Vb 2022: sötét alakok – a labdarúgó-vb-k híres jelenetei

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2022.11.13. 12:03
A katari labdarúgó-világbajnokság felvezetéseként a második kvízjátékunkban a vb-k történetének leghíresebb jeleneteiből válogattunk. Önnek fel kell ismernie a képet, amelyből néhány alakot besötétítettünk, és válaszolnia kell a feltett kérdésre, amit az adott kép alatt olvashat. A választ be kell gépelnie a jelzett helyre. Jó játékot!

Ez a Nemzeti Sport Online 99. kvízjátéka. A korábbiakhoz kattintson ide!kattintson ide!

A játék megkezdéséhez kattintson ide vagy a képre!

Az eredeti képeket megnézheti ennek a cikknek az alján (ajánlott a játék után).

A játék megkezdéséhez kattintson a képre!

.

.

.

Az eredeti képek:

Roberto Baggio és Cláudio Taffarel az 1994-es vb-döntőben Baggio kihagyott tizenegyese után, ami a brazilok győzelmét jelentette
Peter Shilton és Diego Maradona az 1986-os vb-n lejátszott Argentína–Anglia (2–1) negyeddöntőben
Rudi Völler és Frank Rijkaard a híres leköpős jelenetben az NSZK–Hollandia nyolcaddöntőben az 1990-es vb-n.
A kameruni Roger Milla táncol az 1990-es vb-n
A francia Patrick Battiston és a nyugatnémet Harald Schumacher ütközése előtti pillanat a vb-k történetének egyik legdurvább szabálytalansága során 1982-ben.

A Mazinho, Bebeto, Romário hármas ünnepli Bebeto gólját a hollandok ellen az 1994-es vb-n. Két nappal korábban született meg Bebeto fia, a később szintén labdarúgóvá váló Mattheus Oliveira

A 2006-os vb döntőjében Zidane lefejelte az őt felbosszantó Materazzit. A francia piros lapot kapott, és az olaszok tizenegyesekkel megnyerték a világbajnokságot
Az uruguayi Luis Suárez kezezése a 121. percben a Ghána elleni negyeddöntőben a 2010-es vb-n 1–1-es állásnál. A piros lap után Asamoah Gyan kihagyta a büntetőt, és tizenegyesekkel Uruguay jutott tovább
A holland Robin van Persie fejes gólja a 2014-es vb csoportmeccsén a spanyolok ellen 5–1-re megnyert meccsen
Az „évszázad védése”, amelyet az angolok kapusa, Gordon Banks mutatott be Pelé fejese után az 1970-es vb-n