Erste Liga: a Titánok meglepték a Fradit, nyert az Újpest

2019.12.20. 20:34
A Fehérvár nagy küzdelemben, hosszabbításban győzte le a Ferencvárost (Fotó: facebook.com/fradihoki)
A jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján a 8. helyen álló Fehérvári Titánok nagy meglepetésre megverték idegenben a Ferencvárost. A Dunaújváros már érvényesítette a papírformát, ezt a Hokiklub bánta.

A címvédő Ferencváros fordulatos meccset játszott a fehérváriakkal, Hajós Roland korai találatára (1–0) az első harmad hajrájában Balogh Bence és Császár Hunor is felelt (1–2), de az utolsó másodpercekben Nagy Gergő 2–2-re módosította az állást, majd a második játékrész elején Brett Switzer is betalált (3–2). Innentől kezdve viszont már csupán a Titánok voltak eredményesek, Colin Campbell gólja után hosszabbítás következett, amelyet Paul Zion döntött el (3–4).

A dunaújvárosiak már 11 másodperc után vezettek Azari Zsolt révén, majd a harmad végén David Mazurek növelte az előnyt a Hokiklub otthonában. A fővárosi csapat a második játékrész elején szépített, ám ezzel csak felbőszítette az Acélbikákat, akik négyszer voltak eredményesek az újabb szünetig (1–6), aztán az újabb szépítésekre is rendre feleltek a végjátékban (3–9).

A nap harmadik meccsén az Újpest Benk András góljával szerzett vezetést a Vasas vendégeként, majd Harrison Reed is kétszer bevette az angyalföldiek kapuját, a két találat között Nagy Márk szépített (1–3).

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
FTC-TELEKOM–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 3–4 (2–2, 1–0, 0–1, 0–1) – h. u.
Pesterzsébet, 284 néző. V: Babic, Tímár, Sindel, Balla
FTC: Nagy Kristóf – Kärmeniemi, Pulli – Sarcia, Tóth Gergely (3) – Boros, Jászai – Nagy G. 1, Pavuk (2), Tóth A. – Kulmala, Németh A., Switzer 1 – Hajós 1, Roczanov, Tóth Gergő – Pozsár, Szabó K., Tóth Renátó. Edző: Fodor Szabolcs
F. TITÁNOK: Gyenes – Kiss R. (1), Mangone (1) – Szabó B. (1), Vas Márk – Imre P., Schartz – Erdély B. – Balogh B. 1, Szabó K. (1), Zion 1 (1) – C. Campbell 1, Nagy Á., Péter A. (1) – Buzás, Császár 1, Vincze G. – Almási, Madácsi. Edző: Kiss Dávid
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Kapura lövések: 39–25
Fodor Szabolcs:
– A legutóbbi három meccsünkön a lőttgól-átlagunk kettő, ami kevés három győzelemhez, szerencse, hogy kettőhöz elég volt. Igyekszem okosan nyilatkozni, nehogy megbüntessenek, de nem világos, hogy miért nem adták meg a gólunkat, amikor elmozdult a kapu, mert nem volt sípszó... Ám nem emiatt kaptunk ki, több gólt kell szereznünk, és lehet, hogy a következő válogatott szünet alatt a munkát okosabban kell megterveznünk.
Kiss Dávid: – Hosszú volt a szünet, tartottam is tőle, hogy nehezen lendülünk majd játékba. Az elején kicsit rendszertelenül mozogtunk, a harmadik harmadra rázódtunk bele, okosabban játszottunk a védekező harmadban, ennek köszönhetjük a győzelmet.

HOKIKLUB BUDAPEST–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 3–9 (0–2, 1–4, 2–3)
Tüskecsarnok, 453
néző. V: Varjú, Gangel, Fényi, Muzsik
HOKIKLUB: Kiss B. (J. Brodeur, 1) – Berry-LaMontagna, Lakatos L. – Bugár, Reiter A. (1) – Bán, Lévai – Pihlquist 1, SÁTEK (2), SZAPPANOS 1 – Koski, Manninen, Szigeti – Lőczi 1, Petres, Szűcs I. (1) – Albert, Izsák, Németh Á. – Kedves (1). Edző: Jens Brändström
DAB: Hughson – Kovács B. Z., Vuorijärvi (1) – Baker, Lendák 1 – Dósa (1), Hüffner – Ambrus, Ráduly – AZARI 2 (2), DANSEREAU 2 (4), MAZUREK 2 (3) – Németh P., Silló (1), TURCOTTE 2 (1) – Kovács E., Pinczés, Tamás – Gebei, Szubotics. Edző: Miroslav Ihnacák
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Kapura lövések: 33–40
Jens Brändström:
– Két borzasztóan fájó hosszabbításos vereséget követően érkeztünk, azokon a mérkőzéseken kiválóan játszottunk, és a végsőkig küzdöttünk, most sajnos nem ezt láttam. Nem voltunk elég kemények, a párharcokat is rendre elveszítettük. Ez volt a legrosszabb meccsünk, amióta én irányítom a csapatot. Csalódott vagyok, de nem csüggedhetünk sokáig, talpra kell állnunk.
Miroslav Ihnacák: – Az első harmadban nagyon korán betaláltunk, sőt a játékrész vége előtt sikerült még egyet lőnünk, ezzel megtörtük a hazaiakat. Szép munkát végeztünk, az előnyünk tudatában is hatvan percig koncentráltan jégkorongoztunk. Ez a siker kellő önbizalmat adhat a következő, Fehérvári Titánok elleni mérkőzésre.

SCHILLER-VASAS HC–UTE 1–3 (0–1, 1–1, 0–1)
Vasas Jégcentrum, 250
néző. V: Juhász, Pálkövi Zs., Korbuly, Mizsák
Vasas: Sági M. – Bukor, Gáspár – Hetényi P., Inglis – Surányi, Tornyai – Pápa B., Szlama, Turbucz – Czakó, Csiki, NAGY MÁRK 1 – Fliszár (1), Szalma (1), Székely Mádai G. – BÉRES, Márton. Edző: Ladányi Balázs
Újpest: Duschek – Kovács A., Varga A. (1) – Henderson, Pokornyi – Kiss-Rusk, N. Nagy (1) – Horváth A. – Benk 1, E. PANCE (1), Sikorcin – DiDiomete, Rafaj (1), REED 2 – Csamangó, Nemes, Vincze P. – Godó, Horváth Á., Kovács S. Edző: Baróti Zsolt
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Kapura lövések: 30–30
Ladányi Balázs:
– Húsz napja volt a legutóbbi meccsünk, ez nem könnyítette meg a dolgunkat. Az UTE lendületből érkezett a DEAC-ot legyőzve, ennek ellenére jól kezdtük a találkozót. A helyzetkihasználásban akadnak még gondjaink, ugyanez vonatkozik az emberelőnyök kihasználására is, viszont a munkával és az irammal elégedettek vagyunk – az eredménnyel természetesen nem. Várnunk kell még a pontra, pontokra.
Virág Csaba (másodedző): – Nagyon jól játszottunk, rengeteg helyzetet alakítottunk ki. Most ezekből csak három ment be, de ha tovább dolgozunk, és kicsit élesebbek vagyunk az utolsó pillanatok döntéseinél, még eredményesebbek leszünk.