Kerékpár: Valter 10. a katalán kör első szakaszán; Colbrellit újra kellett éleszteni

2022.03.21. 17:51
Matthews (balra) nyert, de Colbrelliért aggódik a kerékpáros világ (Fotó: Getty Images)
Hétfőn kezdődött az országúti kerékpárosok Katalán körversenye, amelynek első szakaszát az ausztrál Michael Matthews nyerte meg az olasz Sonny Colbrelli előtt, míg Valter Attila jól helyezkedve a 10. helyen ért célba. A magyar bringás nagyszerű eredménye fölötti örömöt azonban elhomályosítja, hogy Colbrelli a célba érést követően összeesett, sajtóhírek szerint újra kellett éleszteni, majd 45 perc után kórházba szállították.

Hétfőn Valter Attilával a mezőnyben elrajtolt a katalán körverseny, a magyar bringás a Strade Bianchén elért kiváló 4. helye után újra nagyot ment. A Sant Feliu de Guíxos körüli 171 kilométeres első etap végén az élmezőnnyel tekerve fordult rá az emelkedős célegyenesre a Groupama-FDJ magyar profija, és a 10. helyen ért célba.

A BEFUTÓ (VALTER JOBB TÉRDÉN KINESIO SZALAGGAL)

A szakaszt a nagy hajrá végén a Bike Exchange ausztrálja, Michael Matthews nyerte meg, aki 19 hónap után örülhetett újra győzelemnek, míg a második helyen a Bahrain olasz bringása, Sonny Colbrelli hajtott át, aki nagy erőfeszítések árán Valter csapattársát, a francia Quentin Pacher-t tartotta maga mögött. Talán éppen ezen erőfeszítések miatt, egybehangzó sajtóhírek szerint a célba érés után röviddel Colbrelli összeesett, s újra kellett éleszteni.

A spanyol Teledeporte tv-csatorna beszámolója szerint Colbrelli csapata megerősítette a történteket, hozzátéve: a sürgősségi beavatkozás után versenyzőjük eszméleténél van, beszél, mozog, de nem érzi jól magát, ezért további kivizsgálásokra kórházba szállítják.

A verseny holnap a L'Escala és Perpinya közötti 202.5 kilométeres szakasszal folytatódik.