A hajrában Podrug büntetőivel nyertek a pécsiek Olaszországban

2007.11.28. 22:20
A hajrában nyerte meg a meccset a MiZo Pécs női kosárlabdacsapata az Euroliga D csoportjában a Faenza ellen. Rátgéber László csapata az első negyedben 12 pontos hátrányban is volt, azonban fordított, és a végén Emilija Podrug büntetőinek köszönhetően győzött.
Emilija Podrug pontjaival előbb átvette a vezetést a Pécs, majd a hajrában az ő büntetői döntöttek

Coelho két büntetővel majd egy duplával jutatta vezetéshez kétszer is a pécsi együtteset a mérkőzés elején, azonban az olasz együttes a továbbiakban Ballardini triplájával 7-4-re átvette a vezetést, és folyamatosan növelte az előnyét.

A két csapat közti különbség tizenkét pontra is duzzadt az első felvonásban, de Rátgéber László tanítványai nem adták fel, és nyolcra csökkentették ezt az első szünetre.

A második negyedet a hazaiak kezdte jobban, és sokáig úgy tűnhetett, hogy a MiZo nem tud közelebb kerülni ellenfeléhez, azonban a pécsi lányok a játékrész derekához érve rácáfoltak erre.

Emilija Podrug ugyanis egy kétpontossal a felvonás végéhez közeledve a magyar együttes fordította az eredményt (35-36), majd két büntetőt is értékesített, és nagy észben ennek is köszönhetően a nagyszünetre 44-40-es vezetéssel vonulhatott a szünetre a Rátgéber-csapat.

A harmadik felvonásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, hiszen hol az olaszok, hol a pécsiek vezettek. Szerencsére azonban ebből is a MiZo jött ki jobbal és a záró negyedre hatpontos előnnyel vághatott neki.

Az utolsó tíz perc első felét is a magyarok uralták, azonban a Faenza hatalmas hajrába kezdett és négy perccel a vége előtt ki is egyenlített (66-66). Ezután azonban mindössze két pont esett a hátralévő időben, amit Podrug ért el büntetőből, és ennek köszönhetően a pécsiek megnyerték a találkozót.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, D CSOPORT

FAENZA (OLASZ)-MIZO PÉCS 2010 66-68 (27-19, 13-25, 13-15, 13-9)
FAENZA: ERICS 17/9 Ballardini 10/3 Knezsevics 2 JOKIC 12 Cintia 9 Csere: Franchini 5/3, Ramon 2, Nieuwveen 9/3.
MIZO PÉCS: IVÁNYI 11/9 FEGYVERNEKY 14/3 Sarok PODRUG 10 GRAZIANE 16 Csere: Somogyi 2, Vajda 6/3, Krivacsevics 2, HELLER 7.
Az eredmény alakulása. 3. p. 7–4. 5. p. 15–8. 7. p. 24–12. 10. p. 24–19. 14. p. 33–23. 16. p. 33–30. 18. p. 35–38. 20. p. 40–44. 25. p. 48–46. 30. p. 53–59. 32. p. 53–61. 34. p. 58–66
RÁTGÉBER LÁSZLÓ: Születésnapi ajándék Fűzy Ákos barátomnak. Most először tudott általam vezérelt csapat győzni Olaszországban, persze ez a játékosok és a százötven pécsi szurkoló érdeme!