Férfi kosár NB I: Pakson nyert és 2. a KTE

2015.04.18. 20:18
A Pakson rangadót nyerő KTE végzett a második helyen a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában. A Kaposvár elleni meccset az utolsó pillanatban a maga javára fordító Sopron az ötödik helyről folytathatja a rájátszásban – a most egy ponttal legyőzött, de negyedik pozíciójukat megőrző somogyiak ellen.

Kezdjük a soproni meccsel, melyen az dőlt el, melyen a Sopronnak 14 pontos hátrányt kellett volna ledolgoznia ahhoz, hogy az egymás elleni mérleg a javára billenjen, tizenegy ebből meg is volt a szünetben. A harmadik és negyedik negyedet azonban a Kaposvár nyerte meg, így megőrizte negyedik helyét, igaz, a hazaiak meg annak tapsolhattak, hogy Dontay Thomas közelije a hajrában a Sopron javára fordította a meccset. A playoffban egymás ellen folytatják, kaposvári pályaelőnnyel.

A második helyet a KTE szerezte meg, mely egy pontszegény mérkőzésen (a lila-fehérektől senki sem jutott 13 pont fölé!) győzött az ASE otthonában – a paksiaknak egy negyedben sem engedélyeztek tizenhatnál több dobott pontot a vendégek.

A középházban potyogtak a kosarak: a rájátszásról 1992 óta először lemaradó Alba tizenkét ponttal győzte le a Körmendet – Lasan Kromah 39 ponttal bizonyult a mérkőzés legeredményesebb játékosának. A Falco remek utolsó negyeddel növelte húsz pont fölé a különbséget a Szedeák ellen, magabiztos győzelmet aratott a szegediek fölött.

KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ

SOPRONI SÖRDÖGÖK–KAPOSVÁRI KK 83–82 (23–19, 27–20, 14–20, 19–23)
Sopron, 1600
néző. V: Kapitány, Török, Szabó G.
SOPRON: RUJÁK A. 12/3, THOMAS 20/6, Edwards, TÓTH G. 14, Trepák 5/3. Csere: Poscic 12, Boriszov 10/6, Takács 10/6, Molnár M. Edző: Sabáli Balázs
KAPOSVÁR: Fodor M. 4, FRAZIER 16/6, RAIVIO 18/3, HENDLEIN 18, SPICA 19. Csere: Jancsikin 3, Horváth M. 4, Benke. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 6. p.: 13–7. 8. p.: 23–13. 12. p.: 33–23. 16. p.: 43–29. 19. p.: 49–35. 23. p.: 54–46. 26. p.: 56–55. 33. p.: 70–65. 35. p.: 72–74. 38. p.: 79–78
Sabáli Balázs:
– A második félidőben nem tudtuk megtartani addig szerzett előnyünket. Rosszabbul dobtunk, főleg távolról. Védekezésben is több hibát követtünk el, amin feltétlenül javítanunk kell a következő találkozókon.
Fekete Ádám: – A végjátékban jobbak voltunk, mint a hazaiak. Köszönjük azoknak a szurkolóinknak a buzdítást, akik ilyen szép számban elkísértek bennünket Sopronba.

ATOMERŐMŰ SE–KTE-DUNA ASZFALT 60–68 (14–21, 15–15, 16–22, 15–10)
Paks, 1000
néző. Vezette: Papp P., Benczur T., Söjtöry T.
ASE: DUGAT 16/6, Medve 2, EVANS 13/3, Körtélyesi 7/3, Szabó Zs. 4. Csere: Markovics, KOVÁCS Á. 14, Eilingsfeld 2, Baki, Tóth Á. 2
KTE: KINNEY 12/6, Kovács P. 10/6, DJERASZIMOVICS 13/9, Ivosev 11/3, Barovics 4. Csere: PONGÓ MÁTÉ 6/6, Hegedűs G. 5/3, Pongó Martin 5, Karahodzsics 2
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 6. perc: 10–9. 8. perc: 12–17. 12. perc: 16–26. 15. perc: 25–29. 18. perc: 29–34. 23. perc: 31–40. 26. perc: 39–47. 32. perc: 45–60. 37. perc: 55–65. 39. perc: 60–65
Dzunics Braniszlav:
– Gratulálok a kecskemétieknek, megérdemelték a győzelmet. Semmivel nem leptek meg bennünket, erre számítottunk tőlük. Mi ezen a napon inkább harcoltunk, mint játszottunk. Támadásban nem mindig találtuk a ritmust, de dicséri csapatomat, hogy a végjátékban feljöttünk, és izgalmassá tettük a meccset.
Sztojan Ivkovics: – Brusztolós, kemény mérkőzés volt. Nagy előnyben voltunk a paksiakkal szemben, hiszen ők szerdán még játszottak, és edzőként tudom, hogy ez mennyit jelent. Frissebbek, lendületesebbek voltunk, megérdemelten nyertünk. Nagyon remélem, hogy az elődöntőben ismét találkozunk a Pakssal.

KÖZÉPHÁZ

TLI-ALBA FEHÉRVÁR–EGIS KÖRMEND 118–106 (35–30, 24–21, 32–19, 27–36)
Székesfehérvár, 1000
néző. V: Földházi, Balog Gy., Jurák
ALBA: Simon B. 8/6, SUPOLA 13/9, KROMAH 39/21, KALVE 18/3, CSORVÁSI M. 18. Csere: Juhos, MITCHELL 12/6, Kovács Á. 10. Edző: Góbi Henrik
KÖRMEND: WALKER 24/12, Popadics 8, FERENCZ 32/21, LATINOVICS 31/18, Tóth N. 11. Csere: Zsebe M., Oroszi B. Edző: Déri Csaba
Az eredmény alakulása. 3. perc: 12–7. 5. p.: 20–14. 8. p.: 35–24. 12. p.: 37–32. 15. p.: 44–38. 18. p.: 55–44. 22. p.: 63–59. 25. p.: 74–62. 28. p.: 82–67. 32. p.: 98–72. 35. p.: 102–89. 38. p.: 113–99
Kipontozódott: Kalve (37. p.)
Góbi Henrik:
– Igen nehéz ilyen mérkőzés, ilyen szezon után bármit is mondani... Köszönöm a közönségnek, hogy nehézségek ellenére is kitartott a csapat mellett. Mindenkinek magába kell néznie, hogy hogyan dolgozott ebben az évben, mit tett ezért, és tanulnia kell a hibákból. Azt kívánom ennek a csapatnak, hogy a következő szezonban a tradícióinak megfelelően szerepeljen, és köszönöm a lehetőséget, hogy a Alba Fehérvár vezetőedzője lehettem.
Déri Csaba: – Öt felnőtt játékost tudtunk nevezni, kénytelenek voltunk velük végigjátszani a mérkőzést. Kénytelenek voltunk végig zónázni, a lepattanócsatát pedig az Alba fölényesen megnyerte, mivel három magas emberünk hiányzott.

FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 105–84 (23–31, 27–21, 19–19, 36–13)
Szombathely, 1200
néző. V: Cziffra, Boros, Gorka
FALCO: VÁRADI B. 16, DOYNE 12/6, PERL 14, Dukics 2, KRSZTANOVICS 29. Csere: Bognár 6, Hall 6, WILL 15/3, Hódi 3/3, Popgyákunik, Kovács B., Varga M. 2. Edző: Kálmán László
SZEGED: JEREMINOV 15/3, Molnár A. 11, Kiss Zs. 6/6, CSIRICS 38/18, Stefanovics 6. Csere: Révész 2, Kuntics 3/3, Mike, Meleg 3, Varga Z. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–12. 8. p.: 13–23. 15. p.: 34–39. 19. p.: 50–52. 24. p.: 58–55. 27. p.: 62–66. 30. p.: 69–71. 34. p.: 86–75. 38. p.: 100–77
Kipontozódott: Dukics (37. p.)
Kálmán László:
– A második félidőben megmutatta a csapat, hogy tud küzdeni, és képes jó játékra is. A probléma az, hogy két kulcsjátékosunk, Perl és Doyne is sérülést szenvedett.
Nikola Lazics: – Három negyedig teljesen nyílt meccset játszottunk, az utolsó etapban viszont jobb volt a Falco, ezzel megnyerte a mérkőzést. Megérdemelt a hazai győzelem.

A RÁJÁTSZÁS PÁROSÍTÁSA
Szolnoki Olaj (1.)–Naturtex-SZTE-Szedeák (8.)
KTE-Duna Aszfalt (2.)–PVSK-PannonPower (7.)
Atomerőmű SE (3.)–Falco KC Szombathely (6.)
Kaposvári KK (4.)–Soproni Sördögök (5.)
A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak. A rájátszás április 22-én kezdődik.