Vb 2018: a szünet után indult be az elefántcsontparti henger

2017.09.02. 20:58
Zambia a duplázó Brian Mwila vezérletével 3–1-re legyőzte Algériát a 2018-as labdarúgó-világbajnokság afrikai selejtezősorozatában. A vendégek a szépítő góljukat követően emberelőnybe kerültek, de újabb gólt ezt követően már csak a tíz emberrel küzdő hazaiak tudtak szerezni. Sikerével Zambia a második helyre kapaszkodott – az oda-visszavágós csoportmérkőzések után viszont csak az első jut ki Oroszországba.

Elefántcsontpart a második félidőben darálta be a két iksszel kezdő Gabont, így visszavette a vezetést Marokkótól.

VB-SELEJTEZŐK
AFRIKAI ZÓNA
3. FORDULÓ
B-CSOPORT
Zambia–Algéria 3–1
(Mwila 6., 33., Mwepu 89., ill. Brahimi 55.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Nigéria–Kamerun 4–0 (Ighalo 29., Mikel 42., Moses 55., Iheanacho 76.)

(Gradel 53., Doumbia 77., 83.)
Marokkó–Mali 6–0 (Zijeh 19. – 11-esből, 61., Butaib 27., Hakimi 72., Fajr 86., Mahi 90.)

Szenegál–Burkina Faso 0–0

Zöld-foki-szigetek–Dél-Afrika 2–1 (Rocha 33., 38. – a másodikat 11-esből, ill. Rantie 14.)