Ligue 1: a 97. percben lőtt góllal óvta meg nagy sorozatát a PSG

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.02.25. 19:21
Goncalo Ramos az egyenlítő gólja után (Fotó: AFP)
Közel volt a szakadás, de végül sorozatban a 18. bajnoki mérkőzésén sem kapott ki a Paris Saint-Germain: a párizsiak a 97. percben értékesített tizenegyessel mentették 1–1-re a Rennes elleni hazai mérkőzést a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 23. fordulójának vasárnapi játéknapján, és őrzik tetemes előnyüket a tabella élén.

PSG–RENNES 1–1

Kylian Mbappé először lépett pályára a Parc des Princes közönsége előtt azóta, hogy bejelentette: nyáron távozik. Nem fogadták árulóként – a L'Équipe külön hírt is szentelt ennek –, a megszokott szeretetteljes köszöntésben részesítette a publikum, más kérdés, hogy a világbajnoknak nem nagyon ment a játék, egy óra elteltével lecserélte Luis Enrique.

(A mérkőzés után megkérdezték a spanyol mestert, miért cserélte le olyan korán Mbappét. A válasz a L'Équipe szerint: „Nagyon egyszerű, előbb-utóbb hozzá kell szoknunk a nélküle való játékhoz. A jövőben is ehhez tartom magam. Ha szeretném, hogy játsszon, játszani fog, ha nem ez lesz a helyzet, akkor meg nem.”)

A PSG mezőnyfölényben futballozott, az első félidő derekán mégis a Rennes szerezte meg a vezetést: a térfél közepéről meginduló Amin Guiri négy párizsi játékost fűzött föl, mielőtt 13 méterről, jobb külsővel a hosszú felsőbe emelt, 0–1 (VIDEÓ ITT!).

Az utóbbi hetekben remek formába lendülő bretonok szervezett futballal őrizték előnyüket, aztán a hajrában mégis kicsúszott a kezükből két pont – nem akármilyen körülmények között.

A 86. percben Mbappé cseréje, Goncalo Ramos tizenegyest harcolt ki, azonban a VAR-szoba eszmecserére hívta Bastien Dechepy játékvezetőt, aki megtekintette a felvételt, majd visszavonta ítéletét – és sárga lapot mutatott fel Ramosnak műesésért.

A portugál támadónak nem ez volt az utolsó cselekedete. A 96. percben ismét bejelentkezett a VAR-szoba, Dechepy bíró ismét megnézte, amit meg kellett néznie, és ezúttal a PSG jól jött ki a filmezésből: megint Goncalo Ramos volt a szenvedő fél, Steve Mandanda kapus belépőjét szabálytalannak látta a játékvezető, jöhetett a tizenegyes, amelyet a sértett ki is használt, 1–1.

A 97. percben értékesített büntető révén a PSG megőrizte immár 18 forduló óta tartó veretlenségi sorozatát, míg a Rennes hat győzelem után vesztett pontokat.

MARSEILLE–MONTPELLIER 4–1

Rosszul indult a Gennaro Gattuso helyét átvevő új marseille-i vezetőedző, Jean-Louis Gasset bajnoki bemutatkozása, hiszen a Montpellier – amelyben egész játékoskarrierjét töltötte, és amelyet később kétszer irányított vezetőedzőként – a jordániai Musza al-Tamari góljával már az 5. percben vezetést szerzett.

Aztán a szünetre már fordult az állás, és elsősorban a duplázó Pierre-Emerick Aubameyangnak köszönhetően az OM simán nyert. A marseille-i csapat hat forduló után nyert újból bajnokit, Gasset a nemzetközi porond után a bajnokságban is győzelemmel debütált.

LIGUE 1
23. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
PSG–Rennes 1–1 (G. Ramos 90+7. – 11-esből, ill. Guiri 33.)
Olympique Marseille–Montpellier 4–1 (I. Ndiaye 31., Aubameyang 43., 62. – a másodikat 11-esből, F. Sacko 82. – öngól, ill. Al-Tamari 5.)