Erste Liga: a mesternégyes is kevés volt a Ferencváros ellen

B. L.B. L.
2020.09.30. 21:07
A jégkorong Erste Liga szerdai játéknapján a Ferencváros szétlövés után 7–6-ra legyőzte a Csíkszeredát.

Jól kezdte idénybeli első mérkőzését a vendégcsapat, 13 perc után Andrej Taratuhin szerzett vezetést (0–1), de a játékrész hajrájában Rasmus Kulmala emberelőnyből, Hajós Roland pedig azonos létszám mellett volt eredményes, így fordított a Fradi (2–1).

A második felvonásban Colton Yellow Horn gyorsan egalizált, majd Taratuhin emberhátrányból is betalált (2–3), de a Ferencváros újra fordítani tudott, Nagy Gergő duplájával (4–3).

A lendületben maradt házigazda Hajós és Németh Attila találatával az 50. percben már hárommal vezetett (6–3), de két perccel később már csak egy volt közte, mivel Becze Tihamér és Taratuhin is gólt szerzett. Az utolsó percben pedig kettős emberelőnyben támadva a 2001-es NHL-draft 41. helyén kiválasztott Taratuhin a negyedik gólját is megszerezte, így harmadszor is jöhetett a hosszabbítás a Ferencváros meccsén (6–6)!

Ezúttal viszont egészen a szétlövésig mentek a csapatok, itt pedig Tóth Adrián gólja végül ferencvárosi siker eredményezett (7–6).

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ
FTC-TELEKOM–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 7–6 (2–1, 2–2, 2–3, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Tüskecsarnok, 502néző.V:Soós, Nagy A., Kis-Király, Schumacher-Kovács
FTC:
NAGY K. – Kärmeniemi, Sarcia – Boros, Hegyi Á. – Ellerby, Tóth Gergely – Bán, NAGY G.2 (1),Pavuk(1),Tóth A.1– Somogyi, Kulmala1,Hodgman(2)– Tóth Richárd(2),HAJÓS2,SÁGI MARTIN(3)– Tóth Gergő, Roczanov, NÉMETH A.1– Galántai. Edző:Fodor Szabolcs
CSÍKSZEREDA:Szamankov – Gecse(1),Salló – Kuljas, Flinta – Győrfy(1),Farkas T.(1)– Szabó Zs., Blackwater(1),Bíró T., BECZE T.1 (3)– TARATUHIN4,TOUSIGNANT(1),YELLOW HORN1 (1)– Fodor Cs., Maylan, Casaneanu – Gecse O., Részegh Zs., Rokaly N. Edző:Jason Morgan
Kapura lövések:36, ill. 48
Kiállítások:14, ill. 12 perc+10 perc fegyelmi (Flinta)
Fodor Szabolcs: –
Jó úton haladunk, máris sokkal jobb a játékunk képe, ám kell még négy-hat meccs, hogy belerázódjunk az idénybe. Legutóbb harmincöt percig hokiztunk jól, most úgy ötvenig, reméljük, jön a hatvan-hatvanöt is... De a szezon elején a buta hibák benne vannak, a sok gólos meccsek is ilyenkor szokásosak. A legfontosabb, hogy javulunk, és nem október-novemberre, hanem tavaszra kell elkészülnünk.
Becze Tihamér (csapatkapitány): – Nem foglalkoztunk azzal, hogy nem volt edzőmeccsünk, belecsaptunk a közepébe! Jól sikerült, büszke vagyok a csapatra. Talán megérdemeltük volna a második pontot is, de a jégkoronghoz szerencse is kell. (2–1).