Erste Liga: a DVTK legyőzésével negyeddöntős az FTC

D. Á.D. Á.
2023.02.03. 21:01
A Ferencváros idegenben nyert a DVTK ellen (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján a Budapest Jégkorong Akadémia 4–0-ra nyert a FEHA19 vendégeként. Óriási meglepetésre a Gyergyói HK a rendes játékidőben csak 2–2-es döntetlent játszott a Dunaújvárosi Acélbikákkal, majd szétlövésben alul is maradt a székelyföldi csapat. A DEAC 4–1-es sikert aratott az Újpest ellen, a Ferencváros 4–2-re legyőzte a Diósgyőrt idegenben.

A Budapest Jégkorong Akadémia Eetu Elo és Ivan Vorobjov góljával már az első harmadban kétgólos előnyre tett szert. A második játékrészben sokáig nem láthattunk találatot, majd a harmad végén Szita Donát talált a kapuba. Az utolsó harmadban még Jesperi Viikilä is eredményes volt, így alakult ki a 0–4-es végeredmény.

A sereghajtó FEHA19 immár 13 meccse nyeretlen az Erste Ligában, míg a BJA HC sorozatban a nyolcadik győzelmét aratta a bajnokságban.

A Dunaújváros az esélytelenek nyugalmával készülhetett a Gyergyói HK elleni összecsapásra. A DAB már hét találkozó óta nem győzött a bajnokságban, s nem sokan fogadtak volna arra, hogy épp az éllovas otthonában szakad meg a rossz széria.

Ivan Ribcsik révén a második harmad első percében a vendégek kerültek előnybe, ám Matias Haaranen nyolc perccel később kiegyenlített. Ribcsik aztán ismét betalált, de Vincze Péternek köszönhetően másodszor is egalizált a Gyergyói HK. Újabb gól nem született, szétlövésben pedig nagy meglepetésre a Dunaújváros bizonyult jobbnak. Az erdélyi együttesnek jelenleg ugyanannyi pontja van, mint a Budapest Jégkorong Akadémiának, míg a DAB 27 pontjával továbbra is utolsó előtti.

A Ferencváros már az első harmadban 2–0-ra vezetett, s a folytatásban ugyan feljött egy gólra a DVTK, az utolsó játékrészre már 4–1-es FTC-előnnyel készülhettek a felek. A hajrában a miskolciak még kozmetikáztak az eredményen, de szorossá már nem tudták tenni a mérkőzést – 4–2-re nyert a Fradi.

A zöld-fehér együttes így a vasárnapi záró naptól függetlenül ötödik helyen végez az alapszakaszban.
Az első hat helyezett egyből a negyeddöntőbe jut, a 7–10. helyezettek pedig játszanak a nyolc közé jutásért.

Sokáig kellett várni az első gólra a DEAC és az Újpest összecsapásán. A debreceniek a második harmad derekán szerezték meg a meccs első találatát, majd egy perccel ezután kiegyenlített az Újpest. Nem jöttek zavarba a hazaiak: Mihalik András, Rastislav Spirko és Vedran Bogesics is gólt szerzett, sima 4–1-es sikert aratott a DEAC.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
FEHA19–BUDAPEST JAHC 0–4 (0–2, 0–1, 0–1)
Székesfehérvár, 187 néző. V: Mach, Tóth R., Árkovics G., Kedves.
FEHA19: Tóth B. – Racsinszkij, Dobmayer / Mingazov, Reiter A. / Dolinar, Kóger / Salamon, Györffy – Ambrus Cs., Cizas, Moksancev / Keceli-Mészáros, Balasits, Németh Z. / Mayer, Fekete, Dézsi / Grin, Dobos, Zezelj. Edző: Anatolij Bogdanov
BJAHC:
KORNAKKER – Pozsgai, SZABÓ B. (2) / Gőz, Garát / Vorobjov 1, Tóth G. (1) / K. Varga, Dóczi – Cigulin (1), Galoha (1), Ravasz / ELO 1 (1), VIIKILÄ 1 (1), Schlekmann / Tóth R., Ritter, SZITA 1 / Ádám, Weidemann, Molnár B. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 26–39. Gól – emberelőnyből: 2/0, ill. 4/2
Anatolij Bogdanov:
– Azt hiszem, nem volt kérdés, melyik a jobb csapat. Nehéz kimondani, hogy nem akadt sok helyzetünk, de be kell látni, erős ellenféllel találkoztunk, kicsit egyoldalú találkozó volt. Kemény volt nekünk, de ha nem lősz gólt, nem használod ki a lehetőségeidet, nem nyersz jégkorongmérkőzést.
Kangyal Balázs:
– Energiával jól álltunk, végig négy sorral tudtunk játszani. Az ellenfélnél nem éreztem azt a fajta sebességet és erőt, ami a pályáján jellemzi őt, az előző mérkőzéseken otthon és idegenben is nagyon jól játszott, talán az erdélyi túra kifárasztotta. Megérdemelt győzelmet arattunk, örülök, hogy kapott gól nélkül zártunk.

DVTK JEGESMEDVÉK–FTC-TELEKOM 2–4 (0–2, 1–2, 1–0)
Miskolc, 1360 néző. V: Korbuly, Pálkövi, Szabó D., Gottlibet.
DVTK: Kiss B. (Voris) – Kiss R., Vojtkó / WEHRS 1, Ilvessuo / Bennett, Szirányi B. / Skrabov, Mattyasovszky (1) – GALAJDA 1, Razumnjak, Miskolczi / Berdnyikov, Páterka, Kulesov / Pecsét, Lövei, Blasko / Vas J., Ritó (1), Farkas M. Edző: Tokaji Viktor
FTC: NAGY KRISTÓF – HRABAL (3), Marva 1 / Kärmeniemi 1, Seregély / Boros, Mesikämmen / Kozma D., Kucsma – KULMALA 1 (1), NAGY G. 1 (1), Sointu / Betteridge, Kestilä, Sailio / Kreisz, Tóth A., Turbucz / Bán, Farkas L., Galántai. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 34–34. Gól/emberelőnyből: 4/0, ill. 2/1
Tokaji Viktor: – Nagyon elégedetlen vagyok. Rosszul kezdtünk, és ez az egész meccsre hatással volt. A harmadik harmadban nagy energiákat mozgósítottunk a felzárkózás érdekében, de ez is kevés volt a sikerhez. Tanulnunk kell a hibáinkból, vasárnap Debrecenben javítani akarunk.
Fodor Szabolcs: – Nekünk nagyon fontos volt ez a találkozó. Visszatért az önbizalmunk, és az előző mérkőzésünkhöz képest jóval kevesebbet hibáztunk. Végig kontrolláltuk a meccset, és elértük a célunkat.

DEAC–UTE 4–1 (0–0, 2–1, 2–0)
Debrecen, 350 néző. V: Máhr-Stumpf, Varjú, Szabó D., Muzsik.
DEAC: HETÉNYI – Jakabfy, Zalamaj / Bogesics 1, Szoszunov / Bukor, Vokla – MIHALIK A. 1 (1), Spirko 1, Dalecky (1) / Izacky 1, Novotny (1), Révész / Molnár D., Versich, Sági Martin / Szmirnov, Kozma F., Mazzag. Edző: György József
UTE: Rajna – Balázsi, Jekunen / Kiss D. (1), Ph. Kiss / Erdőhegyi, Pokornyi – Benk (1), Just 1, Pereszunko / Kiss P., Madácsi, Shirley / Kovács Alex, Nádasdy, Németh A. / Balogh B., Nemes, Kovács S. Edző: Virág Csaba
Kapura lövések: 41–34. Gól – emberelőnyből: 2/0, ill. 5/0
Kecskeméti Áron (segédedző): – Ebben a találkozóban nekünk az volt a legnagyobb öröm, hogy végre teljes kerettel tudtunk kiállni. Még van egy DVTK elleni meccsünk vasárnap, de lélekben már a mini playoffra készülünk. Nincs ezzel semmi gond, tavaly hasonló helyzetből a négy közé jutottunk, idén is ez a célunk.
Virág Csaba: – Nehéz úgy meccset nyerni, hogy ilyen sok emberelőnyből egyszer sem találunk be. Ezzel a problémával egyébként nemcsak pénteken, hanem az egész idényben küzdöttünk. Jóval hatékonyabb játékra van szükségünk a folytatásban. A hitünk megvan hozzá, ez a legfontosabb.

GYERGYÓI HOKI KLUB (romániai)–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 2–3 (0–0, 2–2, 0–0, 0–0, 0–1 – szétlövéssel)
Gyergyószentmiklós, 1100
néző. V: Csata, Csomortáni, André (mindhárman romániaiak) Gheorghies (román).
GYERGYÓ: Rinne – Haaranen 1, Marttinen / Fejes, Saari / Imre (1), Kozma Zs. – Bodó, B. Orbán, Tranca / Sárpátki, Sylvestre, VINCZE P. 1 / Császár (1), Csiszer, Szigeti / Bíró G., DiDiomete, Sándor-Székely. Edző: Szilassy Zoltán
DAB: Kovács D. – Léránt, Vas Márk / KMEC (1), Svars / Erdély B., Lammi / Brus – Dézsi Bence, Somogyi B., Szalma / J. Mihálik, Niskanen 1, Szabó Cs. / Marosi, Pinczés O. (1), RIBCSIK 2 / Horváth Á., Strenk O., Tamás. Edző: Niko Eronen
Kapura lövések: 44–28. Gól – emberelőnyből: 5/4, ill. 5/0
Szilassy Zoltán: – Jól játszottak a srácok, de sajnos nem sikerült harmadszor is betalálnunk. Sokszor domináltunk, ám ellenfelünk kapusa nagyon jól védett. A két lőtt gólunkért keményen megdolgoztunk, még egy hiányzott. Az egy ponttal nem vagyunk elégedettek, viszont a játékunk összképével igen. Meg is dicsértem a fiúkat.
Niko Eronen: – Nagyon erős csapattal játszottunk, amely szervezetten jégkorongozik. Néhány játékosomnak pihenőt adtam, kíváncsi voltam, hogyan teljesítenek a többiek. A kapusunk kiváló teljesítményére is szükségünk volt a győzelemhez. Jó eredménnyel zártuk az alapszakaszt, erre lehet építeni a jövőben.