EBEL: két üres kapus góllal hajrázott – és nyert a Fehérvár

2018.12.07. 21:06
A korong a vendégek kapujában (Fotó: Fehérvár AV19 Facebook)
A Fehérvár AV19 hazai jégen 5–2-re győzött Dornbirn ellen az osztrák profi jégkorongbajnokság (EBEL) péntek esti mérkőzésén.

Az első harmad kiegyenlített harcában mindkét csapat előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de gólt csak a fehérváriak ütöttek – Tero Koskiranta egy kipattanóból talált a kapuba (1–0).

Erdély Csanád szintén egy kipattanóból növelte az előnyt a második harmadban, ám ez a játékrész mozgalmasabb volt, a Dornbirn „sem maradt csöndben” – olyannyira nem, hogy Olivier Magnan videózás után megadott góljával és Brendan O'Donnell emberhátrányban elért találatával egyenlített is. A harmad azonban magyar góllal végződött: Szabó Dániel távoli lövése akadt be a bal alsóba (3–2).

Az utolsó játékrész nagy csatát hozott, gólt azonban sokáig nem, így aztán a Dornbirn az utolsó két percre levitte a kapusát – és erre alaposan ráfizetett: előbb Harri Tikkanen ütött üres kapus gólt a saját kapuja mögül, majd egy ellentámadás végén Anze Kuralt is betalált a vendégek őrizetlen hálójába (5–2).

EBEL
FEHÉRVÁR AV19–DORNBIRN (osztrák) 5–2 (1–0, 2–2, 2–0)
Székesfehérvár, 2940
néző. V: Siegel, Baluska, Rezek (osztrákok), Zgonc (szlovén)
FEHÉRVÁR: Carruth – Harty (1), SZABÓ D. 1 – Caruso, Meland (2) – Stipsicz, Tikkanen 1 – Glenn, Láday; Sille Timotej (1), Hári J. (1), Kuralt 1 – ERDÉLY CS. 1 (1), KOSKIRANTA 1 (1), Sárpátki (2) – Kóger D., Sarauer, Phillips – Szabó K., Szita, Reisz. Edző: Hannu Järvenpää
DORNBIRN: Rinne – MAGNAN 1 (1), Gauthier – McNeill, Connelly – Pulli, Vallant – Wolf; O'Donnell 1, Trotter, Parks (1) – Dupont, Timmins (1), Reid – Macierzynski (1), Häussle, Haberl – Egger, Neubauer, Pöschmann. Edző: Dave MacQueen
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Kapura lövések: 36–23
Hannu Järvenpää:
– Az első tizenöt percben a Dornbirn volt a jobb csapat. Ahogy haladt előre a meccs, megvoltak a lehetőségei, mi viszont zártan védekeztünk, és mint kiderült, ez volt a kulcs. A második harmad után azt beszéltük meg, hogy a záró játékrészben a saját dolgunkkal kell foglalkoznunk és okosan játszani, így is történt. A végeredmény nem tükrözi a valóságot, de ilyen a hoki, néha nyersz, néha vesztesz – most mi jöttünk ki győztesen.
Dave MacQueen: – Rendben volt a játékunk – nem mondom, hogy jól játszottunk, de rendben volt. A harmadik harmad végi gólhoz hasonlóakat nem engedhetünk meg magunknak, ez a győzelmünkbe került. Két perccel a vége előtt kapuvasat lőttünk olyan mérkőzésen, amelyen eggyel vezetett az ellenfél, majd kaptunk két üres kapus gólt… Megvoltak a lehetőségeink, de nem éltünk velük.

További eredmények: Bozen Südtirol–Villach 3–1, Innsbruck–Linz 0–5, Salzburg–Graz 3–2, Vienna Capitals–Medvescak Zagreb 5–0, Znojmo–Klagenfurt 8–4