Kerékpár: Valter Attila csapata közel 70 győzelemmel zárta a szezont

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2023.10.17. 12:24
Valter Attiláék remek idényt zártak (Fotó: Getty Images)
Valter Attila kerékpárcsapata, a Jumbo-Visma 69 győzelemmel zárta a 2023-as szezont.

A kedden (ma) véget ért idény utolsó diadalát a holland Olav Kooij szállította a kuanghszi körverseny zárószakaszán, míg az összetettet jumbós csapattársa, Milan Vader nyerte meg.

A Jumbo a mostani idényben történelmet írt azzal, hogy mindhárom nagy országúti körversenyt a csapat versenyzője nyerte meg: a Giro d'Italián Primoz Roglic, a Tour de France-on Jonas Vingegaard, a Vuelta a Espanán pedig Sepp Kuss diadalmaskodott, utóbbin ráadásul az összetett dobogó mindhárom fokára jumbós kerékpáros állhatott fel.

A magyar bajnok Valter Attila ezek közül a Vueltán volt ott, mivel tavasszal inkább az egynapos viadalokon szerepelt.

A Jumbo a 69 siker ellenére a nemzetközi szövetség csapat-világranglistáján csak második lett az UAE mögött, elsősorban amiatt, hogy Tadej Pogacar 17-szer állhatott a dobogó legmagasabb fokára, közte a Lombardián, a Flandrián, az Amstel Gold Race-en és a La Fleche Wallonne (Vallon Nyíl) egynapos viadalokon.