Kerékpár: holland szakaszsiker, Valter 41. a baszk körversenyen

I. SZ.I. SZ.
2023.04.04. 18:02
Ide Schelling volt a leggyorsabb az utolsó keddi lejtőn (Fotó: Getty Images)
A holland Ide Schelling nyerte meg az országúti kerékpáros baszk körverseny második szakaszát kedden. Valter Attila a szakaszon és az összetettben is 41.

A 194 kilométeres szakaszon több emelkedő is várt a mezőnyre, amelynek élcsoportjában az utolsó kaptatón is ott volt Valter Attila. A befutóig az Arkiskiltől több kilométeres lejtőn versenyeztek egymással a bringások, a veszélyes kanyarokkal tarkított szakaszon nagy csoportban mentek együtt a kerékpárosok.

A szakasz legvége Leitza városában volt, a legjobban a holland Ide Schelling helyezkedett, ő nyerte a keddi etapot, és átvette a vezetést az összetettben. Az első 31 versenyzőt azonos idővel jegyezték, Valter a második csoporttal, 11 másodperces hátránnyal ért célba, az összetettben a 41. helyen áll.

A verseny egyik nagy esélyese, Pello Bilbao el sem kezdte a keddi szakaszt, betegség miatt visszalépett.