Eb 2024: kazah, dán és szlovén győzelem, Dánia a csoport élén

2023.09.10. 22:50
Ezt azért kevesen látták jönni: a kazahok oda-vissza legyőzték az északíreket (Fotó: Getty Images)
Kazahsztán a júniusi, idegenbeli mérkőzés után hazai pályán is legyőzte Észak-Írországot a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőinek H-csoportjában, amelyben Dánia állt az élre azzal, hogy Helsinkiben megverte Finnországot. A csoport utolsó szeptemberi mérkőzésén Szlovénia könnyedén nyert San Marino vendégeként.

KAZAHSZTÁN–ÉSZAK-ÍRORSZÁG

A két csapat előző mérkőzéséhez hasonlóan most is az északíreknél volt többet a labda, viszont helyzetkihasználásból ismét a kazahok vizsgáztak jelesre: a 27. percben Makszim Szamorodov átlövése a kapuban kötött ki (VIDEÓT ITT), majd a gólszerző a kapu torkában tudott menteni a szünet előtt. A vendégek végigtámadták a második félidőt, de gólt nem tudtak szerezni: Kazahsztán hat meccsen négy győzelmet elkönyvelve 12 ponttal áll a H-csoport negyedik helyén. 1–0

FINNORSZÁG–DÁNIA

A szervezett, robusztus védekezésre, illetve a kontrázásra építő finnek otthonában végig fölényben játszott Dánia, de csupán a hajrában tudta feltörni a hazai reteszt: a 86. percben Pierre-Emile Höjbjerg 25 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (VIDEÓ ITT). Győzelmével a dán csapat a csoport élére áll, míg a második hely a szlovéneké lett – tekintve, hogy nyugati szomszédaink San Marinóban léptek pályára. 0–1

SAN MARINO–SZLOVÉNIA

A szlovének az előzetes várakozásoknak megfelelően ún. „sörmeccset” játszottak a világ egyik leggyengébbjeként számon tartott San Marino otthonában. Nyugati szomszédaink fél gőzzel is négyet gurítottak a miniállamnak – Vipotnik, Mlakar, Lovric és Karnicnik talált be –, ezzel pedig pontszámban utolérték a dánokat. 0–4