Vb 2022: Dél-Korea könnyedén nyert és kijutott a világbajnokságra

2022.02.01. 17:25
1986 óta sorozatban tizedjére jutott ki Dél-Korea (Fotó: AFP)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság ázsiai selejtezőjének keddi játéknapján Dél-Korea Dubajban 2–0-ra legyőzte a pályaválasztó Szíriát és így kijutott a katari tornára.

A háborús helyzet miatt az Egyesült Arab Emírségekben, Dubaiban rendezett találkozón Szíria mindössze egyszer találta el a kaput, s azt is érvénytelenül: a 10. percben góljukat les miatt nem adta meg a játékvezető. A fölényben játszó Dél-Korea pedig a második félidőben szerzett két találattal kivívta a november 21. és december 18. közötti katari világbajnokságon való részvételét.

A dél-koreai csapat 11. alkalommal vehet részt a vb-n, 1986-tól kezdve sorozatban tizedszer.

Az ázsiai selejtező harmadik szakaszának folytatására, egyben zárására március végén kerül sor.

A csoportokból az első két helyezett jut ki a vb-re, a két harmadik kontinentális pótselejtezőt játszik egymással, a párharc győztese pedig részt vesz az interkontinentális pótselejtezőn, amelyen a dél-amerikai 5. helyezett lesz az ellenfél a részvételért. Az A-csoportból Irán már korábban biztosította helyét, ebben a hatosban a kontinentális pótselejtezőt érő harmadik hely kérdése nem dőlt még el.

6. Szíria 8 2 6 5–15 –10 2

A B-csoportban Japán rangadót nyert Szaúd-Arábia ellen (2–0), Ausztrália viszont két pontot elhullajtott a kétszer is egyenlítő Ománnal szemben, így lépéshátrányba került a csoport első két helyezettje mögött a világbajnoki szereplésért folyó harcban. A következő fordulóban az ausztrálok otthon a japánokkal csapnak össze március végén.