Kiütéses vereséget szenvedve esett ki a pécsi együttes Brnóban

2008.02.13. 19:46
Kiesett a MiZo Pécs együttese a női kosárlabda Euroliga nyolcaddöntőjében, miután a harmadik mérkőzésen vereséget szenvedett a Brno otthonában. A cseh együttes végig jobban játszott, Rátgéber László csapata pedig a harmadik negyedben csak három pontra volt képes.
Rátgéber László időkérései ezúttal nem segítettek a pécsieken
Czagány Balázs

A nyolcaddöntő harmadik mérkőzésén a Brnónak volt pályaelőnye, a MiZo Pécs együttesének idegenben kellett kiharcolnia a továbbjutást.

A csehek kezdtek jobban, Eva Viteckova és Tamika Whitmore kezdte a pontgyártást. Az első magyar pont közel két perc játék után született, szerzője Emilija Podrug volt. A horvát válogatott játékos tartotta játékban a Pécset, majd öt percig rajta kívül senki nem volt eredményes a baranyai csapatból.

Mindkét oldalon sok volt a hiba, de a csehek tartották a vezetésüket, öt pontnál nagyobb távolságra azonban sokáig nem tudtak meglógni. 1:19-cel a negyed vége előtt sikerült ez nekik, Ivana Viteckova kosara után Rátgéber László azonnal időt kért. Ez nem hozott eredményt, hiszen a hátralévő időben is a Brno irányított, és kilenc pont előnnyel zárta a játékrészt.

A második negyedet egy triplával kezdte a Brno, Zuzana Zirkova távoli dobása akadt be. A Pécs árnyéka volt önmagának, két és fél perc után Graziane Coelho szerezte az első vendégkosarat a játékrészben (29-15).

Sajnos a fáradt magyar csapat továbbra sem tudta felvenni a mérkőzés fonalát, a brnóiak folyamatosan növelték előnyüket, és már húsz pont fölé is feltornázták a vezetésüket (39-18).

Nem változott a játék képe a harmadik tíz percben sem, hosszú ideig nem sikerült most sem betalálni. Ezúttal három és fél perc után egy Vajda Anna-büntető törte meg a jeget, de addigra már Whitmore-ék is dobtak pár kosarat (49-23).

Rátgéber mester 56-25-nél újabb időkéréssel próbálta felrázni csapatát, vagy inkább elkerülni a még nagyobb arányú vereséget. A képlet azonban nem változott: a Brnónak szinte minden sikerült, a pécsieknek meg semmi. Nem volt egy olyan vezéregyéniség, aki irányította volna a csapatot, még leginkább Fegyverneky Zsófia igyekezett. A negyedet azonban mindössze három (!) dobott ponttal zárta a baranyai csapat, a csehek huszonkilencet szereztek (70-25).

Az utolsó negyedben Iványiék kicsit közelebb lopódzott, ám így is kiütéses győzelmet aratott a Brno, és bejutott a negyeddöntőbe.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA

NYOLCADDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
GAMBRINUS SIKA BRNO (CSEH) – MIZO PÉCS 2010 84-45 (22–13, 19–9, 31–3, 12–20)
Brno, 1600 néző, V: Papadimitriu (görög), Julien (francia), Spendl (szlovén)
BRNO: MACHOVÁ 8, ZIRKOVÁ 18/9, Vitecková 5, WHITMORE 10/3, KULICHOVÁ 8. Csere: BÉRES 10, VECEROVÁ 8, Veselá 5, MAIGA-BA 12/3.
PÉCS: Iványi, Fegyverneky 8, Somogyi 5/3, Podrug 8, Coelho 2. Csere: Mészáros 5/3, Krivacsevics 7, Vajda 10, Sarok, Kopácsi, Kováts.
Az eredmény alakulása. 2 p: 5–2. 6. p: 14–9. 9. p: 18–11. 12. p: 27–13. 16. p: 32–15. 18. p: 39–18. 20. 41–19. 24. p: 49–22. 30. p: 70–25. 34. p: 74–31
Kipontozódott: Krivacsevics (38. p.)
Továbbjutott: a Brno 2–1-es összesítéssel