Férfi kosár NB I: a Körmend nem kímélte a Kecskemétet

2017.02.04. 20:18
Három hazai győzelem a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján: a Körmend könnyedén verte meg a Kecskemétet, a Jászberény száz pont fölé jutott az Atomerőmű ellen, míg a Kaposvár a második félidőben fordított a PVSK-val szemben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ, szombati mérkőzések

EGIS KÖRMEND–KTE-DUNA ASZFALT 90–65 (20–14, 29–14, 20–23, 21–14)
Körmend 1900
néző. V: Farkas G., Török R., Vida B.
KÖRMEND: PETTY 12, L. SMITH 15/3, FERENCZ 12/9, Allen 13/3, Horti 7. Csere: Loveridge 3, CSORVÁSI 7, Gibbs 16/9, Németh 3, Doktor 2, Márton. Edző: Gasper Potocnik
KECSKEMÉT: PONGÓ MÁ. 9/3, Pongó Ma. 10/3, DERASIMOVIC 18/6, Ivosev, KARAHODZSICS 11. Csere: Mészáros 10/6, Hegedűs 5/3, Dobos, Molnár D., Fülöp 2, Pálinkás. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–2. 8. p.: 18–9. 13. p.: 24–14. 17. p.: 42–17. 24. p.: 55–35. 27. p.: 62–44. 32. p.: 71–56. 38. p.: 84–60
Kipontozódott: Hegedűs (33. p.) Pongó Ma. (34. p.)
Gasper Potocnik:
– Jár a gratuláció a játékosoknak és az edzői stábnak, hogy a kudarcok után ismét talpra álltunk és nagyon fontos győzelmet arattunk. Elsősorban mentálisan kellett rendbe rakni a csapatot, örülök, hogy sikeresen megoldottuk ezt a nehéz feladatot. Teljes erőbedobással készülünk a szerdai, Chalon elleni kupamérkőzésre, szeretnénk helytállni.
Forray Gábor: – További sikereket kívánunk a vasiaknak a nemzetközi kupában. Ezúttal az aktív rotációból két játékosunk is hiányzott, majd Ivosev Tamás is megsérült. A második félidőben megpróbáltunk változtatni a taktikánkon, ez eredményesnek bizonyult, elégedett vagyok azzal, amit a harmadik és negyedik negyedben produkáltunk.

JP AUTO-JKSE JÁSZBERÉNY–ATOMERŐMŰ SE 102–89 (25–27, 30–19, 15–14, 32–29)
Jászberény, 600
néző. V: Hegedűs T., Ádám J., Gorka Sz.
JÁSZBERÉNY: SADDLER 16/12, Arrington 7/3, WILLIAMS 13/3, SZTAMENKOVICS 29/24, BOJICS 20. Csere: Brbaklics 9/6, Cseh 8/6, Czirbus, Mándoki. Edző: Stevan Tot
PAKS: Hill 4, Kovács 9/3, SAMENAS 17/12, GILBERT 22/15, TIBY 26/12. Csere: Illés 11/9, Kalmár, Watkins. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása: 3. p.: 7–9. 7. p.: 21–18. 13. p.: 36–33. 17. p.: 46–40. 23. p.: 59–46. 27. p.: 67–51. 33. p.: 80–67. 37. p.: 92–82
Kipontozódott: Samenas (35. p.), Tiby (40. p.)
Stevan Tot:
– Köszönöm a szurkolóknak, hogy ilyen lelkesen biztattak bennünket. Sokat küzdöttünk, nehéz mérkőzés volt. Kellemetlen volt játszani a Paks védekezése, alacsony játékosai ellen, de szerencsére Brent Arrington sok gondunkat megoldotta a védekezésben, Szvetozar Sztamenkovics pedig jól dobott a zóna ellen.
Teo Cizmic: – Nem a megszokott felállásban játszottunk, ezért rengeteg hibát követtünk el. Három játékos is hiányzik az alapcsapatunkból, akiket sajnos nem sikerült százszázalékosan pótolni. A Kaposvár következik, remélhetően addig javul hiányzóink állapota.

KAPOSVÁRI KK–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 63–55 (18–14, 11–21, 27–12, 7–8)
Kaposvár, 1000
néző. V: Pálla Z., Boros T., Kulcsár T.
KAPOSVÁR: WISSEH 11/3, Frazier 10, COOKE 12/3, HENDLEIN 9, Simms 11/3. Csere: Fodor M. 8/3, Grebenár, Baki 2, Papp P. Edző: Fekete Ádám
PÉCS: Nelson, Bíró 10/6, C. SMITH 19/3, Budimir 9, Sejfic 8. Csere: Halász 7/3, Antóni, Harazin 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 7. p.: 13–12. 12. p.: 18–17. 17. p.: 27–22. 22. p.: 32–35. 27. p.: 42–41. 32. p.: 59–50. 37. p.: 60–52
Kipontozódott: Nelson (a 32. p.)
Fekete Ádám:
– Nagyon kemény védekezés volt jellemző mindkét oldalon. Nyolc nap alatt ez volt a harmadik győzelmünk, egyre fáradtabbak voltunk és ez látszott is. Ennek ellenére remekül küzdöttünk és mindent megcsináltunk, amit kellett. A közönségünk kezdettől fogva nagyon kitartóan, lelkesen buzdított minket, öt percet leszámítva pedig mienk is volt a meccs.
Csirke Ferenc: – Elsősorban a védőlepattanókkal voltak gondjaink. A Kaposvárnak, de más csapatnak sem szabad tizenkilenc támadólepattanót engedélyeznünk. Remélem, nem súlyos Ismet Sejfic sérülése, és nem töri ketté a szezonunkat, ellenkező esetben kezdhetjük elölről a csapatépítést.