NHL: nem sikerült Price-nak és a Montrealnak a csúcsbeállítás

MTI MTIMTI MTI
2016.11.16. 08:39
Először kapott ki a listavezető Montreal Canadiens az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) 2016–2017-es idényében, amikor Carey Price állt a kapuban. A kanadai gárda kedden hosszabbításban szenvedett vereséget a vendég Florida Pantherstől.

A kanadai gárda kedden hosszabbításban szenvedett vereséget a vendég Florida Pantherstől. A mindent eldöntő gól érdekes körülmények között esett: Aaron Ekbladnak lövés közben eltörött a
botja, a korong így nem a várt helyre tartott, ráadásul még irányt is váltott a blokkolni igyekvő, féltérdre rogyott védő lábán, így Price nem védhetett.

Price a szezonbeli első tíz mérkőzésén nyert, és ha most is győztesen hagyta volna el a jeget, akkor beállítja George Hainsworth 1927. február 24. és március 24. közötti sorozatban 11 diadalból álló klubcsúcsát.

NHL-rekordbeállítás lett volna, ha a Canadiens az első 11 hazai találkozóját megnyeri, ám ez a sorozat is tíz győzelemnél ért véget.

A Winnipeg Jets 4–0-ra verte csoportriválisát, a legutóbb 2015-ben Stanley Kupa-győztes Chicago Blackhawkst. Connor Hellebuyck mind a 27 lövést védte, míg Patrik Laine 12 góljával vezeti a listát. Josh Morrissey élete első NHL-találatát szerezte.

A Tampa Bay Lightning úgy verte 4–3-ra a házigazda Detroit Red Wingst, hogy a győztes gólt Nyikita Kucserov ütötte 1:10 perccel a vége előtt. A vendégek sztárja, Steven Stamkos az első harmadban
lábsérülést szenvedett.

A Toronto Maple Leafsben James van Riemsday mesterhármasa mellett egy gólpasszal, Tyler Bozak négy gólpasszal, míg az újonc Mitch Marner egy góllal és két gólpasszal járult hozzá a Nashville
Predators feletti 6–2-es diadalhoz.

A St. Louis Blues a harmadik harmad elején ütött két gyors góllal verte a Buffalo Sabrest, amivel véget ért három vereségből álló sorozata, és megszakítás nélkül kilencedik alkalommal bizonyult jobbnak riválisánál.

A Colombus Blue Jackets immár hat hazai találkozó óta nem talál legyőzőre, most a Washington Capitals volt a szenvedő fél, míg a legutóbb 2014-ben bajnok Los Angeles Kings sorozatban negyedszer kapott ki. Az előző idény legjobb nyugati csapata, a San Jose Sharks 1-0-ra kikapott a Carolina Hurricanes vendégeként, így három siker után először szenvedett vereséget, Cam Ward mind a 22 lövést hatástalanította.

A Calgary Flamesnek is egyetlen találat elegendő volt, hogy nyerjen a Minnesota Wild otthonában, Chad Johnson ugyanis az összes, szám szerint 27 lövést védte. A Vancouver Canucks a New
York Rangers elleni hazai 7-2-es vereséggel a nyugati főcsoport utolsó előtti helyére csúszott vissza, és az edző, Willie Desjardins állása egyre inkább veszélyben van. A Rangers az utóbbi kilenc fellépésén nyolcszor nyert, és két pontra megközelítette a Montrealt.