Vívó-vb: a bronzért küzdhetnek a férfi párbajtőrözők

MTI/D. S. B.MTI/D. S. B.
2022.07.22. 15:13
Koch Mátéék nagyot küzdöttek, de nem bírtak a címvédő franciákkal (Fotó: Tumbász Hédi)
Az elődöntőben vereséget szenvedett, így utolsó mérkőzésén a bronzéremért küzdhet a magyar férfi párbajtőrcsapat a kairói vívó-világbajnokságon.

A Siklósi Gergely, Koch Máté, Nagy Dávid, Andrásfi Tibor négyes a dél-koreaiak elleni negyeddöntős sikert követően a címvédő franciákkal mérkőzött meg. Az ütközet az utolsó percekig szoros volt, bár szinte végig a franciák vezettek.

Nagy Dávid, 2:1-re kapott ki az egyéniben világ- és Európa-bajnok Yannick Boreltől, majd Siklósi 6:4-re a Kairóban kedden győztes, tavaly olimpiai bajnok Romain Cannone-tól. Andrásfi viszont javított a helyzeten, mert 4:1-re megverte Alexandre Bardenet-t, akit aztán le is cseréltek.

Cannone Nagyot is legyűrte 8:6-ra, majd Koch 2:2-t vívott Borellel, Siklósi pedig 4:4-et Alex Favával. Az utolsó kör előtt 21:23 volt az állás. Cannone aztán a harmadik asszóját is megnyerte, mégpedig 4:3-ra Andrásfi ellen, pedig az első tusokat utóbbi adta, és ezekkel menet közben 23:23-nál egyenlített.

A Nagy-Fava párharc 6:5-ös francia sikerrel zárult, majd 29:33-as állásnál következett a 2019-ben világbajnok, tavaly olimpiai ezüstérmes Siklósi és Borel asszója. A hátrány miatt sok idő nem volt az óvatoskodásra, nem lehetett kivárásra menni, és bár az elején a magyar párbajtőröző közelebb került ellenfeléhez, azután Borel adott fontos tusokat, a végéhez közeledve pedig nyolc találatig növelte a különbséget. Az utolsó asszó 12:8-lett a francia javára.

A magyarok a harmadik helyért az olimpiai bajnok japánokkal vívnak 16.15-től.