A Körmend lesz a Falco KC-Szombathely ellenfele döntőben

2008.05.25. 20:48
A Körmend együttese jutott a magyar férfi kosárlabda-bajnokság döntőjébe, miután az ötödik, mindent eldöntő mérkőzésen megverte a házigazda Szolnokot. A végig izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzésen mindössze egyetlen pontocska döntött: a Körmend 66–65-re nyert és készülhet a Falco elleni nagydöntőre.
Hatalmas harc volt a mindent eldöntő mérkőzésen
Fotó: Bugány János

Nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét a Szolnoki Olaj együttese. A bajnokcsapat 66–65-es vereséget szenvedett a mindent eldöntő, ötödik mérkőzésen, a bajnoki elődöntőben.

Pedig villámrajtot vett hazai pályán a Szolnok. Andrius Jurkunas kosara után már 10–2-re is vezettek a házigazdák.

A körmendi együttesben ekkor Kenneth Henderson magához ragadta a kezdeményezést, jó, de főleg ponterős játékának köszönhetően zárkózott a vendégcsapat.

A Körmend Fodor Gergely kettesével, 13–13-nál érte utol a Szolnokot. A kosár apró érdekessége, hogy a meccsen ekkor volt először eredményes magyar játékos. (Amúgy most a magyar bajnoki elődöntőről írunk)

Az első szünetben egál állt az eredményjelző táblán, a második szakaszban azonban némiképp meglépett a házigazda.

A bajnoki címvédő a találkozó 13. percében ötpontos (22-27) hátrányba került ugyan, ám egy 18–8-as periódust produkálva gondoskodott arról, hogy a nagyszünetben jó szájízzel igyák a frissítőket a büfében a hazai szimpatizánsok.

A harmadik felvonásban ismét a vendégegyüttes kapott el egy jobb periódust, amely után ismét egyenlő volt az állás. A meccs és az összecsapás utolsó negyedének 57–57-es állásnál vágtak neki a csapatok.

Aztán az utolsó negyed hihetetlen izgalmakat hozott. Nem egész három perccel a találkozó vége előtt Fodor Márton szabaddobása után már hat ponttal is vezetett a Körmend – úgy tűnt eldőlt a mérkőzés. A Szolnok azonban nem adta olcsón a bőrét.

Hazai oldalon Harazin Tamás parádézott az utolsó percekben. Három kettese egalizálta volna az állást. Csakhogy Henderson szerzett egy újabb pontot büntetőből. S ez az egy aprócska pontocska végzetesnek bizonyult a bajnokcsapat számára.

Végül a Körmend idegenben húzta be az ötödik meccsen a harmadik győzelmét, és 66-65-ös sikere után készülhet Falco elleni döntőre.

FÉRFI BAJNOKSÁG, ELŐDÖNTŐ

5. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–POLAROID-LAMI-VÉD KÖRMEND 65-66 (18–18, 22–17, 17–22, 8–9)
A mérkőzés osztályzata: 5
Szolnok, 2800 néző. V: Hartyáni, Cziffra, Pálla
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye 3-2 a Körmend javára.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 10-2. 7. p.: 10-11. 15. p.: 22-27. 22. p.: 45-37. 26. p.: 50-50. 27. p.: 52-53. 36. p.: 59-59. 38. p.: 59-65
Kipontozódott: Fodor G. (37. p.), Hollins (38. p.)
SZOLNOK: KELLEY 19/, Cziczás, Hollins 10/3, Sabaliauskas 3/3, JURKUNAS 17/6, Csere: Molnár A. 5, GÓBI 7/3, Harazin 4
KÖRMEND: THOMAS 13, Ferencz, FODOR G. 9/3, HENDERSON 17, Ocitti 10/6, Csere: Vavra P. 6, FODOR M. 11/6, Trummer