Vb 2014: magabiztos favoritok, Kanadát hét góllal leigázták

2012.10.17. 07:00
Kanada padlót fogott Hondurason (fotó: Reuters)
A CONCACAF-zónában is folytatódtak a labdarúgó-világbajnoki selejtezők: a favoritok közül az Egyesült Államok és Mexikó is otthon aratott kétgólos győzelmet. Costa Rica 7–0-ra intézte el Guyanát, ám meglepő módon nem ez volt az egyetlen, hasonló különbségű győzelem, Kanada ugyanis kiütéses, 8–1-es vereséget szenvedett Honduras vendégeként.

Kialakult az utolsó selejtezőkör mezőnye a CONCACAF-zónában. Az 1. csoportban az utolsó fordulóban a favorit Egyesült Államok, Jamaica páros tagjainak egyaránt hazai pályán kellett nyerniük, és meg is tették ezt, így Guatemala ugyan összességében remekül helytállt a négyesben, végül is rosszabb gólkülönbsége miatt alulmaradt.

A 2. csoportban ugyan Salvadornak volt még halvány esélye az életben maradásra, ám ehhez Mexikóban kellett volna győznie, míg Guyanának Costa Rica vendégeként kellett volna nyernie – egyikre sem volt igazán esély, sőt Costa Rica hetet vágott, míg Mexikó hibátlan teljesítménnyel jutott tovább a csoportból.

Hét gól volt a különbség a Honduras–Kanada meccsen is, pedig a vendégeknek egy pont elég lett volna a továbblépéshez, ehhez képest 8–1-re kikaptak... Győzelmével Honduras megnyerte a csoportot, mögötte – rosszabb gólkülönbségével – a második helyen Panama jutott tovább a negyedik körbe.

VB 2014
ÉSZAK- ÉS KÖZÉP-AMERIKA, KARIBI TÉRSÉG, 3. SELEJTEZŐKÖR, 6. FORDULÓ
1. CSOPORT
Jamaica–Antigua és Barbuda 4–1 (Phillips 16., Nosworthy 17., Richard 78., 88., ill. Griffith 61.)
Egyesült Államok–Guatemala 3–1 (Bocanegra 10., Dempsey 18., 36., ill. C. Ruiz 5.)
2. CSOPORT
Costa Rica–Guyana 7–0 (Brenes 10., 48., Gamboa 14., Saborío 51. – 11-esből, 76., Bolanos 60., Borges 71.)
Mexikó–Salvador 2–0 (Peralta 65., J. Hernández 85.)
3. CSOPORT
Honduras–Kanada 8–1 (Bengtson 7., 16., 82., Costly 28., 48., 88., M. Martínez 32., 59., ill. Hume 76.)
Kuba–Panama 1–1 (A. Gómez 38., ill. Barahona 76.)

4. Kuba 6 1 5 1–10 1
A hat csapatból az első három helyezett jut majd ki a brazíliai tornára, a negyedik pótselejtezőt vív az óceániai selejtezőcsoport győztesével.