Idegenben vágott vissza a Houstonnak a San Antonio

GOBODICS TAMÁS, HEGEDŰS RÓBERT (KEZDŐ5.HU)GOBODICS TAMÁS, HEGEDŰS RÓBERT (KEZDŐ5.HU)
Vágólapra másolva!
2016.11.13. 11:30
null
DeRozan (jobbra) ismét harminc pont fölé jutott (Fotó: Reuters)
Ugyan otthon már háromszor is kikapott, idegenben továbbra is veretlen a San Antonio az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában – Kawhi Leonardék ezúttal Houstonban nyertek rangadót. Nem hibázott és továbbra is vezeti a ligát a Clippers, DeMar DeRozan megint harminc pont fölé jutott, Jimmy Butler extrájával győzött a Bulls, ismét nyert a Boston és az Atlanta, tovább menetel a Lakers és a Jazz, megvan a Pistons első idegenbeli sikere, a Bucks a Memphis ellen javított.

 

New Orleans Pelicans–Los Angeles Lakers 99–126

Davis kiesése eldöntötte. Az első félidőben még szorosan alakult a találkozó és a nagyszünetben egy ponttal a Pelicans vezetett, de a harmadik negyedben 62–63-nál kivált Anthony Davis – a magasember derékfájdalmak miatt ment be az öltözőbe. Csak négy percig hiányzott, ez idő alatt azonban egy 14–0-t repesztett a Lakers és állva hagyta ellenfelét, majd hiába tért vissza Davis, már lendületben maradtak a vendégek. A záró etapot 42–28-ra nyerte Luke Walton csapata, a New Orleans védekezése teljesen szétesett, így nagy pofonba szaladtak bele Buddy Hieldék, és továbbra is várniuk kell az első hazai győzelemre.

Lou Williams nagy formában. Luke Walton bőven rotálja a hátvédjeit és bár a Russell, Young duó kezd, a Clarkson, Williams kettős is legalább ekkora szerepet kap – mindegyikük él is a lehetőséggel, de úgy fest, hogy utóbbi egyenesen a Legjobb Hatodik Ember díjért indulhat. A találkozó előtt 15.9 pontot átlagolt, majd már az első félidőben eljutott 14-ig, végül 21-gyel beállította szezoncsúcsát – ráadásul a többiek is termeltek, csapatszinten 55.3 százalékkal dobott a Lakers, 16 triplát süllyesztettek el Youngék.

A Pelicans legjobb dobói: Davis 34, Hield 18/3, Galloway 12/6
A Lakers legjobb dobói: Clarkson 23/12, Russell 22/12, Williams 21/6

Indiana Pacers–Boston Celtics 99–105

Thomas a végére tartogatta az erejét. A Boston vezére a harmadik negyed közepén még csak négy pontnál járt, faultgondok miatt pihent is egy ideig, a záró 14 percben azonban emelt a fordulatszámon: innentől 19 pontot rámolt be, közte csapata utolsó nyolc pontjával. A hajrában több kulcsfontosságú kosarat is elsüllyesztett, majd a büntetőknél sem remegett meg a keze, így vezérletével a Celtics megtartotta néhány pontos előnyét és fontos idegenbeli győzelmet aratott.

George nem játszott. Előző este, a Sixers elleni hosszabbításos vereség alatt sérült meg az ujja, és nem tudta vállalni a játékot az Indiana legjobbja. Hiányát meg is érezte a támadójáték, bát Jeff Teague igyekezett vezérré előlépni. A mindössze 41.9 százalékos mezőnymutató, illetve a 6/22 tripla azonban nem igazán illik a Pacers idei profiljába és hiába játszott remekül Myles Turner (17 pont, 8 pattanó, 4 labdaszerzés, 3 blokk), Thomasszal nem tudtak mit kezdeni védekezésben, míg elöl hiányzott a fordításhoz szükséges átütőerő.

A Pacers legjobb dobói: Teague 20/3, Turner 17, Ellis 15/3
A Celtics legjobb dobói: Thomas 23/3, Olynyk 16/6, Johnson 14

Toronto Raptors–New York Knicks 118–107

A Raptorsé volt az utolsó két perc. Végig nagyon szorosan alakult a találkozó, egy-két futás akadt mindkét oldalon, de látótávolságon belül maradtak a felek. Az utolsó két percnek kétpontos hazai vezetéssel vágtak neki a csapatok, de előbb jött egy dupla Lowry-tól, majd Nogueira betakarta Anthony-t, aztán Rose-t is, végül DeRozan 2+1-es játéka volt az utolsó szó – kosarat már nem tudott szerezni a Knicks. A vendégek egyébként rendre elcsúsztak védekezésben és rengeteg faultot ütöttek be, így ők 16, míg a Raptors 38 alkalommal állhatott a büntetővonalra, ráadásul Lowry-ék 20–6-ra nyertek a leindításból szerzett pontokat tekintve is – nem nagyon tudott könnyű pontokat szerezni a New York.

DeRozan Jordan nyomában. Kilencedik mérkőzésén nyolcadszor is elérte a harmincpontos határt a Raptors hátvédje, erre legutóbb Michael Jordan volt képes az NBA történetében – az utóbbi ötven évben DeRozan még csak a negyedik játékos, aki így kezd egy szezont. Most 33 pontig jutott (11/23 mezőnyből, 10/13 büntető) négy gólpassz mellett, de a csapat motorja Kyle Lowry (16 pont, 6 pattanó és 6 gólpassz) volt, ő mozgatta remekül a gépezetet – kiemelendő még a pihenő Carrollt 19 ponttal helyettesítő Powell is. A Toronto 7–2-vel áll és szerda hajnalban a címvédő Cleveland otthonában lép majd pályára.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 33/3, Powell 19/9, Lowry 16
A Knicks legjobb dobói: Anthony 31/9, Porzingis 21/6, Rose 21

Atlanta Hawks–Philadelphia 76ers 117–96

Tenni kellett a győzelemért. Nem kezdett jól a Hawks, az első negyedben kilenc labdát adtak el Schröderék, és Mike Budenholzer finoman szólva sem volt elégedett a látottakkal. A második játékrészben váltott a csapat, és azt megnyerte tizenöt ponttal, de a fordulás után ismét felzárkózott a Philly, és csak a negyed legvégén, Howard és Korver vezérletével tudtak ismét meglépni a hazaiak. A záró etapban aztán már nem történt újabb fordulat, sőt, növelte az előnyét az Atlanta, így hozta idei hetedik győzelmét – érdekesség, hogy ezúttal a kispad hatékonyabbnak bizonyult, mint a kezdőötös.

Tartalékosan. Ben Simmons és Nerlens Noel továbbra sem bevethető, de a back-to-back miatt Joel Embiid sem játszott, sőt, a helyén kezdő Jahlil Okafor perceit is lekorlátozták 24-re a Sixersnél. Ezzel együtt nem volt reménytelen a társaság, az adódó lehetőségeket kihasználták Rodriguezék, bár az azért egyértelmű volt, hogy melyik a jobb csapat. A csoda elmaradt, egy nappal idei első győzelme után kikapott a Philly, így sorozatban 19. idegenbeli meccsét veszítette el, és az utóbbi 46 meccséből 45-ödször szenvedett vereséget októberben vagy novemberben.

A Hawks legjobb dobói: Hardaway 20/15, Bazemore 17/3, Schröder 16/6
A 76ers legjobb dobói: Okafor 18, Rodriguez 13/9, Saric 12/6

Chicago Bulls–Washington Wizards 106–95

Kezdő hátvédsor nélkül. John Wall és Bradley Beal sem lépett pályára a Wizardsnál, így Satoransky, valamint McClellan kezdett és nem is játszott rosszul – utóbbi 15 ponttal, előbbi 12-vel és 9 gólpasszal jelentkezett. Partiban is voltak a vendégek az első félidőben, majd a harmadik negyedben már nem tudtak mit kezdeni Jimmy Butlerrel, és az itt beszedett hátrány megmaradt a végéig – meglepően jól játszott a társaság, de a győzelemhez ez is kevés volt, így 2–7-ről folytatják Philadelphiában.

Butler tarthatatlan volt. A Bulls sztárjára nem volt ellenszer ezen az estén, már az első félidőben beszórt 21 pontot, majd a döntőnek bizonyuló harmadik negyedben ehhez még hozzátett 11-et – végül 37-tel zárt (11/23 mezőnyből, 14/14 büntető), megspékelve nyolc lepattanóval és kilenc gólpasszal. Ma messze kiemelkedett a mezőnyből és neki köszönheti győzelmét az egyébként gyengén dobó (40 százalék mezőnyből, 5/15 tripla) Bulls, de negatívum Fred Hoibergék számára, hogy a negyedik negyedben agyrázkódás gyanújával hagyta el a parkettet Doug McDermott.

A Bulls legjobb dobói: Butler 37/3, Mirotic 17/9, Wade 14
A Wizards legjobb dobói: Morris 24, Gortat 18, McClellan 15/3

Houston Rockets–San Antonio Spurs 100–106

A Spurs akarata érvényesült. Tökéletesen védték a festéket (11 blokk) Aldridge-ék és jobb híján ritmustalan triplákra kényszerítették a Houstont, James Hardent szintén jól lassították – ugyan tripla-duplázott a hátvéd, de nem dobott jól, és hét eladott labdát is vétett. Támadásban eközben megtette a Spurs, amit kellett és végig kontrollálta a találkozót, egy-egy jobb houstoni időszakot leszámítva nem forgott különösebb veszélyben a vendégek győzelme. A hajrában még próbálta izgalmassá tenni az összecsapást a Rockets, de hol védekezésben, hol támadásban jelentkezett egy-egy nagy játékkal a San Antonio, és megőrizte előnyét.

Csak kintről nem lehet nyerni. Mivel a gyűrűig nem igazán volt út, és a leváló Capelát sem annyira lehetett megjátszani, James Harden vagy dobott, vagy kilőtte a labdát a triplavonalon túlra – mindkettő változó hatékonysággal működött ezen az estén. Ő maga 7/18-at hozott mezőnyből (bár 9/11 büntetővel kompenzált), de 13 gólpasszára jutott hét eladott labda, a csapat összességében 15/47 hármast tudott értékesíteni – nagyon bíztak a távoli dobásokban, de ez most nem igazán jött be. Eric Gordon remeklése mellett viszont jó hír számukra, hogy Patrick Beverley akár már a jövő héten visszatérhet, a mérkőzés előtti bemelegítésnél ott is volt a többiek között.

A Rockets legjobb dobói: Gordon 27/21, Harden 25/6, Ariza 15/12
A Spurs legjobb dobói: Leonard 20, Parker 16, Aldridge 16

Minnesota Timberwolves–Los Angeles Clippers 105–119

Végig vezetett a Clippers. Óriási iramban kezdett a vendégcsapat, 34–21-re megnyerte az első negyedet, és innentől nem nézett már hátra, végig őrizte az előnyét. Chris Paul szinte tökéletes estét produkált (19 pont, 4/7 mezőnyből, 3/4 tripla, 8/8 büntető, 8 gólpassz), de a többiek is hozzátették a magukét, és bár a Minnesota eljutott 105 pontig, a liga legjobb védekezése most is rengeteg nehéz dobást kényszerített ki. Griffin egyébként elérte a 9000 pontot, a 4000 lepattanót és az 1500 gólpasszt, Larry Bird óta ő tette meg ezt leggyorsabban. A Clippers 9–1-re javította mérlegét, sorozatban hatodszor is nyert, kedd hajnalban a Nets ellen folytatná ezt a szériát.

Rubio visszatért. Öt kihagyott mérkőzés után léphetett ismét pályára a spanyol irányító, de ő sem tudott segíteni csapatán – Wiggins elől elszívta a levegőt a Clippers, Towns és LaVine pedig ugyan nagyon igyekezett, de védekezésben nem igazán tudtak mit kezdeni a vendégekkel. A negyedik negyedben a hack-a-Jordant is bevetette Tom Thibodeau, de a center 10/16 büntetővel zárt, ezúttal nem vezetett eredményre a stratégia – meglepetés nem történt, készülhet a Lakers ellen a Wolves.

A Timberwolves legjobb dobói: Towns 24/3, Wiggins 22/3, LaVine 15/3
A Clippers legjobb dobói: Griffin 20, Paul 19/9, Jordan 18, Redick 18/6

Miami Heat–Utah Jazz 91–102

Nagyon gyenge a Heat. Egyébként is elég szenvedős eddig a Miami játéka, de ma este Goran Dragic nélkül még inkább az volt – Erik Spoelstra hamar száműzte a rotációból Waiterst és Babbittet is, nem volt elégedett a játékukkal. Az első félidőben még tartották a lépést a hazaiak, de jött egy 13 rontott dobásból álló sorozatuk, ekkor eldőlt a meccs – a gárdában egyáltalán nem volt meg az az erő és lendület, amellyel meg lehetett volna fordítani az állást. A záró etapban ugyan megszórta magát a Miami és berámolt 32 pontot, ez már csak kozmetikázásra volt jó, így sorozatban negyedszer is vereséget szenvedett az együttes.

Menetel a Jazz. 4–1-gyel zárta idegenbeli túráját Quin Snyder csapata és 7–4-re áll úgy, hogy eddig nyolc mérkőzést vívott meg saját pályájától távol – kedd hajnalban a Memphis ellen folytatják Hoodék. Ezen az estén is hozták, amit tudnak, Gobert vezetésével nagyon keményen védték a festéket, folyamatosan nehéz helyzetbe hozták a Miami játékosait, támadásban a 25-ig jutó Gordon Haywardra építve stabilan termelték a pontokat. Negatívum, hogy Derrick Favors csak hat percet játszott, majd kivált egy sérülés miatt, többet egyelőre nem tudni az állapotáról.

A Heat legjobb dobói: Whiteside 15, Johnson 15, McGruder 14/9
A Jazz legjobb dobói: Hayward 25/3, Hood 17/3, Gobert 12, Mack 12

Milwaukee Bucks–Memphis Grizzlies 106–96

Hiányzott egy biztos kinti pont. A Grizzlies végig közel volt a Buckshoz, Marc Gasol (6 gólpassz) és a csereként beálló Randolph (3 labdaszerzés) is jól dobott és hoztak extrákat, a mezőnyjátékosok közül azonban senki nem tudott hatékonyan triplázni, innentől kezdve egyre nagyobb figyelmet kaptak a magasemberek, amiben felőrlődtek. Mike Conley és a veterán Vince Carter 2/11-et hozott kintről, de Parsons és a többiek sem nagyon találták el a berendezést, így nem volt esélyük a fordításra. A Grizzlies idegenbeli mérlege eddig 0/3…

Michael Beasley szezonrekordja nagyon kellett. Antetokounmpo ma is ellenállhatatlan volt (27 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés, 4 blokk), de Jabari Parker rengeteg labdát használt el (5/16 mezőnyből), és hátul sem volt hasznos Gasolék ellen. Ekkor leltek rá a kispadon ülő egykori 1/2-esre, Michael Beasley-re, aki nagyszerűen dobott – az újonc Malcolm Brogdont is érdemes megemlíteni, 12 pontja mellett nagy szerepe volt abban, hogy az ellenfél perimétere szinte használhatatlan volt. A Bucks győzelmével átlendült a lélektani 50 százalékos határon.

A Bucks legjobb dobói: Antetokounmpo 27, Beasley 19/3, Parker 16.
A Grizzlies legjobb dobói:
Gasol 18/3, Carter 17/3, Conley 15/3.

Denver Nuggets–Detroit Pistons 95–106

Megvan az első. Öt vereség után végre nyerni tudott a Pistons idegenben – nem volt szép meccs, óriási közelharc folyt a palánkok alatt (52–46-ra nyerte a festékből szerzett pontok csatáját a Detroit). Amiben sokkal jobbak voltak a vendégek, az a gyorsindítás – 10-zel több könnyű pontot szereztek, nagyjából ezzel is nyertek. A kezdőötös minden tagja és Jon Leuer is elérte a 10 pontos határt, nem állt meg a labda (23 gólpassz), és az első negyedben megszerzett tetemes előnyt be tudták osztani.

Ilyen kezdés nem fér bele. Alaposan meglepték a hazaiakat Drummondék, 15 ponttal vezettek az első játékrész után, ez meg is határozta a játék képét. Mivel a Pistons jól dolgozott a palánkok alatt, hárompontosokkal kellett volna zárkózni, de 25 kísérletből csak 9 kilenc akadt be. Érdekes módon a fakezűként elkönyvelt Mudiay egymaga vert be négy triplát, azonban Gallinari alig jutott kinti dobáshoz, a többiek pedig alig találtak be. A denveri közönség még mindig vár egy hazai győzelemre, eddig idén háromból semmi…

A Nuggets legjobb dobói: Mudiay 19/12, Gallinari 18/6, Harris 13.
A Pistons legjobb dobói:
Harris 19/3, Morris 17/3, Caldwell-Pope 14/3, Drummond, Leuer 14-14.

Phoenix Suns–Brooklyn Nets 104–122

A hátvédek teljes csődje. Papíron a liga egyik leggyengébb hátvédsora állt fel a Netsnél, a legjobbjuk, Jeremy Lin jó pár meccse harcképtelen, ehhez képest a hazaiak jóval magasabban jegyzett triója idén már nem először kapitulált. Bledsoe, Devin Booker és Brandon Knight 8/39-es mezőnyt szállított, innentől kezdve végig ők voltak hátrányban. A harmadik negyedben 38 pont azért összejött a kiegészítőembereknek köszönhetően, és mindössze 7 pont volt közte – az utolsó játékrészben azonban ismét jött a kisemberek rövidzárlata, kaptak zsinórban 17 pontot és megalázó vereséget mért rájuk a Brooklyn.

Kenny Atkinson eddig zseniális. A Nets vezetőedzője nagyszerűen forgatta csapatát, és úgy aratott sima győzelmet idegenben, hogy Brook Lopez csak védekezésben (5 blokk) volt jó. A pontszerzést a többiek megoldották, Hollis-Jefferson és Kilpatrick mellé felzárkózott az eddig az egész évadban nagyszerűen kosarazó Trevor Booker, míg a padról a veterán Luis Scola és a fiatal Joe Harris szállította a pontokat. Jól járt a labda, senki nem adott 4 gólpassznál többet, de így is 22-ig jutottak, 16 triplát pörköltek be, parádésan büntetőztek (26/30), így megszerezték első idei vendéggyőzelmüket és általános meglepetésre 4–5-ös mérleggel állnak.

A Suns legjobb dobói: Warren 18, Dudley 17/12, Chriss 16/6.
A Nets legjobb dobói: Hollis-Jefferson 20, J. Harris 19/15, Kilpatrick 19/9, T. Booker 19/3.


NBA, ALAPSZAKASZ

Indiana Pacers–Boston Celtics 99–105
New Orleans Pelicans–Los Angeles Lakers 99–126
Atlanta Hawks–Philadelphia 76ers 117–96
Toronto Raptors–New York Knicks 118–107
Chicago Bulls–Washington Wizards 106–95
Houston Rockets–San Antonio Spurs 100–106
Miami Heat–Utah Jazz 91–102
Minnesota Timberwolves–Los Angeles Clippers 105–119
Milwaukee Bucks–Memphis Grizzlies 106–96
Denver Nuggets–Detroit Pistons 95–106
Phoenix Suns–Brooklyn Nets 104–122

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik