Riccardo Riccó részsikere, Danilo Di Luca növelte előnyét

2007.05.27. 17:41
A Giro d’Italia, az Olasz kerékpáros körverseny 15., Trento és Tre Cime Di Lavaredo közötti 184 kilométeres szakaszát az olasz Riccardo Riccó nyerte nagy hajrában honfi és csapattársa, Leonardo Piepoli, illetve a kolumbiai Ivan Parra előtt.
A befutó: első Riccó (jobbra), második Piepoli (balra, mindkettő Saunier Duval-Prodir)
Reuters
Reuters

A szakasz a versenyzőket igazán próbára tévő hegyi befutóval zárult, amelyben előbb négyen küzdöttek a végső győzelemért, majd miután a mexikói Julio Péreznek elfogyott az ereje, már csak hárman maradtak.

A cél előtt kétszáz méterrel aztán a végül harmadik helyen végző Parra sem bírta a megterhelő hajrát, így a Saunier Duval-Prodir két olasza nem csavarta ki egymást és egyszerre ért be.

Az összetettben élen álló olasz Danilo Di Luca a hatodik helyen zárta a szakaszt, a győztestől 2:54 perces hátránnyal, de végső sikerére nézve, rá veszélyt jelentő legfőbb riválisai közül csupán honfitársát, Eddy Mazzolenit nem sikerült megelőznie.

Utóbbinak kifejezetten jól sikerült a szakasz, hiszen 1:25 percet hozott Di Lucán, akinek így előnye vele szemben 1:50 percre csökkent a második helyen álló Astana-menővel szemben.

Az olasz Gilberto Simoni a hetedik, honfitársa, Damiano Cunego a nyolcadik helyen ért célba. Összetettben a hátrányuk így még tovább nőtt Di Lucával szemben. Előbbi 35, utóbbi 41 másodpercet kapott az élen álló olasztól a szakaszon.

A mezőny egyetlen magyar tagja, Bodrogi László több mint félóra hátránnyal 104. lett, összetettben pedig 87. helyről várja a folytatást.

A hétfői szünnap után kedden az Agordo és az ausztriai Linz közötti 189 km vár a mezőnyre.