A nyolc között összecsap Kanada és Oroszország

2010.05.18. 22:37
Malkinék Finnországot is elsöpörték (Fotó: Reuters)
A Németországban zajló A-csoportos jégkorong-világbajnokságon a címvédő Oroszország 5–0-ra kiütötte Finnországot, és csoportelsőként jutott a negyeddöntőbe, ahol az olimpiai bajnok Kanadával találkozik. A másik csoportban Svédország szintén 5–0-ra verte meg Svájcot.

OROSZORSZÁG–FINNORSZÁG

A délutáni mérkőzéseken már eldőlt, hogy Kanada zár az F-csoport negyedik helyén, így az E-csoport esti rangadója, az Oroszország–Finnország mérkőzés volt hivatott dönteni arról, melyik válogatott találkozik a negyeddöntőben az olimpiai bajnokkal.

A találkozó előtt az oroszok álltak az E-csoport első helyén, három ponttal megelőzve a finneket, azonban az „oroszlánoknak" volt még esélyük csoportjuk élén zárni, ugyanis azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény rangsorol. Az első harmad vége felé a címvédő Oroszország szerezte meg a vezetést: két rosszul eltalált lövést követően éppen Szergej Fjodorov elé került a korong, aki közelről a finnek ketrecébe lőtt.

A második harmad vége felé közeledve Jevgenyij Malkin növelte az oroszok előnyét: a Pittsburg Penguins klasszisa Petri Vehanen lábai között lőtte a korongot a kapuba. A finn kapust ennek ellenére sem lehetett hibáztatni, hiszen percekkel korábban hatalmas bravúrral (talán a torna védését bemutatva) hárította Malkin egy korábbi próbálkozását.

Finnország fel sem ocsúdott a második orosz gólt követően, amikor is Nyikolaj Kuljomin is betalált, eldöntve ezzel a mérkőzést, és bebiztosítva a címvédő első helyét az E-csoportban. A harmadik harmadban az oroszok újabb két góllal tették teljessé a gálát. Oroszország a negyeddöntőben Kanadával találkozik.

SVÉDORSZÁG–SVÁJC

Az F-csoportban szintén a két éllovas csapott össze egymással: mind Svédország, mind Svájc kilenc ponttal várhatta az esti mérkőzést, abban a tudatban, hogy a győztesre Dánia, a vesztesre pedig a házigazda Németország vár majd a legjobb nyolc között.

A svédek Magnus Pääjärvi-Svensson góljának köszönhetően előnnyel kezdhették a második játékrészt, és a fordulás után hamar rövidre zárták a találkozót: alig három perc alatt újabb két gólt ütöttek, ezzel bebiztosították csoportelsőségüket. Svédország a folytatásban Dániával, Svájc pedig Németországgal találkozik.

JÉGKORONG-VB, NÉMETORSZÁG
KÖZÉPDÖNTŐ
E-CSOPORT
Oroszország–Finnország 5–0 (1–0, 2–0, 2–0 )
Gólszerzők: 16:42 Fjodorov (Szjomin, Ovecskin – emberelőnyből, 1–0), 33:52 Malkin (Kovalcsuk, Goncsar – emberelőnyből, 2–0), 34:02 Kuljomin (Afinogenov, Aniszimov, 3–0), 42:15 Jemelin (Kovalcsuk, 4–0), 42:55 Afinogenov (Kulikov, 5–0)
F-CSOPORT
Svédország–Svájc 5–0 (1–0, 2–0, 2–0 )
Gólszerzők: 3:02 Pääjärvi-Svensson (Martensson, 1–0), 20:48 Harju (Karlsson, Ericsson, 2–0), 23:40 Hedman (Martensson, 3–0), 46:53 Pettersson (Ericsson, 4–0), 44:41 Pääjärvi-Svensson (Martensson, Nilson, 5–0)