MTI
2018.10.23 12:22 Frissítve: 2018.10.23 12:23

Triatlon: Lukács kategóriagyőztes az Ironman-versenyen

Lukács Levente az összetettben az ötödik helyen végzett, kategóriájában, a 25-29 évesek között pedig az első lett a New Orleans-i Ironman 70.3-as középtávú versenyen.

A korábbi öttusázó, aki második éve triatlonozik, a 920 induló közül a harmadik helyen fejezte be az úszást, amelynek távját a szeles, hideg idő miatt 1900-ról 700 méterre rövidítették le – tájékoztatta a versenyző csapata az MTI-t. A 90 kilométeres kerékpározást 2 óra 26 perc alatt teljesítette, s feljött másodiknak. A félmaratoni futás során összetettben az ötödik helyre szorult vissza, kategóriájában viszont nem volt nála jobb.

Lukács Levente New Orleans-i eredményével indulási jogot szerzett a jövő évi Ironman 70.3-as világbajnokságra, amelyet Nizzában rendeznek.

2023.01.26 18:28:17

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

A könyv felépítése jól megkomponált: minden oldalpáron egy fotó és vele szemben némi szöveg található.

2023.01.26 12:03:25

„Megkockáztatom, a zene és a sport rokon tevékenységi körök, kéz a kézben járnak.”