EBEL: hosszabbításban nyert a Fehérvár

2018.09.28. 22:10
Hosszabbításban nyert a Fehérvár (Fotó: Fehérvár AV19)
Tizenöt másodperccel a szétlövés előtt szerezte meg a győztes gólt Dornbirnban az AV19. Győzelmével a negyedik helyen áll a fehérvári jégkorongegyüttes az EBEL-ben.

A fordulót megelőzően második helyen álló Dornbirn szerzett vezetést az AV19 ellen Jerome Leduc távoli lövésével a 14. percben (1–0).

A második harmadik közepén egyenlített a Volán. A fehérvári együttes előnyben támadhatott, Jonathan Harty lövése után a kapuvasról kijövő korong megpattant egy dornbirni korcsolyán, onnan pedig a kapuba csorgott (1–1). A 34. percben Szabó Dániel – ismét csak emberelőnyben született – góljával a vezetést is megszerezte az AV19 (1–2).

A záró periódusban viszont ismét csak a hazaiak tudtak kapuba találni, korongszerzés után Michael Parks egalizált kicsivel kevesebb mint hét perccel a vége előtt (2–2).

Jöhetett a hosszabbítás, amelyből tizenöt másodperc volt csak hátra, amikor Harty látványos szóló végén megszerezte a Fehérvár bónuszpontot érő győztes találatát (2–3).

Az AV19 győzelmével továbbra is a bajnokság negyedik helyén áll.