Sikeres tripláival őrjítette ellenfelét és nyert idegenben a Pécs

2007.12.20. 18:35
A női kosárlabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, az Euroliga küzdelmeiben a MiZo Pécs 2010 együttese Litvániában húsz ponttal verte a házigazda TEO Vilnius csapatát. A Rátgéber László irányította egylet negyedszer győzött - másodszor idegenben és két vesztes találkozót követően -, a litvánok ötödször szenvedtek vereséget.
Fegyverneky Zsófia 14 ponttal a pécsiek legeredményesebb játékosa volt

Litván kosárral indult a mérkőzés, de erre azonnal megfeleltek a vendégek, miként hasonló forgatókönyv szerint alakult a folytatás is. Öt perc telt el a találkozóból és csupán 6-6-t mutatott az eredményjelző, amikor Fegyverneky Zsófia egy hárompontos kosárral adta ki a jelszót: támadás!

Megérezték a vendégek, ezen az estén bizony van keresnivalójuk, és először vezettek ugyan az összecsapáson, de rögtön hatpontos előnyre tettek szert. A nagy rohanásban Fegyverneky még egy triplát elhelyezett a hazai gyűrűben (8-14).

Időkéréssel próbálták megtörni a pécsiek lendületét, önmagukat pedig felébreszteni a litvánok. Ez olyannyira sikeres taktikai húzás volt részükről, hogy röpke 1:24 perc alatt egy 8-0-s menettel visszavették a vezetést (16-14).

Akkor Rátgéber kért időt, ez jót tett a pécsi lányoknak, akik Fegyverneky hárompontosával azonnal visszavették a vezetést és egy adok-kapokot követően minimális előnnyel várták a második játékrészt.

Hasonlóan az első részhez a második elején is fej-fej mellett haladtak a felek, majd a litvánok átvették a vezetést (27-25), de csak rövid időre, mert bedurvultak a pécsiek. Iványi Dalma is elkezdte a triplázást, Somogyi Andrea meg kétszer is eredményes volt kintről. Mivel a vendégek sorra hibázták el a lehetőségeiket - a negyedből majd’ hét percet játszottak dobott pont nélkül -, a 17-0-s részeredménnyel a pécsiek megnyugtatónak tetsző előnyre tettek szert a szünetre (29-42).

A folytatásra alaposan rányomta a bélyegét a két gárda közötti nagy különbség, de a pécsiek visszafogottabb teljesítménnyel is három, illetve négy pontot rá tudtak verni a házigazdákra negyedenként.

Az összecsapás utolsó három percét dobott pont nélkül tudták le a pécsiek, de ezen a napon még ez is belefért. A negyedik felvonásban Vajda Anna is két sikeres triplával csatlakozott a bátor és eredményes kinti dobókhoz.

A nyolcadik fordulóban, már 2008. január 9-én, a MiZo a francia USO Mondeville vendégeként lép parkettre.

EUROLIGA, NŐK, D CSOPORT, 7. FORDULÓ:

TEO VILNIUS (litván) - MIZO PÉCS 2010 (magyar) 57–77 (18–19, 11–23, 15–18, 13–17)
Vilnius, 800 néző. V: Dmitrijev (fehérorosz), Suslov (észt), Berler (svéd)
TEO VILNIUS: Haynie 3/3, Valuzyté 12, Sales 5/3, STREIMIKYTÉ 23/3, Leucsanka 10. CSERE: Valentiené, Petronyté 4. EDZŐ: Algirdas Paulauskas
MIZO PÉCS 2010: IVÁNYI 12/6, FEGYVERNEKY 14/9, Mészáros 3/3, PODRUG 13, Graziane 8. CSERE: KRIVACSEVICS 8, SOMOGYI 9/9, VAJDA 10/6, Sarok, Kopácsi. EDZŐ: Rátgéber László
Az eredmény alakulása: 5. p.: 6–9, 7. p.: 8–14, 9. p.: 16–14, 14. p.: 26–25, 16. p.: 27–31, 18. p.: 27–37, 25. p.: 38–53, 28. p.: 44–58, 31. p.: 46–66, 33. p.: 49–73, 37. p.: 51–75
Kipontozódott: Krivacsevics (39. p.)
Algirdas Paulauskas: Sokat videóztunk, alaposan felkészültünk a pécsiek játékából. Hiába... A játék minden elemében sokkal jobbak voltak nálunk.
Rátgéber László: Szenzációsak voltak a lányok! Nem is emlékszem mikor játszottunk ilyen jól utoljára. Tizenyegy triplát dobtunk, sok támadást az utolsó pillanatban fejeztünk be, váltogattunk védekezésben, a végére egyszerűen kikészítettük a litvánokat. Ez a győzelem volt szurkolóink és támogatóink számára a csapat karácsonyi ajándéka.