Vb 2018: C. Ronaldo négyet vágott, Feröer nyert Lettországban

2016.10.07. 22:40
Cristiano Ronaldo a 4. percre eldöntötte a meccset (Fotó: Action Images)
A magyar válogatott vb-selejtezős csoportjában Portugália 6–0-ra legyőzte Andorrát, míg Feröer 2–0-ra nyert Lettországban.

A Svájcban kétgólos vereséget szenvedő Európa-bajnok kezdőjébe visszatért Cristiano Ronaldo a sérülése után, és gyakorlatilag a 4. percre le is rendezte az Andorra elleni meccset, előbb lábbal, majd fejjel volt eredményes (2–0).

A szünet előtt Joao Cancelo, a fordulást követően ismét Ronaldo volt eredményes (4–0), majd a Real klasszisa emberelőnyben is szerzett egy gólt (5–0).

Jordi Rubiót a 62. percben állította ki a játékvezető, a 71. percben pedig már kilencen voltak csak a vendégek, miután Marc Rebes is pirosat kapott.

A hajrában még André Silva is eredményes volt, így a portugálok 6–0-ra nyertek.

Megszerezte első győzelmét Feröer is, 2–0-ra nyert Lettországban, így két forduló után négy ponttal áll!

VB-SELEJTEZŐK
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Portugália–Andorra 6–0 (Cristiano Ronaldo 2., 4., 47., 68., Joao Cancelo 44., André Silva 86.)
Lettország–Feröer 0–2 (Nattestad 19., Edmundsson 70.)