Ligue 1: idegenben nem megy – a PSG simán kikapott Monacóban

B. Á., V. Á.B. Á., V. Á.
2022.03.20. 15:07
Wissam Ben Yedder duplázott a PSG ellen (Fotó: AFP)
A Monaco 3–0-ra legyőzte az éllovas PSG-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 29. fordulójában.

Alaposan bekezdett a Monaco a Lionel Messit betegség miatt nélkülöző PSG ellen, az első negyedórában több lehetőséget is elpuskázó hazaiak végül a 25. percben szerezték meg a vezetést: Youssouf Fofana jobbról érkező beadása után az ötösnél feltűnő Wissam Ben Yedder lőtt a rövid sarokba (1–0).

A Monaco könnyen megduplázhatta volna az előnyét, a PSG csupán a játékrész végén tért kissé magához, ám újabb gól nem született a szünet előtt. A folytatásban lassítottak a csapatok, a hazaiaknak megfelelt a kényelmes tempó, míg a párizsiak nem tudtak igazán felpörögni.

Az állóvizet végül a hercegségbeliek remek támadása és második találata kavarta fel, Kevin Volland szakította meg a régóta elhúzódó góltalansági sorozatát (2–0).

A kegyelemdöfést Ben Yedder adta meg, a francia válogatott támadó egy szerencsés kimenetelű tizenegyessel állította be a 3–0-s végeredményt.

A PSG sorozatban a harmadik idegenbeli bajnokiját bukta el, ennek ellenére nem kell aggódnia: előnye 12 pont a Marseille, s 13 pont a Metzet 6–1-re kiütő Rennes előtt.

A Rennes sorozatban ötödször nyert, ezeken a találkozókon összesen 20 gólt szerezve.

Egyre nagyobb bajban a sereghajtó Bordeaux, amely a 16. percben kétgólos hátrányban volt a Montpellier ellen, azonban a második félidőt kettős emberelőnyben kezdhette – ám így sem tudott betalálni az első félidőben büntetőt is hibázó együttes.

FRANCIA LIGUE 1
29. FORDULÓ
Monaco–PSG 3–0
(Ben Yedder 25., 84. – a másodikat 11-esből, Volland 68.)
Angers–Brest 1–0 (Bufal 39. –11-esből)
Bordeaux–Montpellier 0–2 (Wahi 11., Mollet 16.)
Lorient–Strasbourg 0–0
Rennes–Metz 6–1 (Terrier 18. –11-esből, 27., Guirassy 40., 54., 64., H. Traoré 59., ill. Mafouta 87.)
Reims–Lyon 0–0

Olympique Marseille–Nice 2–1 (Milik 45+3. – 11-esből, Bakambu 89., ill. Lemina 90+2.)