Férfi kosár: Hangáék kiütéses sikerrel kezdték az elődöntőt

M. D.M. D.
2021.06.07. 23:22
Nikola Mirotic (jobbra) volt a Barcelona legeredményesebb játékosa az elődöntő első mérkőzésén (Fotó: Barca Basket)
Hanga Ádám együttese, az FC Barcelona 112–69-re megverte hazai pályán a Tenerifét a spanyol kosárlabda-bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén, ezzel 1–0-s előnyre tett szert az egyik fél második sikeréig tartó párharcban.

Akárcsak a Joventut Badalona elleni negyeddöntő harmadik felvonásán, a katalánok ezúttal is a harmadik negyedben tették le a fölényes sikerük alapjait: alig több mint másfél perccel a nagyszünet előtt még 34–34-es döntetlenre állt a meccs, a harmadik játékrész végén azonban már 83–54-re vezetett a Barca, amely végül 42 pontos sikert aratott (112–69).

Hanga Ádám tizenkilenc percet töltött a pályán, ez idő alatt 5 pontot, 3 lepattanót és 2 asszisztot ért el. A mezőny legeredményesebb játékosa csapattársa, Nikola Mirotic volt 21 ponttal. A Barcelona játékosai összesen 17 triplát dobtak a mérkőzésen, ezzel spanyol playoffrekordot állítottak be.

A párharc második felvonására szerda este kerül sor Tenerifén.