MTI/SZ. R. 2021.11.28 17:21 Frissítve: 2021.11.28 19:37

Sakk-vb: a harmadik parti is döntetlennel ért véget a döntőben

Döntetlennel ért véget a harmadik parti is a címvédő norvég Magnus Carlsen és orosz kihívója, Jan Nyepomnyascsij között a dubaji sakkvilágbajnoki döntőben.

A harmadik parti is döntetlennel zárult a sakkvilágbajnokság döntőjében (Fotó: AFP)

Vasárnap az orosz nagymester vezette a világos bábukat. A küzdelem végig kiegyenlített volt, a felek végül a 41. lépés után állapodtak meg a remiben. Az állás így: 1.5:1.5.

A negyedik partit kedden rendezik. Akkor a 2855 Élő-ponttal világelső Carlsen játszik majd világossal, a 2782 pontjával ötödik Nyepomnyascsij sötéttel.

A 14 meccsesre tervezett csatában a győztes az lesz, aki eléri a 7.5 pontot. Döntetlennél rövidített játszmák következnek. A vb-döntő összdíjazása 2 millió euró, amelyből a győztes 60 százalékot, a vesztes 40 százalékot kap. Ha rövidített játszmák döntenek, a pénzelosztás aránya 55–45 százalék.

A párharc, amelyet a Dubajban zajló világkiállítás keretében rendeznek meg, legkésőbb december 16-ig tart.

2023.01.26 18:28:17

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

A könyv felépítése jól megkomponált: minden oldalpáron egy fotó és vele szemben némi szöveg található.

2023.01.26 12:03:25

„Megkockáztatom, a zene és a sport rokon tevékenységi körök, kéz a kézben járnak.”