 25. p.: 56–49. 28. p.: 65–53. 32. p.: 74–59. 35. p: 80–62. 38. p.: 88–62.
Dzunics Braniszlav:
— Jobbak voltunk, főleg a negyedik negyedben, ettől függetlenül úgy érzem, egy kicsit csalóka az eredmény. Az utolsó játékrészben megdolgoztunk azért érte, örülök, hogy a lepattanózásban domináltunk. Nagyon fontos győzelem volt, de nem szeretném túlértékelni.
Bencze Tamás: — Az Alba sokkal jobb volt nálunk. Külön dicséret illeti őket azért, hogy negyven percig ugyanabban a ritmusban játszottak, és nem elégedtek meg azzal, hogy hússzal vezetnek, hanem még többre törekedtek. Ezúttal reálisan ekkora különbség volt a két csapat között. Nem sikerült megvalósítani azt, amire készültünk.