Kecskeméten alaposan meglepték a hazaiak a listavezető Szolnokot

2007.03.07. 21:18
Meglepetésre a listavezető Szolnok két ponttal kikapott a Kecskemét otthonában a férfi kosárlabda NB I 21. fordulójában, és bár ezzel már az ötödik vereségét szenvedte el ebben a szezonban az Olaj, az első helyet így is biztosan megőrzi, függetlenül attól, hogy a Pécs mit játszik Nyíregyházán a mostani fordulóból március 21-én 18 órára halasztott találkozón.
Csaplár-Nagyot (balra, fehérben) a felvétel szerint szabálytalanul szereli Hollins a vendégek palánkja alatt
Meggyesi Bálint

A felsőházba jutássért hajtó, lassan magára találó Kecskemét Celej és Lopatka, valamint Adams vezérletével az első két negyedben kilencpontos előnyt szerzett, és bár a harmadik játékrészben a Kelley vezérelte szolnokiak három faragták a hátrányukat, az Univer a záró 10 percben bámulatos stabilitást mutatva őrizte a különbséget, és végül két ponttal győzött.

A vendégeknél a végén előbb Cziczás, majd Hollins is kipontozódott, így hiába hajráztak kétségbeesetten az „olajosok”, nem sikerült utolérniük ellenfelüket.

Pakson két régi motorost fedezhettek fel a nézők melegítés közben: a hazaiaknál kézsérülése után első hazai meccsére készülődött Mészáros Zalán, a vendégeknél pedig a 2004–2005-ös szezonban a ZTE-t erősítő Fullowe is csatasorba állt.

Már rögtön az elején tudatosította a nyolcba igyekvő vendégekkel a címvédő, hogy ki az úr a háznál. Walters – a hátvéd 14-et szórt az első felvonásban – és Czigler kosaraival gyorsan leszakította riválisát az Atom.

A cserepadról beszálló Horváth Zoltán sem akart lemaradni csapattársaitól, így már az első etap hajrájára kétszámjegyű különbség állt a táblán (8. perc: 23–10).

A második negyedben sem találta a címvédő védekezésének ellenszerét a somogyi alakulat, a paksi támadások végén pedig behullottak a távoli dobások, így az ASE megduplázta a különbséget (13. p.: 36–18).

Szép lassan kedzett gálajelleget ölteni a találkozó, sokat elárul a kaposváriak játékáról, hogy egyik húzóemberük, Hendlein Roland a 17. percben dobta első dupláját.

A harmadik szakaszt két Uhegwu-tripla vezette fel – ám Grizzard forintos labdáit könnyű gólokra váltották a társak. Mindkét edző sűrűn forgatta csapatát, ez meg is látszott a felvonás ponttermésén.

A záró játékrész nagy rohanásában jó néhány hiba is becsúszott – Vojvoda triplájával – húsz ponton belülre került a Kaposvár (36. p.: 78–61). A találkozót elnézve joggal vetődhet fel a kérdés: ilyen nagy különbség van a magyar élvonal csapatai között?

Kikapott az Albacomp Zalaegerszegen, míg a Falco hazai pályán győzött 24 pont különbséggel a vendég Körmend ellen.

Dombóváron három negyeden keresztül küszködve, de végül sikerült megnyernie a mérkőzést a DKC-nek, amelyen már 15 ponttal (61–76) is vezettek a vendégek. Az utolsó felvonásra Balogh küzdenitudásának köszönhetően felpörgött a Dombóvár, amely keményebben is védekezett ekkor, így fontos mérkőzést nyert.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

21. FORDULÓ:
UNIVER KSE – SZOLNOKI OLAJ KK 73–71 (20–15, 21–17, 14–20, 18–19)
Kecskemét, 2000 néző. V: Forrai, Cziffra, Győrffy
KECSKEMÉT: ADAMS 13, RADOVANOVICS 6, Soós 10/6, CELEJ 20/15, LOPATKA 19. Csere: Csaplár-Nagy E. 2, Tóth P. 3/3, Vida, Halmai.
SZOLNOK: KELLEY 24/6, Cziczás 6, HOLLINS 7/3, Jurkunas 8/6, Frana 2. Csere: SABALIAUSKAS 14/3, Molnár A. 6/3, Tóth V. 4/3
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–9. 7. p.: 13–15. 12. p.: 26–15. 15. p.: 33–22. 18. p.: 36–26. 23. p.: 43–39. 27. p.: 49–48. 33. p.: 60–54. 36. p.: 66–54
Kipontozódott: Cziczás (39. p.), Hollins (40. p.)
ATOMERŐMŰ SE – KAPOSVÁRI KK 89–73 (29–16, 25–15, 13–15, 22–27)
Paks, 800 néző. V: Valovics, dr. Kapitány, Márton
ATOMERŐMŰ: Mészáros Z., WALTERS 18, GRIZZARD 9, Balazic 6, Czigler 5. Cs: HORVÁTH Z. 27/3, Stewart 5/3, Kiss Zs. 8/6, Zuzak 6, Panta 4, Lőrincz 1. Edző: Zsoldos András
KAPOSVÁR: Uhegwu 12/9, FULLOWE 14/6, Szőke 6, Hendlein 12/3, OROSZ 9. Cs: Dávid 2, Csirke 4/3, Filipovics 4, Kiss K. 4/3, Vojvoda 6/6. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 5. p.: 14–4. 15. p.: 46–22. 25. p.: 60–39. 35. p.: 78–58
Kipontozódott: Grizzard (40. p.)
ZALAKERÁMIA ZTE KK – ALBACOMP 82–76 (22–23, 18–18, 17–17, 25–18)
Zalaegerszeg, 1000 néző. V: dr. Vígh, Pálla, Szilas
ZALAKERÁMIA: MISKOVICS 22/9, Simon, Kováts, BELL 33/9, Powell 5/3. Cs: GÁSPÁR 15/6, Keresztes 4, Baki 3/3
ALBACOMP: SULLIVAN 25/6, Lowe 7, Kámán, Brigitha, BENCZE 16. Cs: Kestutis 9/6, Horváth 12/9, Góbi 4, hanga 3/3.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–7. 7. p.: 13–13. 15. p.: 33–32. 25. p.: 47–49. 35. p.: 68–67.
Kipontozódott: keresztes (40. p.), Bencze (40. p.), Kámán (40. p.)
FALCO KC-SZOMBATHELY – LAMI-VÉD KÖRMEND 90–66 (24–13, 21–17, 25–16, 20–20)
Szombathely, 3300 néző. V: Ádám, Király, Bognár
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 13/3, FRAZIER 32/18, PANKÁR 10/3, WILEY 7/3, ALIAKSEYEU 15. Cs: BORSZÉKI 8, Gráczer 5/3, Szabó Zs., Feigl, Will. Edző: Szrecsko Szekulovics
KÖRMEND: Fodor M. 5, LESLIE 17/9, Ferencz 5/3, LEDOUX 16, VAVRA P. 11. Cs: Mettelski 6, Kutasi 6/3. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 4. p.: 13–3. 7. p.: 13–6. 13. p.: 33–15. 17. p.: 40–21. 23. p.: 54–30. 27. p.: 59–34. 33. p.: 73–48. 37. p.: 80–55
Kipontozódott: Borszéki (35. p.), Fodor M. (37. p.)
DOMBÓVÁR KC – BODROGI-BAU VÁSÁRHELY 97–92 (17–23, 27–28, 24–25, 29–16)
Dombóvár, 600 néző. V: dr. Páli, Kiss L., Fekete L.
DKC: THOMAS (28/9), Forbes (5/3), Deák (2), DEGROAT (25/15), Hartvich (3). Csere: KUKIELKA (22/6), Tömösváry (8), BALOGH L. (4/3)
VÁSÁRHELY: DRAHOS (27/18), BROOKS (31/9), Nyilas (14/3), Kováts R. (6), Gémes (14/3). Csere: Utasi
Az eredmény alakulása: 5. perc: 9–16, 15. p.: 34–43, 25. p.: 58–65, 35. p.: 86–86
SOPRONI SÖRDÖGÖK – DEBRECENI VADKAKASOK-UPC 120–63 (33–15, 30–16, 25–15, 32–17)
Sopron, 400 néző. V: Téczely, Török, Farkas
SOPRON: Strnad 17/9, VESZTERGOM 23/9, HENRIK 20/12, Boldizsár, KRSZTANOVICS 17. Cs: CSAPLÁR-NAGY 14, POJBICS 7/3, Palotai 6, Carberry 12, Péter 4. Edző: Sterbenz László
DEBRECEN: Górácz 3/3, KUNGLER 14/6, Molnár M. 11/9, Ambrusz 8, Kollár 4. Cs: ERDEI 14/3, Szunyoghy 5/3, Becsky 2, Baráth, Nagy M. 2. Edző: Walke Károly
Az eredmény alakulása. 3. p.: 14–0. 8. p.: 29–10. 15. p.: 51–23. 24. p.: 73–35. 33. p.: 94–49