Férfi kosár NB I: simán nyert a Körmend, nem sikerült a DEAC-nak a fordítás

S. B.S. B.
2023.12.20. 19:53
Könnyedén nyert a Körmend (Fotó: Facebook/Egis Körmend)
A férfi kosárlabda NB I 13. fordulójának szerdai játéknapján a Körmend 88–72-re verte a Pécset, a Kecskemét magabiztos, 92–75-ös győzelmet aratott a Paks ellen, a Szolnok simán, 94–82-re nyert a Kaposvár ellen, míg a DEAC-nak nem sikerült fordítani, így 80–75-ös vereséget szenvedett a Szedeák ellen.

A körmendiek már az első negyedben két számjegyű ponttal tudtak elhúzni és ugyan a folytatásban zárkózott a vendég Pécs, de a győzelemre valós esélyük már nem maradt.

A Szolnok meccse is a Körmendéhez hasonlóan alakult. Simán elléptek a meccs elején a hazaiak, majd összeszedettebbé váltak a kaposváriak, de hiába küzdöttek, látszott, hogy nem tudják felborítani a papírformát.

A szegediek ellen a DEAC a hatalmas hajrája ellenére sem tudta megfordítani a meccset, míg a Kecskemét a vártnál könnyebben, 92–75-re verte a Paksot.

A Kecskeméti gárda egyébként éppen a meccs előtt közölte a honlapján, hogy Ivkovics Sztojan marad a vezetőedző az idény végéig.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
EGIS KÖRMEND–NKA UNIVERSITAS PÉCS 88–72 (31–14, 17–25, 26–12, 14–21)
Körmend, 1900néző.V:Cziffra, Tőzsér, Minár.
KÖRMEND:COOK21/15,Morgan12/6,Kiss M.10/9,DURÁZI20/3,SYLLA14.Csere:Djogo9/3,Herczeg, Schmera2,Geröly, Erdei, Nagy P.Edző:Kocsis Tamás
PÉCS:Kerpel-Fronius G.6,Lados, Herger, DURMO15,Manjgafic11.Csere:Kovács P.2,Scherer, Nikolic14/6,MELEG14/3,Luzaic8/3,Hockerup-Fischer2,Benke K.Edző:Goran Tadics
Az eredmény alakulása. 3. perc:6–6.7. p.:26–10.12. p.:35–21.16. p.:45–29.18. p.:45–39.24. p.:63–48.27. p.:69–49.33. p.:77–56.37. p.:84–63.
Kipontozódott:Kiss M. (38. p.)
Kocsis Tamás:– A sok hiányzó ellenére igazi csapatként játszottunk, és megnyertük ezt a fontos találkozót. Szeretném, ha végre komplett kerettel tudnánk készülni a mérkőzésekre. Elismerésem a játékosaimnak és a szurkolóinknak, közös erővel sikerült a nehéz időszakokon is átlendülni.
Goran Tadics:– Nagyon hangulatos, jó iramú mérkőzést játszottunk, amelyet a Körmend megérdemelten nyert meg. Mi nem kosárlabdáztunk jól, de összességében elégedett vagyok a csapat eddigi teljesítményével. A bajnokság kezdetekor csak reménykedtünk abban, hogy félidőben a középmezőnyben foglalunk helyet.

NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–KOMETA KAPOSVÁRI KK 94–82 (26–13, 22–28, 24–20, 22–21)
Szolnok, 1200néző. V:Kapitány, Györfy R., Pozsonyi
SZOLNOK:PONGÓ MÁTÉ 10/6,Eads 14/6,LUKÁCS N. 21/3,D. THOMAS 21/9,WIGGINS 20. Csere:Sebők, Révész Á., Rudner 6,Little 2,Horváth Á. Edző:Szarvas Gábor
KAPOSVÁR:Krnjajszki 5/3,PAÁR 10/6,ABELL 20/6,R. Jackson, Jean-Marie 2. Csere:Koprivica 12,Eaddy 17/6,Puska 1,Fazekas M. 6,Halmai 5/3,Bogdán 4. Edző:Dalibor Damjanovic
Az eredmény alakulása. 4. perc:12–5. 8. p.:17–11. 14. p.:30–23. 18. p.:38–36. 24. p.:59–46. 28. p.:67–62. 34. p.:79–68. 38. p.:90–80.
Kipontozódott:
Koprivica (40. p.)
Szarvas Gábor:– Hajtós, brusztos meccset játszottunk a Kaposvárral. Most az volt a legfontosabb, hogy csapatunk visszaszerezze önbizalmát. Olykor látványosan játszottunk, kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, győzelmünket nem fenyegette veszély.
Dalibor Damjanovic:– Mindössze néhány napja vagyok Kaposváron, még nem volt időnk megismerni egymást a csapattal. Dicséretes, hogy bár többször is 13 pont hátrányba kerültük, ettől nem csuklottunk össze, volt tartásunk. A szolnoki csapat azonban minden szinten jobb volt nálunk.

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–ATOMERŐMŰ SE 92–75 (23‒17, 27‒18, 20‒22, 22‒18)
Kecskemét, 800néző. V:Földházi, Praksch, Fodor A.
KECSKEMÉT:SINIK 17/6,BOGUES 16/3,Ivkovics M. 2,Kucsera 8/6,Karahodzsics 12. Csere:Dramicsanin 14,TÓTH BARNA 13/9,Wittmann 10/6,Körmendi. Edző:Ivkovics Sztojan
PAKS:IHRING 15/9,White 8,Radics 3/3,NICHOLSON 18,Wright 11/3. Csere:Wooten 4,Géringer 3/3,Kucsora 7/6,Kovács I Ákos 4,Dorogi 2. Edző:Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc:7‒6. 5. p.:9‒13. 9. p.:23‒15. 12. p.:29‒21. 15. p.:31‒25. 17. p.:37‒29. 19. p.:43‒33. 20. p.:50‒35. 23. p.:53‒41. 25. p.:57‒47. 28. p.:67‒55. 30. p.:70‒57. 33. p.:77‒63. 36. p.:78‒68. 38. p.:84‒68.
Dorogi (26. p.)
Sztojan Ivkovics:‒ A legutóbbi háromból három meccset hoztunk, és eddig ez volt az első mérkőzés a bajnokság kezdete óta, amikor a második félidőben is magabiztos játékot produkáltunk. Eddig mindig az első félidőben volt jobb a játékunk. Nekünk az első két negyed azért könnyebb, mert az akadémiának köszönhetően olyan játékosokat kapunk, akik versenyképesek. Ezt ezen a napon Tóth Barna bizonyította.
Sebastjan Krasovec:‒ Nehéz mérkőzésre számítottam, mert másik csapattal már volt tapasztalatom a Kecskemét ellen, és ez be is bizonyosodott. Elismerésem a hazaiaknak, készülünk a következő mérkőzésre.

DEAC–SZTE-SZEDEÁK 75–80 (18–14, 15–21, 17–30, 25–15)
Debrecen, 1100néző.V:Benczur, Makrai, Németh P.
DEAC:Edwin 2,Mócsán 12/9,DRENOVAC 23/3,WILLIAMSON 18,Czermann 2. Csere:Buljevic 6,Hőgye 3/3,Neuwirth 3/3,T. Tadics 6/3,Garamvölgyi. Edző:Andjelko Mandics
SZEGED:BALOGH SZ. 10,LOCKE 31/21,Mucza 8,Bognár 5,Lake 8. Csere:ZSÍROS 12/12,Cohill 3/3,Mayer 3/3. Edző:Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc:4–4. 8. p.:13–10. 12. p.:21–14. 14. p.:25–25. 19. p.:30–35. 23. p.:33–42. 27. p.:42–58. 32. p.:50–67. 36. p.:65–67. 39. p.:71–71.
Lake (36. p.), Bognár (38. p.), Edwin (40. p.)
Andjelko Mandics:– Habár a végjátékra visszakapaszkodtunk, nem érdemeltünk győzelmet. A Szeged sokkal jobban akarta a sikert és többet is tett érte. Számos területen követtünk el hibákat, ám ezek közül is kirívó a harmincnyolc százalékos hatékonyságunk a büntetővonalról. Csalódást keltő találkozót hagytunk magunk mögött, de nincs egyéb választásunk, dolgoznunk kell tovább.
Nikola Lazics:– Több bravúrgyőzelmet is arattunk már az idényben, de erre vagyok a legbüszkébb. Ryan Woolridge személyében együttesünk egyik legfontosabb láncszeme hiányzott, azonban nagyszerű csapatmunkával pótolni tudtuk őt. Nagyon boldog vagyok, hiszen ezzel a diadallal a Magyar Kupa-részvételt is kivívtuk.