Férfi kosárlabda NB I: szoros ZTE győzelem az Univer ellen

2009.04.11. 23:25
Mindössze két ponttal nyert hazai pályán a ZTE az Univer ellen a férfi kosárlabda NB I 24. fordulójában. Helbich híján Knight szépen gyűjtögette centerpontjait, és Zsoldos edző váltogató védekezése, valamint lassító letámadása is elérte célját, csak a harmadik negyed végén tudtak kilenc pontig elhúzni Watson tripláival a hazaiak. Az utolsó két percben visszatornázott az Univer, a Zalakerámia hatból öt büntetőt rontott, de 35 másodperccel a lefújás előtt nem tudta játékba hozni a labdát a Kecskemét, így megmaradt egy kosárnyi előny Hinantéknál.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

24. FORDULÓ
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–UNIVER KSE 72–70 (18–16, 22–23, 18–13, 14–18)
Zalaegerszeg, 2000 néző. V: Hartyáni, Hegedűs, Makovszky
ZALAKERÁMIA: HINNANT 18/9, WATSON 21/12, Kámán 10, Jones 4, Trepák 6. Cs: Wilson 11/6, Tóth Á., Gáspár 2. Edző: Völgyi Péter
UNIVER: Haynes 7/3, Horváth Á. 4, DALE 21/12, Danielson 13/3, KNIGHT 23/3. Cs: Tóth P., Molnár, Szabó 2. Edző: Zsoldos András
Az eredmény alakulása: 4. p.: 2–2. 6. p.: 11–5. 18. p.: 31–35. 27. p.: 52–47. 33. p.: 62–54
Kipontozódott: Haynes (40. p.)
Völgyi Péter: – Többször is lett volna lehetőség meglépni, de ellenfelünk szívósan küzdött. Izgalamas végjátékban sikerült begyűjteni a fontos pontokat.
Zsoldos András: – Nem játszottunk rosszul, a ZTE-nek volt három extra dudaszós triplája és a hazai pályát is keményen megkapta.