Duatlon: Badar és Pászti győzelme az ajkai ob-n

MTI/R. P.MTI/R. P.
2021.09.26. 18:13
A férfiaknál Badar Gergő, a nőknél Pászti Edit győzött vasárnap a rövid távú duatlon országos bajnokságon.

Badar 1:52:15 óra, míg Pászti 2:18:23 óra alatt teljesítette a 10, illetve 5 kilométer futásból, valamint a kettő között 40 km kerékpározásból álló távot.

A férfiaknál Petsuk Zoltán és Horváth Arnold, a nőknél Tomaschof Kata, valamint Vándor Nóra végzett még dobogós helyen az ideális versenykörülmények között megrendezett ajkai megmérettetésen.
Badar Gergő az MTI-nek elmondta: az október 16-i, mallorcai Ironman-versenyre készül, és annak egyik felkészítő állomásaként tekintett erre az ob-ra.

„Három hete kifejezetten kemény edzéseket végzek, erre a hétvégére igazából rá sem pihentem, tulajdonképpen munkából jöttem. Ezért egy kicsit fájt is ez a nap, mert rendesen elégettem az energiakészleteimet. Viszont ráhangolásnak tökéletes volt, annál is inkább, mert végül még győznöm is sikerült” – nyilatkozta.

Hozzátette: kifejezetten gyors tempó mellett „bolyozós küzdelem” alakult ki, ezért taktikáznia kellett, miként ossza be az erejét. Ennek megfelelően előnyét a kerékpár utolsó körében és a záró futáson hozta össze.