Rooney betalált, de Suárez duplázott, Uruguay megverte Angliát

2014.06.19. 20:54
Luis Suárez, a nap hőse (Fotó: Action Images)
Luis Suárez a kiesés szélére sodorta duplájával Angliát: 2–1-re győzött Uruguay a brazíliai vb D-csoportjának 2. fordulójában.

D-CSOPORT, 2. FORDULÓ

URUGUAY–ANGLIA 21
Sao Paulo
, Arena Corinthians, 62 575 néző. Vezette: Carballo (spanyol)
URUGUAY:
Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Á. Pereira – Á. González (Fucile, 79.), Arévalo Ríos, Lodeiro (Stuani, 67.), Cr. Rodríguez – Cavani, L. Suárez (Coates, 88.). Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez
ANGLIA:
Hart – G. Johnson, Jagielka, G. Cahill, Baines – Gerrard, Henderson (R. Lambert, 87.) – Sterling (Barkley, 64.), Rooney, Welbeck (Lallana, 71.) – Sturridge. Szövetségi kapitány: Roy Hodgson
Gólszerző: L. Suárez (39., 85.), ill. Rooney (75.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A nap legizgalmasabbnak ígérkező világbajnoki mérkőzése előtt a legnagyobb várakozások az uruguayi gólgép, Luis Suárez pályára lépését övezték, miközben a több alapemberét elveszítő uruguayi védelemmel angol oldalról Raheem Sterling, Daniel Sturridge, Wayne Rooney és Danny Welbeck nézett farkasszemet. A több liverpooli csapattársa ellen mérkőző Suárez majdnem meseszerű visszatérést produkált, ugyanis a találkozó legelején kis híján szögletből volt eredményes; de Rooneynak sem sok hiányzott a gólszerzéshez, szabadrúgása csak centiméterekkel a jobb felső fölött suhant el. Cristian Rodríguez 16 méteres lövése szinte súrolta a lécet egy perc múlva, azaz egyáltalán nem tapogatózó játékkal telt a nyitó negyedóra.

Az első félóra végén Edinson Cavani is hallatott magáról, ám ő sem volt pontosabb, majd Rooney szomorúan konstatálhatta, hogy nem tudja lerázni magáról személyes vb-átkát, a góltalanságot, mert fél méterről a lécre fejelte Steven Gerrard beadását.

A 36. percben bezzeg nem volt kegyelem Joe Hart számára: Cavani beadását Luis Suárez „előírásszerűen" bólintotta a hálóba. 1–0!

Szinte „támadásfordultából" válaszolhattak volna az angolok, de Fernando Muslera szögletre tolta Sturridge szélről leadott lövését.

Egyáltalán nem oroszlánként tértek vissza a szünetről a „háromoroszlánosok", Cavani is kis híján a kapuba tekert egy szögletet, majd kihagyott egy ordító helyzetet, a másik oldalon pedig Rooneyt viccelte meg Muslera.

Roy Hodgson cserélt elsőként, Sterlinget Ross Barkley váltotta, Welbecket pedig Adam Lallana, míg kollégája, Oscar Tabárez Nicolás Lodeiro helyére Christian Stuanit küldte be.

A 75. percben aztán történelmi pillanatot láthattunk, hiszen Wayne Rooney véget vetett közel 800 perces vb-góltalansági szériájának, Glen Johnson passzát két lépésről a kapuba vágva. 1–1!

Sturridge kihasználhatta volna az uruguayiak kissé sokkos állapotát, de újabb helyzetét is elrontotta. Luis Suárez bezzeg megmutatta, mitől világklasszis: a 85. percben gólt szerzett a második lehetőségéből is. 2–1! Nem mellesleg a gólpasszt liverpooli csapattársától, a labdát fejjel rossz helyre csúsztató Gerrardtól kapta...

Beküldte Hodgson a végére Rickie Lambertet is, de már helyzetig sem jutottak az angolok, akik az újabb vereséggel a kiesés szélére sodródtak. Bár nem ment be a szöglete az elején, mégiscsak meseszerű lett végül Suárez visszatérése.

Anglia pedig még soha nem indult két egymást követő vereséggel vb-ken...

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA NÉZHETI MEG!

Anglia
Kapusok: 1 Joe Hart (Manchester City), 13 Ben Foster (West Bromwich Albion), 22 Fraser Forster (Celtic – skót)
Védők: 3 Leighton Baines (Everton), 5 Gary Cahill (Chelsea), 6 Phil Jagielka (Everton), 2 Glen Johnson (Liverpool), 16 Phil Jones (Manchester United), 23 Luke Shaw (Southampton), 12 Chris Smalling (Manchester United)
Középpályások: 4 Steven Gerrard (Liverpool), 21 Ross Barkley (Everton), 14 Jordan Henderson (Liverpool), 20 Adam Lallana (Southampton), 8 Frank Lampard (Chelsea), 17 James Milner (Manchester City), 15 Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal), 19 Raheem Sterling (Liverpool), 7 Jack Wilshere (Arsenal)
Támadók: 18 Rickie Lambert (Southampton), 10 Wayne Rooney (Manchester United), 9 Daniel Sturridge (Liverpool), 11 Danny Welbeck (Manchester United)
Szövetségi kapitány: Roy Hodgson

Uruguay
Kapusok: 1 Fernando Muslera (Galatasaray – török), 23 Martín Silva (Vasco da Gama – brazil), 12 Rodrigo Munoz (Libertad – paraguayi)
Védők: 2 Diego Lugano (West Bromwich Albion – angol), 3 Diego Godín (Atlético Madrid – spanyol), 13 José María Giménez (Atlético Madrid – spanyol), 22 Martín Cáceres (Juventus – olasz), 16 Maxi Pereira (Benfica – portugál), 4 Jorge Fucile (Porto – portugál), 19 Sebastián Coates (Nacional)
Középpályások: 17 Egidio Arévalo (Monarcas Morelia – mexikói), 5 Walter Gargano (Parma – olasz), 15 Diego Pérez (Bologna – olasz), 20 Álvaro González (Lazio – olasz), 6 Álvaro Pereira (Sao Paulo – brazil), 7 Cristian Rodríguez (Atlético Madrid – spanyol), 18 Gastón Ramírez (Southampton – angol), 14 Nicolás Lodeiro (Botafogo – brazil)
Támadók: 9 Luis Suárez (Liverpool – angol), 21 Edinson Cavani (PSG – francia), 10 Diego Forlán (Cerezo Oszaka – japán), 11 Christian Stuani (Espanyol – spanyol), 8 Abel Hernández (Palermo – olasz)
Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez