A Trabzonspor simán győzött a Crvena zvezda ellen

2022.09.15. 18:40
Török öröm, a Tranbzonspor hazai pályán szerezte első csoportkörös győzelmét az idényben (Fotó: AFP)
Az Európa-liga H-csoportjának második körében a török bajnok Trabzonspor hazai pályán 2–1-re legyőzte a szerb bajnok Crvena zvezdát.

EURÓPA-LIGA
2. FORDULÓ
H-CSOPORT
TRABZONSPOR (török)–CRVENA ZVEZDA (szerb) 2–1 (1–0)
Trabzon, Medical Park Stadion. Vezette: Stegemann (német)
TRABZONSPOR: Cakir – Jens Larsen (V. Hugo, 69.), Bartra, Denswil, Elmali – Hamsík (Bardi, 61.), Sziopisz – Bakaszetasz – Trézégé, Maxi Gómez (Ömür, 61; Lahtimi, 79.), Djaniny (Bozok, 79.). Vezetőedző: Abdullah Avci
CRVENA ZVEZDA: Borjan – Erakovics, Dragovic, N. Milunovics, Rodics – G. Kanga (Pankov, 84.), Kangwa, S. Sanogo (I. Mustapha, 59.), Srnics (Katai, a szünetben) – Bukari (V. Nikolics, 70.), Pesics (Kalifa Coulibaly, 59.). Vezetőedző: Milos Milojevics
Gólszerző: Hamsík (16.), Trézégé (68.), ill. V. Nikolics (89.)
Kiállítva: Kangwa (63.)

A csoport másik mérkőzésén:Monaco–Ferencváros 0–1

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hamar döntésre akarta vinni a találkozót a török bajnok Trabzonspor, amely már az első perctől kezdve kapuja elé szorította a Crvena zvezdát. A szerbek alig-alig tudtak átjutni a felezővonalon, igaz, amikor eljutottak a törökök 16-osa elé, könnyen zavarba hozták a hazai védelmet. A 16. percben viszont a hazai fölény érett góllá, Trézégé beadását követően Hamsík üresen érkezett a hosszú oldalon, és három méterről a kapuba fejelt. Az első félidő és talán a mérkőzés legnagyobb helyzete a 33. percben adódott a szerbek előtt, de Bukari lövését Cakir kapus bravúrral tolta szögletre.

A második játékrészben sem változott sokat a játék képe, a labda nagyrészt a szerbek térfelén volt. A 63. percben Bakaszetasz tolta volna meg a labdát Kangwa mellett, de a zambiai rátartott a lábára, amiért megkapta második sárga lapját, és a kiállítás sorsára jutott. A Trabzonspor nem teketóriázott sokat, öt percen belül megszerezte a második találatot is. A 68. percben labdaszerzést követően Trézégé lőtt 13 méterről a bal felső sarokba. A hajrában továbbra is a törökök támadtak többet, de a harmadik góljukat nem tudták megszerezni, ellenben a Cz – kicsit váratlanul – a 89. percben Nikolics révén szépíteni tudott. 2–1

Két fordulót követően a Trabzonspor három ponttal áll a csoportban, a Crvena zvezda még nyeretlen.

Hamsík góljával szerezte meg a vezetést a Trabzonspor az első félidőben (Fotó: AFP)