MTI, CS. M. 2022.08.10 19:36 Frissítve: 2022.08.11 17:40

Székelyföldi körverseny: lengyel siker Csíkszeredában

Szymon Rekita sikerét hozta a székelyföldi országúti kerékpáros-körverseny második szakasza, amelyen legjobb magyarként Karl Ádám harmadik lett.

Véget ért a körverseny 2. napja (Fotó: Kovács Péter)

Az ötszakaszos viadalon, melyet 16. alkalommal rendeznek meg, a debreceni nyitó etap után a Marosvásárhely és Csíkszereda közötti 161,6 kilométer várt a versenyzőkre. A győzelemért ketten harcoltak, közülük a lengyel kerekes diadalmaskodott. A mögöttük nyolc másodperces hátránnyal célba érő főmezőny sprintjében Karl Ádám bizonyult a leggyorsabbnak, így harmadikként zárt.

Az Epronex Hungary magyar versenyzője dobogós helyezésével összetettben is feljött a harmadik helyre, hátránya 11 másodperc Rekitával szemben.

A verseny szombaton Csíkszeredában zárul.

KERÉKPÁR
Székelyföldi körverseny, 2. szakasz, Marosvásárhely–Csíkszereda (161.6 km)

Kerékpár nemzetisport.hu

Magyarországról tekintve a Giro, nemzetközi összehasonlításban a Tour magaslik ki a 2022-es sorból.

2022.08.28 23:39:41

Kerékpár SOMLÓVÁRI DÁVID

NS-VÉLEMÉNY. Valter mostantól mindennap a legjobb versenyzőkkel készülhet.

2022.08.18 14:36:47

Kerékpár H. Á.

Kattintson ide a verseny adatbankjának megtekintéséhez! Térkép és program egy helyen.

2022.08.15 23:59:11

Kerékpár CSINTA SAMU

ALAPVONAL. A Székelyföldi körverseny révén minden eddiginél egységesebb, összehangoltabb Székelyföld-marketinget lehetne megvalósítani. Mert mint többször is bebizonyosodott, a sport nemcsak élet, erő, egészség, hanem egy régió megismertetésének, arculata alakításának mindennél hatékonyabb eszközévé is válhat.