H. D.
K. Zs.
2022.09.10 23:16 Frissítve: 2022.09.10 23:47

Férfi kosár Eb: 27-tel vezettek a németek – thriller lett a vége

A mieink csoportjából továbbjutó négy válogatott közül három sikerrel vette a nyolcaddöntőt a férfi kosárlabda Európa-bajnokságon. A szombati játéknapon a házigazda Németország nagy csatában, 85–79-re legyőzte Montenegrót, Franciaország még kiélezettebb küzdelemben, hosszabbításban gyűrte le Törökországot (87–86), míg a címvédő Szlovénia – elsősorban a negyedik negyedben mutatott remek játékával – 88–72-re verte meg Belgiumot. A késő esti meccsen Litvánia is nagyszerűen helytállt a csoportgyőztesként érkező Spanyolország ellen, de a hosszabbításban 102–94-re alulmaradt.

Dennis Schröder (jobbra) vezette győzelemre a németeket (Fotó: AFP)

NÉMETORSZÁG–MONTENEGRÓ 85–79

Az első kosarat a montenegróiak szerezték, de 11–2-re már a németek vezettek, és úgy tűnt, a házigazdák díszlépésben masíroznak be a legjobb nyolc közé. Nem egészen így történt. Bár a nagyszünetben 24 ponttal vezetett a német csapat (48–24), sőt egy triplával nyitotta a harmadik játékrészt, fokozatosan csökkent a különbség. Amilyen egyoldalú volt az első félidő, szép lassan olyanná vált a második is, csakhogy ezúttal a montenegróiak brillíroztak, és a negyedik negyedben feljöttek öt pontra (69–64). Az utolsó percben háromra (80–77)! A viharos utolsó 26 másodpercben aztán a németek biztos kézzel értékesítették a büntetőket – bedobott kettőt a meccs emberének megválasztott, 22 ponttal, 8 assziszttal és 4 lepattanóval finiselő Dennis Schröder is –, és nagy nehézségek árán hat ponttal megnyerték a meccset.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

DENNIS SCHRÖDER LETT A MECCS EMBERE

SZLOVÉNIA–BELGIUM 88–72

A szlovénok repülőrajtot vettek, 16–5-re megugrottak, de a belgák nem roppantak össze, szépen tartották magukat, fel-felzárkóztak néhány pontra, majd nagy meglepetésre a negyedik negyed elején átvették a vezetést (63–64). Akkor azonban a szlovénok megrázták magukat, és egy 19–0-s rohammal eldöntötték a meccset. A csoportkör utolsó mérkőzésén 47 pontig jutó szlovén klasszis, Luka Doncic ezúttal 35 pontot szerzett.

ÍGY LETT A MECCS EMBERE LUKA DONCIC

FRANCIAORSZÁG–TÖRÖKORSZÁG 87–86

A mérkőzést a franciák kezdték jobban, 7–0-ra megléptek, majd az első negyedet követően 18–11-re vezettek. A második játékrészben viszont már teljesen kiegyenlítetté vált a küzdelem, a törökök pedig a 22–6-ra megnyert harmadik felvonással átvették az irányítást. A franciák részéről Rudy Gobert – egy támadólepattanó, zsákolás kombinációval – két másodperccel a vége előtt mentette túlórára a találkozót (77–77), a ráadásban pedig minimális különbséggel győztek. Gobert 20 ponttal és 17 lepattanóval zárt.

RUDY GOBERT KULCSEMBER VOLT A FRANCIÁKNÁL

SPANYOLORSZÁG–LITVÁNIA 102–94

Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, a másodikat aztán 10–2-vel kezdték a spanyolok. Nem sokáig tudták megőrizni előnyüket: 14–4-es rohanás után már a litvánok mentek héttel (36–43), a harmadik negyedben is végig ők vezettek – volt, hogy tizenegy ponttal is (47–58) –, sőt a negyedikben is előrébb jártak sokáig. Az utolsó másodpercben aztán már nekik kellett hosszabbításra menteniük a meccset – Ignas Brazdeikis támadólepattanót szedve tuszkolta a labdát a remekül hajrázó spanyolok gyűrűjébe (83–83). A ráadás első öt pontját a spanyolok szerezték, és bár a litvánok egypontnyira felzárkóztak (95–94), a rivális jól büntetőzött az utolsó fél percben – Spanyolország készülhet a negyeddöntőre.

ÍGY MENTETTÉK HOSSZABBÍTÁSRA A MECCSET A LITVÁNOK

LORENZO BROWN 28 PONTTAL SEGÍTETTE A SPANYOLOKAT, Ő LETT A MECCS EMBERE

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
NYOLCADDÖNTŐ, BERLIN
Franciaország–Törökország 87–86
(18–11, 25–24, 6–22, 28–20, 10–9) – hosszabbítás után
Szlovénia–Belgium 88–72 (24–19, 20–22, 19–19, 25–12)
Németország–Montenegró 85–79 (19–10, 29–14, 19–26, 18–29)
Spanyolország–Litvánia 102–94 (19–20, 21–25, 23–23, 20–15, 19–11) – hosszabbítás után

Kosárlabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Most sokkal nagyobb szükség van példaképekre, mint korábban bármikor. A Fegyvernekyvel, Ocskayval kapcsolatban említett tulajdonságok egyre kevésbé tűnnek fontosnak, mindent átsző az üzlet, a rossz értelemben vett karrierizmus, a csillogó, álságos és felületes világ.

2022.12.27 23:37:35

NS-VÉLEMÉNY. A nemzetközi mezőnyben mindenki elismeri őt.

2022.11.12 21:54:14

NS-VÉLEMÉNY. Tehetséget és észt viszont nem lehet csak úgy a játékosokba tölteni, van, ami tanulhatatlan.

2022.10.18 17:32:03

Visszafogottan teljesített a magyar bajnok, így nem tudta újabb trófeával gyarapítani gyűjteményét.