El: a Sevilla, a Basel és a Celtic továbbment, ikszeltek a „magyaros” csapatok

2019.11.07. 20:49
A Celtic a 95. percben szerzett góllal nyert Rómában és ezzel tovább is jutott a csoportjából (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga legjobb 32 csapata közé jutott a Sevilla és az FC Basel. A spanyol rekordgyőztes 5–2-re nyert a 4. fordulóban a Dudelange otthonában, a svájci csapat odahaza is megverte a Getefét. A Celtic is készülhet a következő körre, mivel a 95. percben szerzett góllal 2–1-re nyert a Lazio vendégeként.

A-CSOPORT

Az ötszörös győztes Sevilla számára egyszerű volt a képlet, ha nyer a Dudelange vendégeként is, akkor már biztosan továbbjut a csoportjából. A luxemburgi együttesnek az első negyedórát sikerült kihúznia, a 17. percben viszont beindult a sevillai góltermelés, Munasz Dabbur és Munir egyaránt két találattal jelentkezett, a 36. percre kiütve az ellenfelet (0–4). A második félidőben a korábbi barcelonai szélső megszerezte harmadik gólját is, a hazaiak pedig Danel Sinani duplájával kozmetikáztak a hajrában (2–5). A csoport másik meccsén a Qarabag hiába vezetett idegenben az APOEL ellen, a ciprusiak fordítottak (2–1), így teljesen nyílt a második hely sorsa.

B-CSOPORT

A „magyaros” B-csoportban Holender Filip és Vécsei Bálint is kezdőként lépett pályára a Luganóban a Malmö ellen (előbbit a 81. percben lecserélték), Kecskés Ákos viszont nem jutott szóhoz a gól nélküli döntetlennel záruló meccsen. A sérült Kádár Tamást nélkülöző Dinamo Kijev 1–1-et játszott az FC Köbenhavn vendégeként. A meccs krónikájához tartozik, hogy az első negyedóra végén Viktor Cigankov bal alsóra tartó büntetőjét Karl-Johan Johnsson védte.

C-CSOPORT

A Basel otthon is legyőzte a Getafét (2–1), ezzel biztosította a helyét a legjobb 32 csapat között, itt nagy harc lesz a Trabzonsport odahaza is legyőző Krasznodar (3–1) és a spanyol csapat között a második helyért

D-CSOPORT

Szünetben még biztos továbbjutónak látszott a PSV, amely egyetlen kapura tartó lövéséből szerzett vezetést a LASKotthonában – apró szépséghiba, hogy az is tizenegyesből jött össze a rutinos német védő, Daniel Schwaab révén (0–1). A második félidőben viszont a gólok számában is megmutatkozott az osztrákok mezőnyfölénye: a Linz 32 fejesig és lövőhelyzetig meg sem állt, s rendkívül magabiztos, 4–1-es sikert ért el az immáron öt tétmérkőzés óta nyeretlen eindhoveniekkel szemben.

Közben aSporting magabiztos, 2–0-s sikert ért el a sereghajtó, még csak pontot sem szerző Rosenborg otthonában. Érdekes módon a norvégok dolgozták ki a több helyzetet, a labdabirtoklásban is ellenfelük fölé nőttek, csak épp a fránya helyzetkihasználás – no meg Renan Ribeiro kapus – fogott ki rajtuk.

E–CSOPORT

A CFR a hajrában szerzett góllal 1–0-ra legyőzte a csoport utolsó helyén álló Rennes-t. A találkozóról bővebben itt olvashat! A csoport másik mérkőzésén ugyan a Lazio korán vezetést szerzett a Celtic ellen, a nagyon fontos három pont nem jött össze a rómaiaknak, sőt Olivier Ntcham 95. percben született góljának hála az egy sem (1–2). Érdekesség, hogy Ciro Immobile immáron a 15. találatát jegyezte az idényben, az öt topligában szereplő támadók közül egyedül a müncheni Robert Lewandowski (21) jár előtte ebben a mutatóban. Persze lehet, hogy egy győzelemért elcserélné a szép statisztikát – sőt… A Lazio négy mérkőzés után csupán három ponttal áll, így kifejezetten nehéz helyzetben van. A Celtic továbbjutott, a CFR-nek a hátralévő két fordulóban egyetlen pont kell ugyanehhez.

F-CSOPORT

Hiába szurkolhatott nagyon a szerdán Portugáliában döntetlent játszó Arsenal a Frankfurt sikeréért, a németek a 94. percben született Maxime Lestienne-találattal 2–1-re kikaptak a Standard Liege otthonában. Vereségével a német csapat visszacsúszott a csoport harmadik helyére, míg a belgák a három ponttal feljöttek a másodikra. Az Arsenal vezet, előnye magabiztos négy pont a riválisokkal szemben, de matematikailag még bőven nem biztos a helyzete, már csak azért sem, mert Standarddal és a Frankfurttal is játszik még.